Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Argyll i problemy z profilowaniem drukarki (epson)

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Argyll i problemy z profilowaniem drukarki (epson)

    w tym właśnie ww. programie do tej pory drukowałem, jest jeszcze jakieś inne? Pozdrawiam.

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Clare Irl
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Argyll i problemy z profilowaniem drukarki (epson)

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Graeme użył domyślnie gamma 2,4 bo była to niegdysiejsza natywna gamma monitorów CRT, więc kalibracja do tej TRC wprowadzała najmniejsze straty tonalne.
    Gwoli ścisłości żeby nie wprowadzać czytelników tego wątku w błąd, cytuje co na temat gammy 2.4 ma do powiedzenie sam autor Argylla - Gream Gill ;

    "Also note that many color spaces are encoded with, and labelled as having a gamma of approximately 2.2 (ie. sRGB, REC 709, SMPTE 240M, Macintosh OS X 10.6), but are actually intended to be displayed on a display with a typical CRT gamma of 2.4 viewed in a darkened environment. This is because this 2.2 gamma is a source gamma encoding in bright viewing conditions such as a television studio, while typical display viewing conditions are quite dark by comparison, and a contrast expansion of (approx.) gamma 1.1 is desirable to make the images look as intended. So if you are displaying images encoded to the sRGB standard, or displaying video through the calibration, just setting the gamma curve to sRGB or REC 709 (respectively) is probably not what you want! What you probably want to do, is to set the gamma curve to about gamma 2.4, so that the contrast range is expanded appropriately, or alternatively use sRGB or REC 709 or a gamm of 2.2 but also use the -a parameter to specify the actual ambient viewing conditions, so that dispcal can make an appropriate contrast enhancement. If your instrument is capable of measuring ambient light levels, then you can do so during the interactive display control adjustment."

    Nieangielsokumatych zachęcam do skorzystania z Tłumacz Google o ile jest w ogóle ktoś zainteresowany.

    Argyll ma to do siebie że każdy może dobierać sobie jego parametry zgodnie ze swoimi potrzebami, stanem własnej wiedzy, and so on...
    Dzięki temu że wgłębiłem się w Argyll'a nie żałuje pieniędzy wydanych na ColorMunki-Photo którego software traktuje użytkownika według schematu; " ty się nie pytaj co i jak i dlaczego, tak ma być bo tak jest dobrze.. jak nie jesteś zadowolony z efektów to kup i1Pro "

  3. #33
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    49
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Argyll i problemy z profilowaniem drukarki (epson)

    Tu już wchodzimy na wyższy poziom abstrakcji, tj. efekt Bartlesona-Brenemana, rozjaśnienie (szczególnie cieni i śródtonów) wynikające z ich ciemnego otoczenia (w poziomych rzędach kwadraty o tej samej jasności):

    Zasada jest taka, że monitor powinien znajdować się na tle o jaskrawości wynoszącej 20% luminancji bieli, tj. odpowiadać 50% szarości wyświetlonej na ekranie. Jeśli "nieprzepisowo" znajdzie się w ciemnym otoczeniu, wtedy skalibrowanie go do gamma 2,2 wizualnie będzie odpowiadać ~gamma 2,0 i aby to skompensować faktycznie należy sztucznie podbić gammę, a jeszcze lepiej skalibrować TRC monitora z korektą uwzględniającą jasność otoczenia monitora (ArgyllCMS, X-Rite i1profiler), lub włączyć kompensację TRC w monitorze (menu OSD monitorów NEC serii PA).

  4. #34

    Domyślnie Odp: Argyll i problemy z profilowaniem drukarki (epson)

    Cytat Zamieszczone przez digger-gp Zobacz posta
    4) Tworząc profil dla drukarki w colprof jako argument dla flagi -S stosuję ArgRGB.icm żeby PS'owy CMM wiedział jak dopasować kolory mojej przestrzeni roboczej do przestrzeni wyjściowej (drukarki).
    temat trochę stary ale zapewne wciąż aktualny. Z tego co tu czytam to w Agryllu podczas profilowania drukarki w -S trzeba podać .icc monitora - jeśli dobrze rozumiem. Więć cały czas robiłem błąd podająć jak do tej pory w -S Adobe1988.icc?
    Pytam gdyż również po kalibracji i profilowaniu zdjęcia w cieniach są bardziej ciemne niż na ekranie Eizo sx2462.

  5. #35
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Argyll i problemy z profilowaniem drukarki (epson)

    matko jedyna, tylko nie profil monitora!
    z tym parametrem podaje się profil zrodlowy z jakiego bedzie robiona konwersja na profil drukarki, wiec jesli zdjecie jest w AdobeRBG to podajemy jak wyżej

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •