Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #31
    Awatar MichalA
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    A ja mam takie małe wrażenie, że nie doczytaliście między wierszami.
    Koledze Przemasl1985 chyba nie chodziło o naukę stricte samodzielną, bez oceniania przez innych, udzielania wskazówek, lecz o płacenie za taką naukę.
    Czy w takim wypadku płatny kurs fotografii jest warunkiem koniecznym bycia "dobrym" fotografem?

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez MichalA Zobacz posta
    A ja mam takie małe wrażenie, że nie doczytaliście między wierszami.
    Koledze Przemasl1985 chyba nie chodziło o naukę stricte samodzielną, bez oceniania przez innych, udzielania wskazówek, lecz o płacenie za taką naukę.
    Czy w takim wypadku płatny kurs fotografii jest warunkiem koniecznym bycia "dobrym" fotografem?
    Dla mnie to co napisał przemek to brednie. Wyobraźmy sobie początkującego fotografa który idzie na slub nie mając pojęcia nic o tym, wraca do domu materiał lipa, i teraz co roboic? bo przeciez jak wyciągnać ze zdjęcia wszystko tak jak sie by chciało?? AAAAAA i tutaj z pomocą idą kursy z obróbki które kosztują grubą kase. Kursy to świetna alternatywa dla ludzi którzy chcą osiągnac porządany efekt ale niewiedzą jak to zroibć. Wychodzi tez na to ze "jezeli kocha sie fotografie" wg przemka to nawet internet.forum czy książki to zło bo mówią jak robić zdjęcia, a przeciez trzeba isc samemu robić i obrabiac wszystko do bólu . Przykład ze szkoły, kazdy z nas uczył się fizyki czy chemii, i pomimo że jedni załapali tak inni byli nogi z tych przedmiotów. tak samo kurs foto, to że pojdzisz zapłacisz nie powoduje ze ty juz to wesz i umiesz, najlepsze jest tez to ze ktos kto nigdy nie był na kursie profesjonalnej fotografii nie wie jak to wygląda, wyobraza sobie niesamowitych tricków , jakisz sztuczek które to fotograf ukrył przed swiatem , a zazwyczaj wszystko sprowadza się do umiejętnej pracy z fotografowanym obiektem, oraz późniejszą subtelną obróbką a nie waleniem clarity na 100%. Dla mnie fotorafia to cześć mojego życia, 1/3 tego zycia to aparat w ręku, i nie bede tutaj mówił o niesamowitych pasjach i miłości czy czymśtakim , ale o tym że jeżeli czegoś niewiem to chętnie się tego naucze od kogoś kto jest lepszy i wielokrotnie chętnie zapłace za taką wiedze.

    Na sam koniec, chodzenie na kursy to zło bo wtedy nie kochamy tego co robimy. ale 6 lat podstawówki,3 lata gimnazjum , 3lata liceum a potem 5 lat PŁATNYCH prywatnych studiów pt. zarządzanie polem namiotowym (coś o tym wiem) albo innym badziewiem jest spoko bo przecież "liczy się papierek", życzę miłego dnia
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #33

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Kursy są świetnym dodatkiem do tego, co robimy. można się na nich na prawdę wiele nauczyć, dlatego też polecam każdemu.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Co sądzicie o solidnych kursach(za 2-3 tysiące)? Czy to ma sens?

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez cargim Zobacz posta
    Co sądzicie o solidnych kursach(za 2-3 tysiące)? Czy to ma sens?
    nie cena a jakość, zobacz portfolio fotografa, zobacz plan i zagadnienia jakie bedą omawiane, zobacz na jakim programie pracuje fotograf bo okaze sie ze obróbka na phase one a ty od lat pracujesz na Lightroomie i nie chcesz zmieniać itp itd . Dodatkowo kurs to informacja, cwiczenia ale te cwiczenia trzeba konsekwentnie utrwalać , sam weekend z aparatem w ręku nie sprawi ze wszystko się przd nami otworzy
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #36

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez cargim Zobacz posta
    Co sądzicie o solidnych kursach(za 2-3 tysiące)? Czy to ma sens?
    Zależy co chcesz osiągnąć i jaki kurs masz na myśli

    Ja 3 lata zaocznie robiłam studium w WSFoto - teraz Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej. Opcje nauczania są różne - można się zapisać na 4msc kurs (wieczorowy, zaoczny, dzienny), który można następnie rozszerzyć o studium lub o magisterkę Albo podyplomowe. Opcji jest wiele, więc można dobrać pod siebie. W szkole i wykładowcy teoretycy, i praktycy - kadra bardzo ciekawa, nazwiska z łódzkiej filmówki czy ASP w Poznaniu.

    Jeśli chodzi o wartość szkół fotograficznych, to potrafią je docenić osoby, które w takich miały okazję być. Wartość dodana to przebywanie wśród osób, które żyją tym samym tematem co ty, nieustający przepływ inspiracji w jedną i drugą stronę, samo-napędzanie się do działania, motywacja, by COŚ robić i EKSPERYMENTOWAĆ (chociażby realizując prace domowe! Banał!)... a nie tylko klepać fotoziutkową robotę i czytać (niestety często mało warte) komentarze w internecie. To jest przede wszystkim kontakt ze sztuką, przewijający się ciągle temat historii sztuki/fotografii, obycie z kulturą, umiejętność weryfikowania skąd warto czerpać, co zdecydowanie omijać i myślenie o fotografii w inny sposób niż "ogniskowa X, czas Y, przysłona Z, aparat Ź, lampa Ż".

    Obsługi aparatu i "zasad" robienia zdjęć można się nauczyć samemu - tu nie mamy wątpliwości .
    Na wystawę też można samemu sobie pójść, móc pokiwać głową "to ładne, to nieładne"... i nie mieć nic więcej na ten temat do powiedzenia.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez EOS_1DX Zobacz posta
    Co muszę zrobić żeby załapać się jako 2 fotograf na sesji?
    Pisać do fotografów ślubnych czy nie chcą mnie jako drugiego, ale co jeśli nie chce ślubów, interesuje mnie portret/studio jako się wkręcić w to towarzystwo?
    zawsze mi się wydawało że w studio taki "drugi fotograf" to się asystent nazywa i służy raczej do czegoś innego niż robienie zdjęć - najczęściej robi jako statyw oświetleniowy sterowany głosem, ale jak słyszałem to też jest droga do nauki
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 21-07-2015 o 08:10
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #38
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Jakby calkiem racja... Tylko, ze to sie trzeba poswiecic i samemu zdobywac wiedze, a w szkole beda wbijac lopata... Wygodniej , bo na leniucha... :-)

  9. #39
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Mi na początku obsługiwać się moim aparatem pomogli znajomi z Drukowanie zdjęć, fotografii. Wydruki fotograficzne - PortaArt.pl.

  10. #40

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    a coś takiego (czyli obsługa aparatu np 6D wszystkie funkcje) po polsku na filmie? czytanego jakoś nie przyswajam
    jakiś link bo juz mam dość wpisywania i szukania
    Ostatnio edytowane przez Wiktor.M ; 29-11-2015 o 15:47

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •