Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #61
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    W regulaminie niniejszego forum jest napisane wyraźnie, że reklamy działalności komercyjnej należy uzgadniać z administracją. A w punkcie b, definicji "działalności komercyjnej", jest napisane, że:

    b) Działalność Komercyjna - wszelka działalność płatna oraz jeśli coś jest DLA fotografów. Czyli sklepy ze sprzętem czy akcesoriami, serwisy, usługi związane z odbitkami czy produkcją fotoksiążek i albumów, a także wszelkie płatne kursy, warsztaty, Szkolenia i wyjazdy fotograficzne. Za komercyjne uważa się działania/wydarzenia, które wymagają od uczestników zapłaty jakiejś kwoty

    Nie wiedziałem, że tutaj panuje wolna amerykanka i każdy może reklamować swój biznes, jak chce, pod przykrywką "porad, gdzie się uczyć"...
    A może zanim zaczniesz tu zastępować moderatorów sam zapoznaj się z regulaminem - szczególnie w kwestii poświęconej pisaniu na temat i zwracaniu uwagi innym użytkownikom. Masz przycisk pod każdym postem i go używaj, a nie rób śmietnika w wątku - proszę .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #62
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Ale ja nie próbuję zastępować moderatorów. Po prostu wstawienie tekstu "polecam tego fotografa" i jego horrendalnie drogiego kursu, w wątku który, jak sądziłem, został stworzony po to, żeby pomóc niektórym użytkownikom w znalezieniu jakichś darmowych (a w każdym razie przystępnych) źródeł wiedzy, uważam za cwaniactwo. A jeśli to Ty mnie zarzucasz, że robię śmietnik w wątku, bo zwróciłem na to uwagę, to ok. Nie wtrącam się więcej. Tylko nie mów mi, żebym się zapoznał z regulaminem, bo to w tym kontekście trochę śmieszne...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 07-11-2021 o 18:38
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #63
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Skąd pomysł, że trzeba zawężać do darmowych porad? Fotografia to także wydatki. Aparaty czy obiektywy polecamy, a one też kosztują.
    W dyskusji można mówić o cudzych warsztatach.
    Adam Trzcionka gdyby chciał zapraszać na swój kurs to by musiał to opłacić jako reklamę.

    Co do sensowności płacenia za naukę. Ma to sens. To zdecydowanie szybsza droga niż porady w necie (fejs, fora). Nowicjusz w necie dostaje full informacji, sęk w tym, że czasami się wykluczających. Nie wie od kogo sa te porady. Od innego amatora będącego na tym samym poziomie co on, czy od osoby doświadczonej. I nie wie co jest istotne w odpowiedzi jaką dostaje.
    Na warsztatach ma się obok osobę doświadczoną, ma się sprzęt w ręku, wszystko zostanie pokazane. Wszystko jest bardziej zrozumiałe.
    Zalecam jednak by dobrać warsztaty do swojego poziomu wiedzy. Nie iść tam zupełnie zielonym. Przykładowo skoro o Trzcionce mowa - jak ktoś nie robił do tej pory ślubów to szkoda wydać tyle kasy. Płaci się za niuanse, za to by podnieść swój poziom z wysokiego na jeszcze wyższy, a nie by poznać podstawy. Podstawy można poznać za 5x niższa.cene, albo czytając fora pół roku.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-11-2021 o 01:04
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #64
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Jasne Jacek. Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Tylko że mnie nie o to chodziło...
    Nawiasem mówiąc, nie mam nic do Pana Trzcionki. Ale to pierwsze? Ponad kilo złotówek za 10 godzin? Komuś chyba się w główce poprzewracało. Poza tym, ja chodziłem kiedyś do prawdziwej szkoły. Na Mokotowskiej, w Warszawie. Fundacja - Fotografia dla przyszłości. Tam wykładali tacy ludzie, jak Tomaszczuk, czy Cybulski. To było przedsięwzięcie prywatne, ale ceny nie były rozbojem w biały dzień. Tu mamy do czynienia z firmą robiącą zdjęcia ślubne, która postanowiła sobie dorobić, organizując "kurs". Dlatego zapytałem na początku, co to ma wspólnego z nauką? Bo moim zdaniem, to zwykłe golenie frajerów z gotówki.

  5. #65
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Jasne Jacek. Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Tylko że mnie nie o to chodziło...
    Nawiasem mówiąc, nie mam nic do Pana Trzcionki. Ale to pierwsze? Ponad kilo złotówek za 10 godzin? Komuś chyba się w główce poprzewracało. Poza tym, ja chodziłem kiedyś do prawdziwej szkoły. Na Mokotowskiej, w Warszawie. Fundacja - Fotografia dla przyszłości. Tam wykładali tacy ludzie, jak Tomaszczuk, czy Cybulski. To było przedsięwzięcie prywatne, ale ceny nie były rozbojem w biały dzień. Tu mamy do czynienia z firmą robiącą zdjęcia ślubne, która postanowiła sobie dorobić, organizując "kurs". Dlatego zapytałem na początku, co to ma wspólnego z nauką? Bo moim zdaniem, to zwykłe golenie frajerów z gotówki.
    To samo można powiedzieć o osobach które kupują aparat fotograficzny za 20 kPLN.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #66
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To samo można powiedzieć o osobach które kupują aparat fotograficzny za 20 kPLN.
    Oczywiście, że tak. Zwłaszcza, jeśli są to amatorzy, zaczynający dopiero przygodę z fotografią.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #67
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ponad kilo złotówek za 10 godzin? Komuś chyba się w główce poprzewracało.Dlatego zapytałem na początku, co to ma wspólnego z nauką? Bo moim zdaniem, to zwykłe golenie frajerów z gotówki.
    Od każdego z 10 uczestników, to daje organizatorowi 10 kilo złotówek za dzień pracy. Niezła pensja.
    Natomiast jak ktoś chce płacić to jego sprawa, nikt nie jest zmuszany do pójścia na kurs. Niektórzy zarabiają bardzo dobrze i takie 1 k nie jest dla nich wielkim (wręcz żadnym) problemem. Może to nie do końca dobre porównanie, ale popatrz na rynek dóbr luksusowych - on rośnie, a najbardziej w kryzysie.
    Co to ma wspólnego z nauką? Sugerujesz, że niska cena to by była nauka, a wysoka to już tam się nic nie nauczy? No nie.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #68
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    socjalizm wiecznie żywy
    wszystkim wszystko za darmo
    NIE
    wiedza kosztuje i na zachodzie to doskonale wiedza
    a u nas? za drogo, dlaczego tyle i dlaczego nie za darmo
    może dlatego jesteśmy tam gdzie jesteśmy
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 09-11-2021 o 10:52
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    super, wyzywasz od cwaniaków ludzi o których nie masz zielonego pojęcia
    spójrz w lustro, możesz jeszcze?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #70
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Jasne. A Ty?

Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •