Strona 1 z 83 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 821

Wątek: Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Question Canon 5D II czy 6D (albo jednak 5D mkIII)?

    Czas najwyższy, aby powstał temat, w którym rozważamy, który najtańszy cały aparat (pełna klatka) od Canona jest lepszy. Czy na podstawie specyfikacji da się określić, który byście wybrali? Sam stoję przed takim dylematem, bo mój stary 5D się powoli, choć nieubłaganie sypie.
    Co jest dla Was ważniejsze? 150 tys. cykli migawki w serwisie czy iso-50k? Magnezowa obudowa czy silent mode? Jestem ciekaw Waszych opinii.
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Bardzo dobre pytanie sam się nad tym zastanawiałem, jestem posiadaczem od 2lat canona 5d m2 i to co ja moge powiedziec to jest niezniszczalny co prawda nie narażam go jakoś mega na warunki atmosferyczne, upadki itp ale sama obudowa jest pancerna poza uszczelnienie klapki do karty cf. Canon 6d kusi mnie trochę tymi małymi smaczkami typu to wifi bo aby miec cos takiego w 5dm2 trzeba dolozyc sporą sumkę aby zakupic gripa. Nowa szóstka jeszcze chyba nie ma takich technicznych testów porównawczych ale moge się mylić np co do af, iso i obrazka jesli były by bardzo zbliżone do 5dm2 moj wybór padł by na swieżynkę canona

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Też mam 5D2 i patrząc na specyfikację 6D nie odczuwam żadnej pokusy.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Specyfikacja nowego 6d mnie osobiście niczym nie zachwyca a bajery typu cicha migawka czy wifi nie są mi potrzebne. Jeśli jakość obrazka i praca na wysokim iso będą takie jak w poprzedniku to dla mnie nic za tym sprzętem nie przemawia. Cztery lata po premierze 5d2 dają praktycznie taki sam AF i co już jest standardem - plastik musi być - dla mnie jest to kpina. Po jakiego czorta miałbym jeszcze do tego dopłacać.
    Ostatnio edytowane przez horak ; 28-10-2012 o 22:24

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    odpowiedź jest prosta - 5D mk III
    6D to nieporozumienie, ciągle się zastanawiam kto to kupi? tyle czasu narzekaliśmy na AF w 5D i jak juz mamy porządny w 5D mk III to nie idźmy drogą 6D i kolejnego miernego AF. Jeszcze troche 5D mk III bedzie tańszy - myślę że zatrzyma się ok 10 000tys PLN może troche mniej (zależy od kursu USD) a wtedy dołożyć smalcu i kupić coś porządnego. 6D też bedzie trzymał cenę jakiś czas wiec i tak trzeba poczekać

    PS. polecam - testy testami ale 5D mk III to inna bajka i warta tych pieniędzy
    ----------------------
    5D mk III + 40D + Zenitar 2.8/16 + 35L + 85L + 100L​ macro + 70-300L + 600EX-RT + 270EX

  6. #6
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Jeśli tylko 6d na środkowym będzie miał lepszy af , to dla mnie wybór będzie oczywisty po sprzedaży jednej starej piątki.Szczerze gdyby nie kolorystyka to teraz bym kupił d700/d3,ale puszki to też nie wszystko.Tęsknił bym do 35 i 135 canona, a polubil bym 28 i 50 nikona. Btw dla mnie ważniejszy silent mode+150k dla migawki,więc jak 6d okaże się kiepska w praktyce to dozbieram do 5d3 .

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Cytat Zamieszczone przez BigMan Zobacz posta
    odpowiedź jest prosta - 5D mk III
    no nie moze byc... prosta bo?

    Cytat Zamieszczone przez BigMan Zobacz posta
    6D to nieporozumienie, ciągle się zastanawiam kto to kupi?
    jesli moje obecne 5D mkII wyzionie ducha, to np. ja kupie 6D.

    Cytat Zamieszczone przez BigMan Zobacz posta
    tyle czasu narzekaliśmy na AF w 5D i jak juz mamy porządny w 5D mk III to nie idźmy drogą 6D i kolejnego miernego AF.
    bo opcji, ze komus AF w 5D mkII generalnie wystarczy, to nie ma?

    Cytat Zamieszczone przez BigMan Zobacz posta
    Jeszcze troche 5D mk III bedzie tańszy - myślę że zatrzyma się ok 10 000tys PLN może troche mniej (zależy od kursu USD) a wtedy dołożyć smalcu i kupić coś porządnego. 6D też bedzie trzymał cenę jakiś czas wiec i tak trzeba poczekać
    6D to nadal 3/4 tej teoretycznej ceny.

    Cytat Zamieszczone przez BigMan Zobacz posta
    PS. polecam - testy testami ale 5D mk III to inna bajka i warta tych pieniędzy
    co dla kogo jest ile warte to kwestia wzgledna. niektorym dodatkowe ficzery 5D mkIII dyndaja i powiewaja, a roznica w cenie to kilka tysiecy PLN.
    www albo tez flickr

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Pytanie - kto nie kupi. Canon jeszcze nie miał cyfrowej lustrzanki, która by się źle sprzedawała. A co do dylematu 5D Mark II czy 6D - to jestem za Akustykiem. Centralny punkt o dużej czułości, dość pikseli na matrycy plus parę dodatkowych ficzerów to elementy, które czynią ten aparat atrakcyjnym dla entuzjastów, semi-zawodowców.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    i o to chodzi
    ...jakby wszyscy mieli takie samo zdanie to świat byłby nudny.
    ----------------------
    5D mk III + 40D + Zenitar 2.8/16 + 35L + 85L + 100L​ macro + 70-300L + 600EX-RT + 270EX

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 5D II czy 6D?

    Też jestem ciekaw tego typu dobrego porównania ze względu na dużą matrycę.. natomiast jeśli przez sekundę pomyślę o tym ze 6D nie ma magnezowej obudowy to aż mnie ciary przechodzą. Miałem 550D i nie mogłem na niego narzekać, ale obudowa plastikowa to po prostu pomyłka, wystarczy gdzieś lekko puknąć, stuknąć i po sprzęcie.. a tym bardziej nie widzę tego w aparacie tej klasy. Trzeba mieć nadzieję że będzie jeszcze 7D MKII na pełnej klatce i nic więcej nie potrzeba... no chyba że mamy kasę na 5D MKIII :razz:
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

Strona 1 z 83 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •