Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Gdzie się uczyć II?

    W tym wątku piszemy o tym gdzie zdobywać wiedzę w temacie fotografii (szkoły, kursy itp.).
    Jest to kontynuacja wątka:
    http://www.canon-board.info/dla-pocz...-uczycz-29957/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    xxxxxxxxkursy fotograficzne | warsztaty fotograficzne | szkolenia fotograficzne | szkoła fotografii

    polecam!


    Regulamin pkt 8.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 08-01-2013 o 19:53
    / 6d / C15mm Fisheye / C17-40 / C50 1.8 STM / C135 2.0 / Fujifilm x100s / 430EX II / 2x YN685 / Voigtlander Bessa R4a + 21mm f4 + 35mm f2.5
    http://adamlakomy.pl - PORTFOLIO
    http://photoskateboarding.blogspot.com - skate portfolio

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Przypominam jeśli ktoś nie wie że to nie jest wątek do wstawiania reklam bez zgody właściciela.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    P-ń
    Wiek
    33
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Witajcie ,
    Czy chodzil ktos do szkoly rocznej na kierunek Fotografii do Glokera (gloker.edu.pl) ?
    Polecacie ta szkole ?
    Ostatnio edytowane przez anelll ; 15-01-2013 o 11:28

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Ja uczęszczam do Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, kierunek Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego kierunek Fotografia, jednolite magisterskie. Ciężko, ale ekipa dobra i naprawdę dużo można się nauczyć. Jakby ktoś miał jakieś pytania to nie widzę problemu aby odpowiedzieć.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Może kogoś zainteresuje taki adres: Instytut Twórczej Fotografii na Fakultecie Filozofii i Nauki Śląskiego Uniwersytetu w Opawie Jest się tam ciężko dostać, ale warto powalczyć.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Witam.
    Wybieram się w maju na Praktyczny Kurs Fotografii na Akademii Fotografii w Krakowie. Wybrałam wariant drugi i 6 zjazdów.
    Czy ktoś tu na forum był na tym kursie? jakie wrażenia?
    ja jestem bardzo podekscytowana. Fotografia stała się moją "niedającą żyć i oddychać" pasją
    już się doczekać nie mogę

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Otwock
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Obiecałem, więc napiszę kilka całkowicie subiektywnych uwag odnośnie szkolenia w Good-Photo z gruponu:
    Zalety:
    - cena
    - fajni, kompetentni prowadzący
    - atmosfera
    - szkolenie dla wszystkich tj. "od zera" - można sobie utrwalić nieco wiedzy podstawowej ale również zapytać i omówić każdy nurtujący nas problem związany z fotografią i obróbką
    - fajny plener nocny (choć przy obecnej pogodzie - dla wytrwałych)
    - instruktorzy pracują na Canonach

    Wady:
    - duże grupy - ok. 20 osób
    - w związku z ilością osób w grupie a co za tym idzie różnymi modelami aparatów i producentów, występują duże straty czasu przy omawianiu funkcji aparatów ponieważ.... najpierw trzeba je znaleźć! Prowadzący stara się jak może ale czasami dane ustawienie jest schowane w menu lub nie ma go wcale i próby pomocy kilku kursantom potrafią trwać po kilkanaście minut przy każdym omawianym zagadnieniu.
    - program zajęć nie do końca zgodny z opisem (miał być Photoshop, jest Lightroom, co akurat mi pasuje bo pierwszy trochę ogarniam a z drugim nie miałem okazji/chęci się poznać)

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Ja chodziłam do Krakowskich Szkół Artystycznych, kierunek fotografia kreatywna i bardzo sobie chwalę. Kadra która zajmuje się fotografią również w życiu a nie jedynie naucza więc można coś praktycznego się dowiedzieć. Dodatkowo mają znajomości w różnych firmach foto i często można dzięki temu dodatkowe zniżki dostać. Blisko jest też agencja modelek i szkoła projektowania ubioru więc jest to dodatkowy plus.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    A ja polecił bym inną drogę tym co się chcą nauczyć fotografii (nie mylić z dostaniem tzw."dyplomu")

    1. Robić zdjęcia - eksperymentować z kadrem, światłem, ustawieniami, obiektywami itp.
    2. Przeglądać albumy profesjonalnych fotografów - duuużo można podejrzeć
    3. Czytać książki o fotografii (niekoniecznie tylko o cyfrowej)
    4. Na youtube jest sporo kursów online (raczej angielski) , prelekcji prowadzonych przez uznane autorytety - warto oglądać!
    5. Uczestniczyć w grupach dyskusyjnych nt. fotografii - ale nie koniecznie podniecać się tylko ilością megapixeli…
    6. Unikać onanizmu sprzętowego - fotografowania murków, cegieł itp
    7. Wyciągać wnioski ze zrobionych przez siebie (i nie tylko) zdjęć - w dobie fotografii cyfrowej mamy w pliku dużo informacji o tym co zrobiliśmy - czas, przysłona, rodzaj obiektywu etc.

    Moim zdaniem mając do wydania 10 czy 20 tys PLN na "szkołę" lepiej kupić sprzęt, zainwestować w samodoskonalenie lub pojechać na fajną wyprawę i porobić zdjęcia.
    Fotografia stała się modna, dlatego namnożyło się sporo "szkół" które jak wiadomo są działalnością stricte biznesową i służą do zarabiania pieniędzy.
    Inwestowanie kasy w zrobienie dyplomu którego ranga na świecie jest żadna (choćby szkoła się najpiękniej nazywała) - jest moim zdaniem pomyłką....
    Pozdrawiam serdecznie
    Marek
    Canon EOS 1V, 1DSMKIII. 14/2.8 L, 35/1.4, 50/1.2, 85/1.2, EF 300mm f/2.8L IS II, 600/4
    Leica M7, MP, M9, Monochrome, M240. Obiektywy: Summilux 35/1.4, Noctilux 50/0.95 , Summilux 1.4/50, Summicron 90/2
    Fujichrome Provia 100F/400X, Kodak Tri-X, T-max 100/400 + Flextight X5

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •