Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #11
    Bywalec Awatar mnocon
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Slask
    Wiek
    42
    Posty
    132

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    uczyc sie robiac zdjecia, podgladajac innych a nie kursy online itp
    od zawsze propnuje isc jako 2 fotograf, nie ma wtedy zadnej odpowiedzialnosci wiec luzniej sie robi, nie raz taki 2 fotograf ma kilka lepszych ujec niz ten doswiadczony itp
    oraz nalezy pamietac ze np na slubie to nie fotograf jest najwazniejszy tylko mloda para
    ja glownie filmuje wiec mam stycznosc z roznymi osobami, kilka razy sie zdazyl gosc ktory zjadl wszystkie rozumy, znal duzo teorii i na sile ustawial mloda pare, powtarzal systuacje itp wspolpraca z takim gosciem to jakas masakra.
    Ostatnio edytowane przez mnocon ; 20-05-2013 o 15:14

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    miałem ostatnio okazję odwiedzić ciekawe miejsce w Katowicach. Sympatycznie urządzone duże, wysokie pomieszczenia, a w nich studio z mocnym odejściem (ca. 50m2),lampy Elfo w większości, solidnie wyglądająca ciemnia z kilkoma powiększalnikami, dostępną chemią (dla uczestników warsztatów- szkoły ) i innymi potrzebnymi do działania dodatkami. Do tego kuchnia, kibelki itd. Robi to wszystko solidne wrażenie. Po dłuższej rozmowie dowiedziałem się iż chłopaki działają już od ponad 13-stu lat i są to warsztaty, czy szkoła (nie wiem jak to nazwać ) które jeszcze jeszcze nie dawno działały w ramach jakiegoś katowickiego domu młodzieży czy coś w tym rodzaju, wiem tylko, że oprócz cyfry mocno siedzą w analogu i technikach szlachetnych. Goście, sprawiają wrażenie konkretnych, znających się na rzeczy. Byłem pod wrażeniem. Jeśli kogoś nie interesują warsztaty, czy inne kursy, to i tak za śmieszną kasę (nie pamiętam dokładnie, ale to jakieś 250zł chyba na miesiąc) można korzystać ze studia i ciemni

  3. #13
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Ja dwa razy miałam przyjemność uczestniczyć w kursach/warsztatach organizowanych przez AFA (Akademię Fotografii Amatorskiej) Tomka Puchalskiego w W-wie.
    Byłam bardzo zadowolona - kursy bardzo porządkują wiedzę. Teoria przeplatana jest z krótkimi eksperymentami dzięki którym można się upewnić, że na pewno wszystko jest jasne. Ja korzystałam z opcji weekendowych/dwudniowych więc to trochę inna forma niż pełne kilkudniowe programy. Pierwszy dzień jest zwykle teoretyczno-eksperymentalny, drugi - plenerowy z omówieniem powstałych fotografii. Jak dla mnie pierwsze warsztaty z nimi to był krok milowy. Różnica w zdjęciach ogromna - widzę ja i widzą znajomi (robię głównie sesje dzieciom oraz zdjęcia ogrodów). Prowadzący budzi w człowieku "wewnętrznego krytyka" ale jednocześnie nie zabija motywacji - bo robi to w sposób bardzo konkretny, merytoryczny. Naprawdę zaczyna się rozumieć co robiliśmy nie tak do tej pory. Minus to fakt, że kursy weekendowe to bardzo intensywna praca i jest bardzo mało czasu na "przespanie się" z tematami z dnia na dzień. Przy opcjach cotygodniowych można korzystać także z omówienia prac domowych, na co przy weekendówkach nie ma czasu. Ja w każdym razie mogę polecić z czystym sumieniem.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Zamierzam iść do WSFoto w Warszawie, dam znać za parę miesięcy jak jest
    Na razie wiem, że wypada lepiej niż AF w Krk, cenowo to 1,2 semestr 6400 czy tam 6500 za 3 połowa

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Kraków NH
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Goha Zobacz posta
    Witam.
    Wybieram się w maju na Praktyczny Kurs Fotografii na Akademii Fotografii w Krakowie. Wybrałam wariant drugi i 6 zjazdów.
    Czy ktoś tu na forum był na tym kursie? jakie wrażenia?
    ja jestem bardzo podekscytowana. Fotografia stała się moją "niedającą żyć i oddychać" pasją
    już się doczekać nie mogę
    link do opinii o kursach w Krakowie:Kursy i warsztaty fotograficzne w Krakowie - Fotomargines.pl! | kreatywne fotograficzne: inspiracje, kursy, szkolenia, plenery i konkursy! | Fotomargines.pl! | kreatywne fotograficzne: inspiracje, kursy, szkolenia, plenery i konkursy!

  6. #16

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Czy możecie polecić jakiś kurs w Kielcach?

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar grsi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez marbudzyk Zobacz posta
    A ja polecił bym inną drogę tym co się chcą nauczyć fotografii (nie mylić z dostaniem tzw."dyplomu")

    1. Robić zdjęcia - eksperymentować z kadrem, światłem, ustawieniami, obiektywami itp.
    2. Przeglądać albumy profesjonalnych fotografów - duuużo można podejrzeć
    3. Czytać książki o fotografii (niekoniecznie tylko o cyfrowej)
    4. Na youtube jest sporo kursów online (raczej angielski) , prelekcji prowadzonych przez uznane autorytety - warto oglądać!
    5. Uczestniczyć w grupach dyskusyjnych nt. fotografii - ale nie koniecznie podniecać się tylko ilością megapixeli…
    6. Unikać onanizmu sprzętowego - fotografowania murków, cegieł itp
    7. Wyciągać wnioski ze zrobionych przez siebie (i nie tylko) zdjęć - w dobie fotografii cyfrowej mamy w pliku dużo informacji o tym co zrobiliśmy - czas, przysłona, rodzaj obiektywu etc.

    Moim zdaniem mając do wydania 10 czy 20 tys PLN na "szkołę" lepiej kupić sprzęt, zainwestować w samodoskonalenie lub pojechać na fajną wyprawę i porobić zdjęcia.
    Fotografia stała się modna, dlatego namnożyło się sporo "szkół" które jak wiadomo są działalnością stricte biznesową i służą do zarabiania pieniędzy.
    Inwestowanie kasy w zrobienie dyplomu którego ranga na świecie jest żadna (choćby szkoła się najpiękniej nazywała) - jest moim zdaniem pomyłką....
    Pozdrawiam serdecznie
    Marek
    Zgadzam się tutaj z kolegą nie będą oceniać twoich dyplomów tylko twoje zdjęcia

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    od zawsze propnuje isc jako 2 fotograf, nie ma wtedy zadnej odpowiedzialnosci wiec luzniej sie robi, nie raz taki 2 fotograf ma kilka lepszych ujec niz ten doswiadczony itp
    Co muszę zrobić żeby załapać się jako 2 fotograf na sesji?
    Pisać do fotografów ślubnych czy nie chcą mnie jako drugiego, ale co jeśli nie chce ślubów, interesuje mnie portret/studio jako się wkręcić w to towarzystwo?

  9. #19
    Bywalec Awatar mnocon
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Slask
    Wiek
    42
    Posty
    132

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    EOS_1DX
    masz canon 1dx i chcesz sie wkrecic jako 2 fotograf ? ktos kto kupuje takie sprzet juz raczej ma swoj rynek/marke.
    Canon | 1D X | 40d | EOS M | 24-70 2.8 L II | 50 1.4 | 85 1.8 | 430 EXII | 600 EX RT | XH A1 |

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Może jeszcze ktoś ma pomysły?
    Co muszę zrobić żeby załapać się jako 2 fotograf na sesji portret/studio?

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •