Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Nikon i pełna klatka

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feder
    więc dlaczego ma uniemożliwiać skonstruowanie matrycy FF, skoro sprawdza sie w filmie 35mm?
    bo to zupelnie co innego.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Telecentryczno%C5%9B%C4%87
    www albo tez flickr

  2. #12
    Bywalec Awatar feder
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Telecentryczność to przecież własność obiektywu, a nie bagnetu. Bagnet powinien zapewnić widoczność elementu światłoczułego (filmu, matrycy...) na wprost układu (średnica bagnetu musi być większa niż przekątna matrycy) - a przecież bagnet Nikona to zapewnia.
    Kiedyś miałem EOSa 350d z kitem...

  3. #13
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feder
    Telecentryczność to przecież własność obiektywu, a nie bagnetu. Bagnet powinien zapewnić widoczność elementu światłoczułego (filmu, matrycy...) na wprost układu (średnica bagnetu musi być większa niż przekątna matrycy) - a przecież bagnet Nikona to zapewnia.
    zgadza sie, ale wg mojego rozumienia optyki wieksza tylnia soczewka pozwala latwiej i dokladniej poprowadzic promienie opuszczajace obiektyw prostopadle do plaszczyzny matrycy. a na odpowiednio duza soczewke musi byc miejsce. w bagnet Nikona jest, przynajmniej teoretycznie wezszy, wiec w gorszej sytuacji.

    stad podejrzenie, ze efekty takie jak winietowanie, spadek ostrosci, aberracje sa potencjalnie wieksze i wyraznie trudniejsze staje sie uzyskanie dobrego obrazu na matrycy FF...

    poszperaj na forum dpreview. tam tego typu zagadnienia, jesli mnie pamiec nie myli, byly poruszane
    www albo tez flickr

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    feder, rozpoczynasz tę samą dyskusje, którą mamy już na forum za sobą. Proponuję ci poszukanie wspomnianego przez mnie wyżej wątku i dokładnę lekture - wszystko stanie się jasne.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •