Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #41

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor.M Zobacz posta
    a coś takiego (czyli obsługa aparatu np 6D wszystkie funkcje) po polsku na filmie? czytanego jakoś nie przyswajam
    jakiś link bo juz mam dość wpisywania i szukania
    Straszne czasy nastały :-).

  2. #42

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Czas odświeżyć wątek
    Ja interesuję się fotografią od jakiegoś czasu, myślę, że od gimnazjum, ale do tej pory nigdy nie ciągnęło mnie, żeby wybrać ją jako ścieżkę kariery. Lubię to robić, głównie ze względu na możliwość złapania chwili, która jest istotna i przez wybór kolorystyki/światłocienia, o ile sprzęt mi na to pozwoli. Kiedyś zastanawiałam się nad kupnem bardziej profesjonalnego sprzętu, ale jednak do teraz się nie zdarzyło, abym faktycznie zakupiła.
    Gdzie najlepiej zacząć?
    Ja sądzę, że warto próbować na początku samemu, zamiast od razu rzucać się na płatne kursy itd., choćby po to, by sprawdzić, czy to jest odpowiednia dziedzina dla naszej osoby, czy dobrze się w tym czujemy. Robić zdjęcia wszystkiemu: rodzinie (oczywiście za zgodą), zwierzętom, przyrodzie, budynkom, zdarzeniom - to dobry sposób, żeby dostrzec jakieś podstawy.
    Tyle jest książek na rynku, że ciężko wybrać, którą kupić, chyba łatwiej jest poszukać wskazówek w necie, bo po pierwsze jest taniej, a po drugie tam też można znaleźć profesjonalnych fotografów dzielących się swoim doświadczeniem. I dopiero wtedy, po jakimś czasie, kiedy stwierdzimy, że więcej sami nie wyciśniemy z tematu, wybrać się na jakiś kurs.
    Ale to tylko moja osobista opinia.

  3. #43
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Fotografii można się nauczyć samemu tylko trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Poza tym liczy się też wrażliwość i talent. Nie da się wszystkiego nauczyć :/

  4. #44

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Racja, ćwiczenie czyni mistrza

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    długu czekałaś z debiutem ale warto bylo


    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez mBoodo Zobacz posta
    Gdzie najlepiej zacząć?
    Internet, youtube. Nawet z domu nie musisz wychodzic.

  7. #47
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Można znaleźć jakąś imprezę: licealny/gimnazjalny konkurs recytatorski czy coś takiego (teraz jest tego mnóstwo), napisać do organizatorów, napisać im że uczymy się fotografii i że chcemy zrobić zdjęcia na ich imprezie i czy by nie mieli nic przeciwko jakbysmy tam poszli i robili za fotografa. W razie czego można obiecać im zdjęcia. Niszowe imprezy nie mają pieniędzy na fotografa. Jeśli wujek organizatora nie będzie akurat fotografem, to jedyne zdjęcia jakie będą mieli będą pochodzić z komórek losowych ludzi. Tak więc powinni się zgodzić, a fotografowanie imprezy będzie doskonałym pretekstem do autorefleksji. A fakt, że obiecaliśmy zdjęcia edzie dobrą motywacją żeby zdjęcia się udały W przeciwieństwie do wpraszania się na śluby, nie denerwujemy kupionego fotografa, ani proboszcza (by robić foto w kościele coraz częsciej trzeba się wylegitymować legitymacją wystawioną przez kurię).

    Najlepiej spróbować samemu, a płatne kursy to dopiero potem Zanim się pójdzie na płatny kurs to warto zdefiniować to co ewentualnie chcielibysmy tam poprawić (a jeśli nie zdefiniowac, to przynajmniej nabrać "doświadczenia" do którego będzie można się odnieść na takim kursie).
    Ostatnio edytowane przez LacekL ; 21-03-2018 o 20:02

  8. #48

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    wygenerować sobie problem np. iść ze słabym aparatem na dobrą imprezę... i obiecać wcześniej, że będą dobre zdjecia. Opcja obsługa trybu manualnego wychodzi po kilku takich wyjściach lepiej niż jakiekolwiek kursy.

  9. #49

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Hej, od jakiegoś czasu idę na żywioł i testuję na żywo różne możliwości moje aparatu, problem jednak jest taki, że potem, gdy chcę to powtórzyć z reguły już nie pamiętam jakie było iso albo przysłona albo coś xD. Macie jakieś metody na radzenie sobie z czymś takim???

  10. #50
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez machina Zobacz posta
    .. problem jednak jest taki, że potem, gdy chcę to powtórzyć z reguły już nie pamiętam jakie było iso albo przysłona albo coś xD. Macie jakieś metody na radzenie sobie z czymś takim???
    W kazdym pliku jaki generuje twój aparat (jpg czy cr2) jest zaszyty pliczek exif w którym jest zawarty nadkomplet informacji. Data godzina sekunda zrobienia zdjęcia, użyty aparat, ilość zdjęć jakie zrobił aparat, uzyty model obiektywu, uzyta ogniskowa (nawet gdy to zoom), nastawione ISO, czas, przysłona, korekcje ekspozycji, uzycie lampy, profile barwne, przestrzeń barw i .. to nawet nie jest 1/5 tego co tam jest zapisane.
    Częściową zawartość exifu widać w wielu programach, np w przeglądarce Fast Stone jak dojedziesz kursorem do prawej krawędzi zdjęcia.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •