Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [sven] NIKON D200 banding

  1. #11
    fajdros
    Guest

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Milecki
    Akustyk, widze ze wiesz wiecej na ten temat. Rozwin wiec prosze, bo widze ze dla Ciebie samo napisanie przez Nikona ze problem jest, nie jest przyznaniem Nikona ze problem jest
    to nie do konca tak... nie mam wiecej informacji na ten temat, ale umiem czytac ogloszenie, w ktorym kluczowe slowo to "adjust" nie "replace". z ktorego wynika po prostu, ze D200 sa regulowane na poziomie software'u serwisowego lub w inny sposob. na pewno nie brzmi to jak wymiana aparatu/matrycy, itd. itp.

    rozwiazanie mnie zupelnie nie dziwi. ale pomyslmy chwile na co wskazuje
    1. na pewno nie na wadliwy software. a przynajmniej w zakresie udostepnianym uzytkownikowi. w przeciwnym wypadku wyszedlby firmware i problem z glowy
    2. na pewno nie jest to przyznanie sie do wadliwej matrycy. nawet gdyby to bylo prawda (choc dziwilaby wtedy wariancja jakosciowa elektroniki, wydawaloby sie z jednego procesu technologicznego - zwlaszcza, ze to dotyczy roznic na pewnym odcinku czasowym). przepraszam za sformulowanie "sprzetowy", bo to raczej nie do konca oddaje istote problemu. ktory wydaje sie tkwic w...
    3. polaczeniu hardware'u z softwarem. nie mam pojecia jak technologicznie wyglada "set-up" matrycy, ale z przyjetego wyjscia z sytuacji mozna przypusczac, ze jest to rzecz regulowalna w elektronice poprzez soft serwisowy. taka, ktorej z pewnych przyczyn nie wolno wypuscic w rece uzytkownika (z obawy np. o reverse engineering).

    pozostaje kwestia niewyjasniona, na ile problem jest kwestia tylko tego skalibrowania, a na ile jest to tez rozrzut jakosciowy procesu technologiczneog, tudziez po prostu jego "bolaczki wieku dzieciecego". pewnie za kilka tygodni, gdy pierwsze poprawione egzemplarze zaczna wracac od "dealerow" (tu uklony dla serwisu NP) bedziemy wiedziec wiecej.

    co z tego wszystkiego wynika? chyba to co pisalem juz kilkukrotnie na zaprzyjaznionym forum: z punktu widzenia osoby dzis kupujacej D200 pewna starannosc w doborze egzemplarza. nowych korpusow problem zdaje sie nie dotyczy, wiec bicie piany przez przyszlych nabywcow jest bez sensu.

    PS. zeby uciszyc ew. zarzuty - rowniez uwazam sie za przyszlego nabywce D200. albo moze uwazalbym sie potecjalnie, gdyby finanse mi na to pozwolily. Canon nie wydaje sie specjalnie zainteresowany projektowaniem korpusow na moje potrzeby (nie jest moim marzeniem stare, dobre D60 upgrade'owane do 435 punktow AF, 77 fps i 134Mpix), wiec gdyby nie ograniczenia budzetu D200 jak najbardziej bym sobie sprawil. bardzo mi sie ten aparat podoba... jestem po prostu ciekaw samego zagadnienia i przyczyn tego bandingu...
    www albo tez flickr

  3. #13
    Piotr Milecki
    Guest

    Domyślnie

    Postaram sie wyciagnac wiecej informacji z NP ale obawiam sie ze embargo na szczegoly juz sie zaczelo. Wszystko co mowimy teraz jest gdybaniem i sadze ze tak zostanie. Plotka rodzi problem, dostrzezona przez strone - studzi emocje. Mimo wszystko problem posostaje. Nic to, dalej trzeba focic ta puszka i cieszyc sie z jej zalet oraz probowac omijac wady...

  4. #14
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Milecki
    Nic to, dalej trzeba focic ta puszka i cieszyc sie z jej zalet oraz probowac omijac wady...
    ano dokladnie... zwlaszcza, ze pofocic jest czym. a na pikselach fotografia sie nie konczy ani nie zaczyna...
    www albo tez flickr

  5. #15
    Piotr Połoczański
    Guest

    Domyślnie

    U mnie Banding nie wystepuje.. Sprawdzalem na wszelkie sposoby - po prostu nie ma i koniec. Czytam kolegow troszke i musze przyznac, ze glupio mi sie robi jak czytam cos takiego:

    "Sądzę, że to niezły aparat, tylko jak na razie sami zapatrzeni w sprzęt amatorzy publikuą swoje wypociny. Dajcie im puszki z górnej pólki C lub N, a sami się przekonacie, gdy usłyszycie ich lament: "...jaki ten aparat jest cieńki..."
    Pseudo testy też można sobie podarować. Chcę zobaczyć go w rękach fotografa, który wie coś o fotografowaniu i przekonać się jak banding wygląda na codzień."

    Podejrzewam, ze na tym forum takiego nie znajdziesz :]
    Zajmujecie sie bandingiem Nikona zamiast wzbogacic troszke galerie, ktora cierpi na znaczne braki. Serdecznie pozdrawiam

    Piotr "Archie" Połoczański www.photolife.pl

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Połoczański
    Podejrzewam, ze na tym forum takiego nie znajdziesz :]
    Zajmujecie sie bandingiem Nikona zamiast wzbogacic troszke galerie, ktora cierpi na znaczne braki. Serdecznie pozdrawiam
    kurde, co za miły wstęp na forum :-?
    Dobrze jednak jeśli ludzie czytają nagłówki zanim coś napiszą.

    P.S> widzę, że zdjęcia robisz dobre, może więc wzbogacisz naszą galerię poddając je krytyce w tymże dziale
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  7. #17
    Bywalec Awatar antonjo
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Fotograf Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    108

    Domyślnie

    5d też ma "banding" ale widać go dopiero po wyciągnięciu softem ISO 3200 Wogóle każda jedna puszka moze pokazac podobny efekt ... To poprostu przypadłość syfrowej technologii ...Spróbujcie sobie zrobić zdjecie na wysokim ISO i wyciągnąc je o 1,5 - 3 EV jakims softem - macie "banding" jak banku
    Więc to troche temat " do bicia piany "

    pozdro

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    no niezupełnie - choć akurat mnie nie podnieca, bo ja nie mam Nikona - D200 wykazuje banding przy ISO 100 i to taki, że jest według posiadaczy tegoż aparatu widoczny przy powiększeniach 20x30 gołym okiem na odbitkach (na monitorze dużo bardziej rzecz jasna).

    Czy mamy więc porównywać powiedzmy banding 20D przy ISO 1600 - 3200 podkreconych + 1EV do bandingu D200 przy ISO 100 w świetle dziennym
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #19
    Bywalec Awatar antonjo
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Fotograf Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    108

    Domyślnie

    oczywiście że nie .. chodziło mi tylko o to ze tzw " banding " nie jest typowym zjawiskiem dla d200, i ze moze trafic sie kazdemu, w zalezności od specyficzych warunków.

    Tyle do mnie .

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonjo
    Spróbujcie sobie zrobić zdjecie na wysokim ISO i wyciągnąc je o 1,5 - 3 EV jakims softem
    Ja nie potrzebuje wyciągać. Naświetlam do prawej. Jeśli na 5D potrzebujesz ISO 3200 wyciągać +3 EV to fotografujesz albo ciemnym szkłem albo w totalnej ciemności.
    Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy: banding Canona jest związany ze złym naświetleniem. Banding Nikona to jakaś wpadka na taśmie produkcyjnej.

    Dla przypomnienia: temat ten zamieściłem by poinformować svena, że naprawią mu to za free.

    Archie, co do uzupełniania galerii: to ja ostatnio chyba 3 dni czekałem aż coś wrzucisz...jako stały oglądający proszę o regularny upload

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •