Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Aparat ze zmienną optyką głównie do filmów

  1. #1
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Question Aparat ze zmienną optyką głównie do filmów

    Witam,

    poszukuję kompaktu ze zmienną optyką głównie do filmów. Chciałbym mieć możliwość obróbki później tego materiału w możliwie jak najlepszej jakości, oczywiście rozdzielczość pełne HD i inne funkcje ułatwiające filmowanie w dosyć nietypowych warunkach (chodzi tu głównie i nagrywanie lotów szybowcowych z kabiny szybowca).

    Cena? nie wiem, nie więcej niż 3k za samo body? chyba, że macie coś ciekawego w nieco wyższym pułapie do zasugerowania.

    Dziękuję za ew. pomoc.
    10D + Stuff

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Aparat ze zmienną optyką głównie do filmów

    Obejrzyj sobie NEXy od 5n w górę. Optyka tych aparatów nie powala na kolana, ale do filmów są aż nadto. Kręcą 1080/50p przy bodajże 24mbps w AVCHD. Matryca APS-C. Używane 5n kupisz teraz za świetną cenę.

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparat ze zmienną optyką głównie do filmów

    Nie wiem czy jednak do takiego filmowania nie wolałbym kamery z dobrą automatyką.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie Odp: Aparat ze zmienną optyką głównie do filmów

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem czy jednak do takiego filmowania nie wolałbym kamery z dobrą automatyką.
    Na początku myślałem nad 5DIII, ale to za duże, poza tym, że nie robi aż tak rewelacyjnych filmów i brak pełnego focusa. Z tego później rozwinął się pomysł kompaktu ze zmienną optyką (przyzwyczajenia ) - ale masz w sumie rację, może i coś z typowych kamer by się nadawało - kwestia zakresu ogniskowej.
    10D + Stuff

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •