Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 134

Wątek: A jednak kabel ma znaczenie!

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    ale pierwotna dyskusja dotyczy kabla od internetu oraz kabla usb
    Ale dotyczyła strumieniowania danych cyfrowych i o tym tu dyskutujemy, bo przegrywanie plików z dysku na dysk to nieco inna bajka chyba nawet bardziej odległa niż hdmi od usb.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tojacc Zobacz posta
    to samo odnosi się do kabli coaxial i podobno głośnikowych, ja na szczęście głośnikowych kabli nie słyszę i używam miedziaków 4,5zł/m ;-)
    Przecież kable głośnikowe to sygnał analogowy więc nic dziwnego, że różnicę można usłyszeć, a wręcz istnieć musi.

  2. #22

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Co za bzdura
    Kabel HDMI przesyła sygnał w postaci cyfrowej więc albo działa albo nie działa
    Jeśli komuś coś nie działa płynnie to znaczy, ze kabel ma słabą przepustowość - tyle Błędów I/O nie ma prawa być.
    Co innego kable USB.
    A różnica rozmiaru pomiędzy plikiem na karcie pamięci a dyskiem wynikają z różnych systemów plików - tyle

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Test kabli HDMI. Strona 2. - polecam podsumowanie wyników testu
    Ostatnio edytowane przez kosio ; 08-11-2012 o 16:39

  4. #24
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez kosio Zobacz posta
    Test kabli HDMI. Strona 2. - polecam podsumowanie wyników testu
    Przy kablach o długości 2 m to faktycznie problemu nie będzie.
    Ja miałem dwa kable po 5 m spięte hubem, kupione (wcale nie jakoś tanio, ale spieszyłem się i nie robiłem rozeznania w temacie) w Realu i niestety były problemy nie tyle z jakością obrazu (ew. artefakty zwalam raczej na UPC niż sam kabel), co z połączeniem w ogóle.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    mowiac o plytach CD - ja nawet slyszalem na przyzwoitym zestawie HiFi dzialanie takich magicznych czeskich "gumek" (naklada sie to na obwod plytki) jak rowniez nie mniej magicznego "krazka" (takiego nakladanego na plyte, zeby ja docisnac) na jakosc dzwieku - organoleptycznie to po prostu bylo slychac. maniakiem odsluchu kabelkow nie jestem (daleko mi - jestem pasjonatem sluchania muzyki, nie dzwiekow!) ale uszy mam generalnie dosc dobre. przy czym nie robilem tam proby dosluchania sie, wrecz sceptycznie podchodzilem do tego testu. ale obiektywnie roznice slyszalem, wieksza niz bym sie spodziewal.
    Pewnie zdarzyło się komuś zczytać dane z płyty CD, one nie wybaczają błędów. Jak się jeden bit w jpg'u zgubi to w najlepszym przypadku będzie kaszana albo poporstu nie odczyta.
    Mam sporą skuteczność w odczytywaniu płyt bez żadnych gumek czy podkładek. Gdyby to miało sens to zrzucenie pliku RAR bez danych naprawczych byłoby niemożliwe.

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Przy kablach o długości 2 m to faktycznie problemu nie będzie.
    Ja miałem dwa kable po 5 m spięte hubem, kupione (wcale nie jakoś tanio, ale spieszyłem się i nie robiłem rozeznania w temacie) w Realu i niestety były problemy nie tyle z jakością obrazu (ew. artefakty zwalam raczej na UPC niż sam kabel), co z połączeniem w ogóle.
    Dokładnie tak. W przypadku większych długości zaczynają się problemy.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-11-2012 o 17:39
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ale dotyczyła strumieniowania danych cyfrowych i o tym tu dyskutujemy, bo przegrywanie plików z dysku na dysk to nieco inna bajka chyba nawet bardziej odległa niż hdmi od usb.
    To jest hydepark więc tu się tematu niewolniczo nie trzymamy .
    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Przecież kable głośnikowe to sygnał analogowy więc nic dziwnego, że różnicę można usłyszeć, a wręcz istnieć musi.
    Inna sprawa na ile te różnice są istotne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Pewnie zdarzyło się komuś zczytać dane z płyty CD, one nie wybaczają błędów. Jak się jeden bit w jpg'u zgubi to w najlepszym przypadku będzie kaszana albo poporstu nie odczyta.
    caly czas rozbija sie o roznice miedzy transmisja strumieniowa a blokowa. jak jest blok danych ,to jest kontrola poprawnosci transmisji i jest zero-jedynkowa decyzja, czy "przeszlo" poprawnie czy nie.

    przy transmisji strumieniowej sa inne priorytety.

    i teraz... odtwarzanie muzyki z CD to transmisja strumieniowa. kopiowanie plikow to blokowa.

    Cytat Zamieszczone przez dzik Zobacz posta
    Mam sporą skuteczność w odczytywaniu płyt bez żadnych gumek czy podkładek. Gdyby to miało sens to zrzucenie pliku RAR bez danych naprawczych byłoby niemożliwe.
    j.w.

    Cytat Zamieszczone przez komarsnk Zobacz posta
    Co za bzdura
    Kabel HDMI przesyła sygnał w postaci cyfrowej więc albo działa albo nie działa
    siec GSM/UMTS tez przesyla dane w postaci cyfrowej. czy to oznacza, ze zawsze slyszalny w sluchawce sygnal pozwala na pelne rozumienie co ktos po drugiej stronie mowi?

    Cytat Zamieszczone przez komarsnk Zobacz posta
    Jeśli komuś coś nie działa płynnie to znaczy, ze kabel ma słabą przepustowość - tyle Błędów I/O nie ma prawa być.
    wlasnie o to chodzi, ze ma prawo

    Cytat Zamieszczone przez komarsnk Zobacz posta
    Co innego kable USB.
    rowniez nie.

    medium komunikacyjne nie ma znaczenia! ma znaczenie rodzaj transmisji (blokowa/strumieniowa). mozna sobie ze znajomym golebie pocztowe wysylac jesli 4 golebie maja przyniesc 4 kawalki tej samej wiadomosci (transmisja blokowa) - to bledy I/O (golab kaput ) beda oznaczaly nieudana transmisje. ale jesli co godzine wysyla sie znajomemu golebia z informacja o cisnieniu krwi (strumien danych), to jeden czy dwa polegle golabki nie robia wielkiej roznicy dla powodzenia transmisji. aczkolwiek nadal dla jakosci otrzymywanej informacji...

    bardziej lopatologicznie wylozyc nie umiem...
    www albo tez flickr

  9. #29
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    A te kabelki, co canon dodaje do aparatu, to należało by wymienić, czy nie?
    Bo na oko, to zbyt imponująco nie wyglądają
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 305

    Domyślnie Odp: A jednak kabel ma znaczenie!

    Są różne sposoby na poprawienie jakości: AudioVoodoo.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •