Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 123

Wątek: Gdzie się uczyć II?

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Od siebie dodam, że zgadzam się z @Heldbaum co do wątpliwości rodzących się po przeczytaniu BIO niektórych osób prowadzących warsztaty. W tym konkretnie zalinkowanym przykładzie prowadzący wyraźnie napisał, że jeszcze 5 lat wcześniej pracował "na etacie w urzędzie i nie sądził, że pójście do kogoś na warsztaty zupełnie odmieni jego fotografię". Cytuję i nie odnoszę się do niczego więcej. Widzę jednak podobny związek pomiędzy innymi fotografami prowadzącymi od kilkunastu lat kursy FOTO-VIDEO, że po jednym dniu ich kursów następuje nagle wysyp "klonów", które prowadzą swoje pseudo-kursy bez żadnych podstaw wiedzy z zakresu fotografii szeroko pojętej, gdyż albowiem kursy owe (onych klonów, które w ciągu jednego dnia kursu nagle zrozumieli, że chcą "uczyć" innych) nie mają nic wspólnego z nauką fotografowania.

    Generalnie każdy powinien posiadać swój własny rozumek i potrafić rozróżnić SCAM od wartościowych merytorycznie propozycji, ale po to jest forum aby była możliwość dyskusji, która zasadniczo kończy się w każdym wątku jałowymi rozważaniami na temat wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-11-2021 o 19:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #92
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    ... Ewentualnie pouczeniem dyskutanta, że "tu my decydujemy, o czym i gdzie wolno mówić".
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    ... Ewentualnie pouczeniem dyskutanta, że "tu my decydujemy, o czym i gdzie wolno mówić".
    No taki mamy klimat obecnie... Był czas przywyknąć przecie https://www.youtube.com/watch?v=7RVm...channel=Caesar
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #94
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 652

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja byłem tylko trochę zaskoczony, bo myślałem początkowo, że jestem na forum fotograficznym, ale już mnie wyprowadzono z błędu. Tak że tego...
    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    ... Ewentualnie pouczeniem dyskutanta, że "tu my decydujemy, o czym i gdzie wolno mówić".
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No taki mamy klimat obecnie...
    Piękne odwracanie kota ogonem. Sęk w tym, że to Heldbaum narzuca co wolno pisać na forum, a co nie. Określił kurs jako strzyżenie frajerów i spodziewał się, że informacja o kursie zostanie usunięta.
    Candar, pewnie gdyby nie moje boje o wolność dyskusji na różnych forach to byłbyś tu ze 3x zbanowany permanentnie. To, że masz możliwość wypowiedzenia się na temat kursu nie zawdzięczasz Heldbaum, który spodziewał się, że informacja o tym kursie zostanie usunięta, tylko mnie, bo informacja pozostała.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 329

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Ja to widzę trochę inaczej i wcale nie chodzi tu o mnie (choć pewnie tak, bo https://www.canon-board.info/threads...=1#post1428659 poparłem stronę Heldbauma). Kolega @Heldbaum dołączając do CB w 2021 r. początkowo zachłysnął się "wolnością" wypowiedzi na CB zostawiając swoje serce i wpisy w wielu wątkach . Gdy jednak zdarzyło mu się nie zgodzić z wpisami, linkami oraz argumentacją innych osób na forum został postraszony oraz stał osobą "niewygodną" ideologicznie (cokolwiek to znaczy).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-11-2021 o 09:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #96
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cóż ja mogę w tej sytuacji powiedzieć? Wszystko już zostało powiedziane, karty odkryte. Chciałbym jednak prosić o nie wygłaszanie opinii, jakoby "Heldbaum spodziewał się usunięcia wpisu o kursie". Wy nie chcecie, żeby ktoś mówił za was, "co autor miał na myśli", a sami robicie to samo. Przykro mi, ale strzał chybiony. Niczego się po Was nie spodziewałem. Jak napisał Candar, rzeczywiście "zachłysnąłem się wolnością" i myślałem, że to forum jest niesłusznie niedoceniane. Że jest inne.
    Bardzo szybko mnie jednak naprowadziliście na właściwy tor, za co serdecznie Wam dziękuję.

  7. #97
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Większości ludzi nie zależy na nauce a na zwyczajnym komplementowaniu zdjęć - jakiekolwiek słowa krytyki wywołują u nich dziwny grymas na twarzy. Zależy im też na wpisaniu sobie w BIO na stronie WWW, gdzie i u kogo byli na warsztatach. Ostatnio przy okazji dyskusji o fotografii na fejsie, poprosiłem jakąś dziewczynę, która udzielała prostych, zjechanych do bólu podręcznikowych rad, o linka do portfolio, bo chciałem sobie skonfrontować jej wiedzę z praktyką. W odzewie usłyszałem, że jestem nikim; że ona chodziła na warsztaty do pana Tomaszewskiego, że publikowała w prasie i sama warsztaty prowadzi, i ogólnie w domyśle żebym nie podskakiwał

    Gdzie się więc uczyć? Nigdzie, samemu - przegrzebać się przez klasykę: fotografii, malarstwa a w przypadku reportażu, dokumentu, itp, czytać dużo o ludziach a potem kombinować po swojemu i uważać żeby nie przegiąć. Przede wszystkim zaś, postarać się wiedzieć czego się chce, bo inaczej podchodzi się do nauki komercyjnej fotografii ślubnej, inaczej fo krajobrazu czy fotografii aktu, a inaczej do dokumentu, reportażu, czy prasowych newsów.

    Technikę można ogarnąć dosyć szybko, styl wizualny lepiej wyrobić sobie samemu niż kopiować i powielać od innych; a kompozycję i co najważniejsze treść..? - czyli na rzeczy, które obecnie mało kto zwraca uwagę? - to powstaje przede wszystkim z obserwacji i przemyśleń, tego naprawdę nie da się nauczyć na kilku godzinach przed projektorem, szczególnie w dużej grupie.

    Osobiście zawsze chętnie podzielę się własnym doświadczeniem z mniej doświadczonymi kolegami a z bardziej doświadczonymi potoczę burzliwe dyskusje. Za darmo, nieodpłatnie, z zastrzeżeniem, że będę/będziemy jechał/jechać po nich/po sobie szczerze i bez głaskania po głowie/głowach. Chętnych trafia się niewielu. To chyba takie czasy. Bez hejtu, bez krytyki, bez lęku...

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 490

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Gdzie się więc uczyć? Nigdzie, samemu - przegrzebać się przez klasykę: fotografii, malarstwa a w przypadku reportażu, dokumentu, itp, czytać dużo o ludziach a potem kombinować po swojemu i uważać żeby nie przegiąć.
    Nigdy nie uczestniczyłem w żadnym kursie fotografii ale z różnych innych dziedzin owszem.
    Kilkunastogodzinny kurs zgodny z jakąś tam formułą dydaktyczną stanowi wartościowy przekaz. Kosztuje jakby nieproporcjonalnie dużo ale efekty bywają pozytywne. Przyznam, że największy przyrost wiedzy widziałem u początkujących.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #99
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    KEEK, jakbym miał do Ciebie bliżej, to bym Ci kupił piwo. Jesteś drugim głosem rozsądku w tej dyskusji

  10. #100
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Gdzie się uczyć II?

    KEEK – CB to nie jest forum o fotografii, to jest forum o pikselach i dynamice matryc.
    Gdzie tutaj masz wypowiedzi na temat imprez fotograficznych, festiwali, wystaw, konkursów.
    Tego typu wydarzeń jest w Polsce bardzo dużo, tutaj nie pisze się nic na ten temat, to jest temat tabu. Jak się wychylisz z opinią możesz usłyszeć: „….. odezwał się powiatowy artysta…..” dosłowny cytat z tego forum, najczęstsza forma, ośmieszanie adwersarza jak brakuje argumentów.

    Bardzo często słyszy się wypowiedź: pokaż mi swoje portfolio, będę wiedział co wiesz, co umiesz – tak jak Ty napisałeś owej panience.
    To jest błąd w rozumowaniu. Błąd polega na tym, że można robić rewelacyjne zdjęcia a nie umieć rzetelnie zaopiniować cudzej fotografii.
    Oraz odwrotna sytuacja, można być krytykiem sztuki fotograficznej, pisać rzeczowe krytyczne recenzje samemu nie robiąc zdjęć ( a tym samym nie mieć portfolio - znam takie osoby z takim właśnie tytułem).

Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •