Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 134

Wątek: A jednak kabel ma znaczenie!

  1. #121
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    To miał być gramofon, na normalne płyty winylowe, tyle że zamiast szorującego rowek kolca, miał być promień lasera, padający pod odpowiednim kątem, odbijający się od zboczy rowka i sczytywany przez fotokomórki śledzące odbicia lewej i prawej strony. O ile sobie przypominam, ten gramofon nie miał ramienia szurającego "za płytą", tylko ramkę z głowicą jeżdżącą w poprzek płyty.
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  2. #122
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Sempoo Zobacz posta
    Należy też zauważyć, że nie dość, iż cyfra 96/24 brzmi lepiej od taśmy 30ips, to jest znacznie wygodniejsza w obróbce i zapisie
    Znam karty dźwiękowe o jeszcze lepszych parametrach na papierze a brzmią wyjątkowo koszmarnie - chyba kasprzak brzmiał lepiej . Generalnie to te cyferki jak sam zapewne wiesz niewiele znaczą.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #123

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Generalnie to te cyferki jak sam zapewne wiesz niewiele znaczą.
    Cały czas mówisz jakie dziwne twierdzenia i ANI razu nie podałeś żadnego konkretu. Jak Cie o nie prosiłem to cisza i dalej snujesz te swoje bajki.
    To co ma znaczenie według Ciebie ? Szamańskie praktyki ? na to wychodzi.
    =================================
    http://xyzpawel.blogspot.com/

  4. #124
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Oczywiście że piszę ogólniki, no bo to nie jest forum audio. Prowadzimy tu luźne gadki jak to w hydeparku .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-11-2012 o 16:27
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #125
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Kolekcjonerze, nawet Sound Blaster X-Fi brzmi lepiej. Cyfra to po prostu precyzja zapisu, chociaż wielu inżynierów miksu lubi to, co taśma dodaje od siebie do dźwięku, podobnie jest z outboardem analogowym w studio. Ale pluginy już depczą po piętach hardware'owi - jego dni są policzone niestety.
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  6. #126
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Sempoo Zobacz posta
    Kolekcjonerze, nawet Sound Blaster X-Fi brzmi lepiej.
    Nie znam więc trudno mi coś mówić. Natomiast słowo "lepiej" jest zbyt ogólne moim zdaniem jak chodzi o opisywanie wrażeń dźwiękowych. Taśma dość specyficznie reaguje na przestery i pewnie stąd niektórzy tak za nią tęsknią.
    Co do pluginów - to ja wiem czy niestety - po prostu takie czasy. To zupełnie jak z analogiem w fotografii.
    Faktem jest też że w ostatnich latach jakość dźwięku z cyfry bardzo się poprawiła.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #127
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Mam w pracy (dom kultury) kartę dźwiękową ESP 1010. Ciekawostką dla mnie jest to, że najlepiej chodzi na najstarszych sterownikach. Mam również FOCUSRITE Scarlet 18i6. Tym, co wychodzi z niej przy nagraniach na porównywalnych ustawieniach, miażdży poprzedniczkę, ale cóż, dzieli je z 10 lat. Mam również prywatnego ROLANDa VS-880 i mimo, że ma on już 16 lat, to nadal jestem pod wrażeniem tego, co potrafią jego przetworniki A/C. Na 44,1kHz nie ma zbyt wielu godnych przeciwników...
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  8. #128

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oczywiście że piszę ogólniki, no bo to nie jest forum audio. Prowadzimy tu luźne gadki jak to w hydeparku .
    aha, czyli można tu napisać dowolną bzdurę, bo to hydepark ?

    A piszesz ogólniki wzięte wprost z for audio. Takie audio komunały. Z gruntu nieprawdziwe. W każdym poście
    np: " w ostatnich latach jakość dźwięku z cyfry bardzo się poprawiła"

    a faktem jest, że nigdy nie była zła chyba, że masz jakieś twarde dane mówiące o tym, że się poprawiła, poczytam
    =================================
    http://xyzpawel.blogspot.com/

  9. #129
    Początki nałogu Awatar Sempoo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Hhehe Paweł, nie musisz być taki aż nerwowy Sprawdzę Twojego bloga - a powiedz, jak trafiłeś na forum Canon-board?
    60D | 50 1.8 II | kit 18-55 + Tamron 70-300 | moje foty

  10. #130

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Sempoo Zobacz posta
    Hhehe Paweł, nie musisz być taki aż nerwowy Sprawdzę Twojego bloga - a powiedz, jak trafiłeś na forum Canon-board?
    ja wiem, czy nerwowy ? nie flegmatyczny

    trafiłem, bo zauważyłem ruch na moim blogu i przeczytałem, że piszę półprawdy (?!?), co musiałem, oczywiści, skomentować
    =================================
    http://xyzpawel.blogspot.com/

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •