Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 134

Wątek: A jednak kabel ma znaczenie!

  1. #31
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Kamienie poprawiajacego prace kabla

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Oczywiście, że kabel ma znaczenie. Tak samo ma znaczenie przy przedłużaniu OC-E3 kablami PS/2 (ilość, długość i jakość przedłużaczy). Do 10 m jest spoko, powyżej bywa różnie, co zależy od wymienionych wcześniej czynników.

  3. #33
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    zaitsev, oczywiscie .. ale kabel do podlaczenia routera nie ma wplywu na jakosc audio plikow mp3

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    zaitsev, oczywiscie .. ale kabel do podlaczenia routera nie ma wplywu na jakosc audio plikow mp3
    Owszem, nie ma. Podobnie kabel od kablówki wchodzący do routera. Podkręcili mi neta do 50 mbps i internet zwyczajnie zdechł - jeżeli jakość kabla spadnie poniżej określonej wartości przy wzroście wymagań co do jakości "nośnika", połączenie nie będzie krzaczyć plików, czy coś... po prostu w ogóle nie połączy. Potwierdzone w praktyce, urządzeniem diagnostycznym i poradą specjalisty.
    Czyli i tak, i nie. Bo wpływ ma, ale zero-jedynkowy.
    Ostatnio edytowane przez zaitsev ; 08-11-2012 o 19:25

  5. #35
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez kosio Zobacz posta
    Nie znacie się i tyle - u mnie jpgi przesyłane kablem 1,8m są mniejsze niż jak przesyłam je kablem 3m ;p
    Raczej odwrotnie - im dłuższy kabel tym większa kompresja i bardziej pogarsza się jakość

  6. #36
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez zaitsev Zobacz posta
    Czyli i tak, i nie. Bo wpływ ma, ale zero-jedynkowy.
    To jest główny problem cyfry. Jak jest marny kabel analogowy to jakiś sygnał dociera lepszy lub gorszy ale jest, a w przypadku cyfry to nawet jak nie ma całkowitej utraty to jest taka kaszana że do niczego się to nie nadaje. Dlatego w niektórych zastosowaniach zasada że łącza cyfrowe można zapewnić nawet sznurówką zupełnie się nie sprawdza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Można to łatwo potwierdzić. mam płytę SACD, której ścieżkę CD skopiowałem 1:1, żeby móc słuchac jej równiez w samochodzie. Kopia została zapisana na CD Verbatim, całkiem znośnej jakości. Odtwarzając ten sam materiał na odtwarzaczu SACD, słychać niekiedy (zaznaczam, że trzeba sie wsłuchać i musi to być trochę lepszy sprzęt niż plastikowe głośniki z superhipermega marketu za tysiąc) różnice, pozwalające na identyfikację, czy gra oryginalna płyta, czy kopiowana. Przejawia się to podobnie do szumów, które słychać przy wysokiej kompresji MP3-jek. Tak jak by odtwarzacz w miejsce błędu wpisywał z automatu 0.
    Masz dwa identyczne odtwarzacze SACD podłączone do tego samego sprzętu grającego i pozwalające na bezpośrednie przełączanie z jednego odtwarzacza na drugi? Bo jeżeli nie to taki test jest już lekko niewiarygodny. Takie testy należałoby przeprowadzać na ślepo właśnie w ten sposób. Połowa zabawy z audiofilią to niestety tylko i wyłącznie siła sugestii i brak możliwości bezpośredniego porównania.

    Wszystkie testowane kable zapewniały obraz ostry i o intensywnych barwach. Nawet użycie bardzo tanich przewodów nie spowodowało pojawienia się widocznych zakłóceń obrazu.
    Jakby od taniego kabla blakł obraz to byłby to chyba cud. Co do tego, że słabszy, gorzej ekranowany może zbierać więcej zakłóceń, przez co będą przeskoki obrazu to nie ma dwóch zdań.
    To jest główny problem cyfry. Jak jest marny kabel analogowy to jakiś sygnał dociera lepszy lub gorszy ale jest, a w przypadku cyfry to nawet jak nie ma całkowitej utraty to jest taka kaszana że do niczego się to nie nadaje. Dlatego w niektórych zastosowaniach zasada że łącza cyfrowe można zapewnić nawet sznurówką zupełnie się nie sprawdza.
    Dopóki co któryś pakiet przechodzi i mamy dużo czasu, to dane uda się przesłać. Ale przy transmisji obrazu i/lub dźwięku tego czasu nie ma. Przekaz musi być realtime. Tak czy siak ja tam wolę transmisję cyfrową. Jak była TV analogowa to miałem śnieg i odbicia. Teraz mam piękny obraz, który się kaszani tylko jak ktoś włącza lub wyłącza mikrofalę. Jak działa to działa lepiej, a jak nie działa to nie działa w ogóle. Zero-jedynkowo można by rzec.

    Widzę, że nie - muzyka jest czymś innym niż obraz, ucho jest wielokroć doskonalszym instrumentem, zdolnym odróżniać wielokrotnie mniejsze zmiany niż oko. To fakt medyczny i tyle.
    Chyba ucho nietoperza.

    Przeczytałem ten test. I właściwie to mam tylko jedną wątpliwość. Co on przesyła tym kablem? Pliki czy od razu dane, które są podawane bezpośrednio na przetwornik DA? Bo jeżeli nie przesyła plików, to faktycznie słaby kabel, może ściągać zakłócenia i może mieć przerwy w dźwięku jak mu ktoś mikrofalę włączy. Chociaż przy transmisji między laptopem a wieżą można zastosować bufor i transmisję pakietową. Jest czas na ewentualną powtórną wysyłkę danych. W rozmycia perkusji nie uwierzę. Ale wierzę, że jak ktoś wyda 1000 PLN na metr kabla to usłyszy tam śpiewy anielskie.
    Ostatnio edytowane przez jellyeater ; 09-11-2012 o 08:20

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Przy kablach do transmisji cyfrowej (Ethernet, USB, HDMI) jeśli kabel spełnia standardy, normy to musi działać. Nie da się poprawić jakości ponad normę - np USB 2.0 max przepustowość to 480 Mbit/s (60 MB/s) i jeżeli mamy dobry kabel spełniający standardy to dane nim przesłane będą dokładnie takie same jak tym kablem za 2.6k z pierwszego postu. W sieciach Ethernet też jest tak samo - kabel certyfikowany, dobrze zrobiony, poprawne końcówki..... będzie działać niezależnie czy jest to kabel producenta A czy producenta B, jeżeli nie spełnia standardów to też może działać ale pojawią się zakłócenia ale to nie jeż już wtedy kabel zgodny ze standardem. Wniosek jest po prostu taki że zły kabel może spowodować zakłócenia ale nigdy dobry kabel nie poprawi transmisji ponad standard - bo na drugim końcu są urządzenia (DAC, karty sieciowe ....) które mają zakodowaną prace zgodnie ze standardem i same więcej ponad ten standard nie prześlą (jak są kiepskie to co nawet mniej).

    Za dużo słowa standard użyłem ale mam nadzieje że zostanę zrozumiany.

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Przeczytałem ten test. I właściwie to mam tylko jedną wątpliwość. Co on przesyła tym kablem? Pliki czy od razu dane, które są podawane bezpośrednio na przetwornik DA?
    Jeśli dobrze zrozumiałem, to to co jest podłączone tym kabelkiem USB to coś w rodzaju zewnętrznej karty dźwiękowej, więc raczej jest to transmisja strumieniowa. Ale dla mnie i tak jest to lekki absurd bo: usb to tego nadaje się średnio, ale rozumiem że chodzi o to by do jak największej liczby kompów można było to podłączyć. Jeśli rzeczywiście zwykłe kable nie dają rady nawet krótkie (bo po cholerę kupować kabel 5m za 1k skoro można 10cm za 1zł), to chyba taniej wyjdzie kupić coś co będzie nawet droższe ale używa jakiegoś lepszego interfejsu niż usb, bo to wygląda trochę jak inwestowanie w malucha żeby mógł przejechać Rajd Dakar.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kosio Zobacz posta
    Przy kablach do transmisji cyfrowej (Ethernet, USB, HDMI) jeśli kabel spełnia standardy, normy to musi działać
    Też tak myślałem piszą o walniętych kablach - czyli nie spełniających standardu, ale jak twierdzą koledzy dla hdmi i kabli powyżej 3m ten standard jest najwyraźniej nie osiągalny dla tanich (czyli większości) kabli.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    tak właśnie działają internetowe portale testujące sprzęt na szczęście hi-fi to trochę większa magia niż sprzęt foto
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •