Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [sven] NIKON D200 banding

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Muszyna
    Wiek
    36
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    heh... dobrze że się przyznali i zrobią co trzeba za free.
    | yyy...zdjęcia poszedłem robić... |

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    przyznali jak przyznali. stwierdzili tylko, ze problem jest i ze to rzecz wyregulowania.

    cos jak zakneblowac kaszlacego, udajac, ze go to wyleczy. jak matryca jest sp...na to sie tego nie rozwiaze softem. cos tam mozna zrobic, ale defekt sprzetowy jest defektem sprzetowym i kropka

    choc w sumie innego wyboru nie mieli, prawde mowiac.
    www albo tez flickr

  4. #4
    szymony
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    cos jak zakneblowac kaszlacego, udajac, ze go to wyleczy. jak matryca jest sp...na to sie tego nie rozwiaze softem. cos tam mozna zrobic, ale defekt sprzetowy jest defektem sprzetowym i kropka
    A skąd ta pewność że to defekt sprzetowy?

  5. #5

    Domyślnie

    "cos jak zakneblowac kaszlacego, udajac, ze go to wyleczy"

    Swoją drogą czekam na świetne zdjęcia z D200. Póki co, nie znalazłem w sieci takich. Sądzę, że to niezły aparat, tylko jak na razie sami zapatrzeni w sprzęt amatorzy publikuą swoje wypociny. Dajcie im puszki z górnej pólki C lub N, a sami się przekonacie, gdy usłyszycie ich lament: "...jaki ten aparat jest cieńki..." :sad:
    Pseudo testy też można sobie podarować. Chcę zobaczyć go w rękach fotografa, który wie coś o fotografowaniu i przekonać się jak banding wygląda na codzień.

    Pozdrawiam
    tataniny

  6. #6
    Piotr Milecki
    Guest

    Domyślnie

    Akustyk, widze ze wiesz wiecej na ten temat. Rozwin wiec prosze, bo widze ze dla Ciebie samo napisanie przez Nikona ze problem jest, nie jest przyznaniem Nikona ze problem jest

    Tataniny, za slabo pewnie szukasz. Nikt Cie w tym nie wyreczy, wiec zamiast narzekac, daj znac. Pozycze Ci puszke z jakas stalka badz zoomem i wykonasz swietne zdjecia tym korpusem. Wreszcie swiat fotografii zobaczy co ta pucha potrafi. Co do bandingu na codzien... Prosze Cie, zaczerpnij odrobine wiecej wiadomosci na temat czestotliwosci jego wystepowania. Zdziwisz sie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tataniny
    Chcę zobaczyć go w rękach fotografa, który wie coś o fotografowaniu i przekonać się jak banding wygląda na codzień.
    Znalazłem w necie. Jeżeli tak to wygląda, to ja współczuję posiadaczowi trefnego D200


    Cytat Zamieszczone przez szymony
    A skąd ta pewność że to defekt sprzetowy?
    Przeszukałem trochę net i trafiłem na ciekawy tekst Dave'a Etchells "The Corduroy Effect"" na stronie imaging-resource.com. Poczytałem też trochę dpreview i tak naprawdę opinie są podzielone. Jedni wskazują na sensor, a inni na soft.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Drozdi
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    EU
    Wiek
    43
    Posty
    418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p13ka
    Wyglada jak SCAN
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Milecki
    Akustyk,
    Tataniny,
    Wow! Sam SUN we własnej osobie. Witamy na forum

  10. #10
    Piotr Milecki
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za powitanie

    Co do bandingu. Tak wyglada, z tym ze fotografujac D200 od grudnia nie mialem okazji przyjrzec sie mu na swoich zdjeciach, choc przyznaje, na dwoch z nich dostrzeglem delikatne paski. Jedno przy powiekszeniu 300% (oko modelki, na rogowce) i drugie przy 200% na szybie fotografowanego obiektu. W pierwszym przypadku % kadru wynosil okolo dziesiatej czesci procenta, w drugim okolo 3%. Widzialem zdjecia Svena z tym problemem i zamieszczone tutaj. Sa dramatyczne i wspolczuje wlascicelom tych aparatow. Trzeba pokusic sie o wizyte w serwisie, niestety.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •