Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Lekcja 7 - dyskusja

  1. #1

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Thumbs up

    Cytat Zamieszczone przez muflon

    Zupelnie nie mialem czasu na przebrniecie przez tekst, wiec lekko tu spamujac napisze ze fotki przyjemne, ale "McDonnell Douglas F/A-18C Hornet, Axalp (Szwajcaria), 2005 (400mm, f/5.6, 1/1600s)" = zrobila na mnie kolosalne wrazenie.
    Swietny efekt.


    Pozdrawiam,
    Parteq

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    najs. bardzo pozytywnie zaskoczony. jak sie ten temat oglada na koncowych zdjeciach, to czlowiek z innej bajki zupelnie nie docenia warsztatu stojacego za wykonaniem foty. a jak sie poczyta... hmmm...

    jesli taki czlowiek z zupelnie innej bajki jak ja dobrnal do konca i z przyjemnoscia przeczytal, to chyba znaczy, ze dobry wyklad. zreszta, nie pierwszy i (miejmy nadzieje) nie ostatni tutaj!
    www albo tez flickr

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Przemoc
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    51
    Posty
    319

    Domyślnie

    Kolejny dobry wykład, podobają mi się także uwagi "okołofotograficzne" (kremy do opalania, zatyczki itp.) Chciałbym zapytać, czy poza kadrowaniem stosujesz PS lub coś podobnego do podrasowania zdjęć?
    Pozdrawiam

    PrzemoC

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemoc
    Chciałbym zapytać, czy poza kadrowaniem stosujesz PS lub coś podobnego do podrasowania zdjęć?
    Tak, dość sporo bawię się Gimpem. Często zdarza mi się, nie będąc pewnym ekspozycji, lekko niedoświetlać zdjęcia i potem nadrabiać levelami. Albo lekko ściągnąć w dół curves w okolicach białego, żeby zmniejszyć wrażenie przepalenia. Albo (często) wyprostować horyzont. Albo... albo... właśnie dlatego z reguły od dużej imprezy do wystawienia zdjęć mija mi miesiąc

  6. #6
    Bywalec Awatar Follman
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Hajnówka
    Wiek
    33
    Posty
    188

    Domyślnie

    Świetny wykład jeszcze nie przebrnąłem całego ale z tego co przeczytałem bardzo mi się podoba.Pozdrawiam.
    Canon 40D | EF 100-300mm f/4.5-5.6USM | Speedlite 430 EX |CZJ Sonnar 180/2.8
    onePhoto:
    KLIKNIJ

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    39
    Posty
    147

    Domyślnie

    Ekekt na zdjeciu Fiat G222TCM, Zeltweg (Austria), 2005 (400mm, f/5.6, 1/180s) jest bardzo ciekawy. Co to wlasciwie jest? spaliny czy cos innego?

    PS. Jaki czas nalezy ustawic aby smigla helikoptera/samolotu smiglowego byly zatrzymane w miejscu i dosc wyrazne?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bachman
    Ekekt na zdjeciu Fiat G222TCM, Zeltweg (Austria), 2005 (400mm, f/5.6, 1/180s) jest bardzo ciekawy. Co to wlasciwie jest? spaliny czy cos innego?
    Jest to wytłumaczone w tekście Po jednej stronie śmigła zawsze jest pewiem obszar, w którym wytwarza się podciśnienie (i to spore - zwłaszcza na końcówkach, bo tam bezwzględna prędkość ruchu jest największa). Jeśli powietrze jest wilgotne, to powoduje to skraplanie się pary wodnej w nim zawartej. A jeśli jest bardzo wilgotne to tej pary jest na tyle dużo, że utrzymuje się 2-3 sekundy.

    Te ślady na zdjęciu to dokładny opis trajektorii końcówek śmigieł przy starcie, tak jakby przyczepić im właśnie jakiś mały generator dymu i kazać rysować.

    Cytat Zamieszczone przez Bachman
    Jaki czas nalezy ustawic aby smigla helikoptera/samolotu smiglowego byly zatrzymane w miejscu i dosc wyrazne?
    Pierwsza odpowieź "A po co"? Pierwszym wrażeniem przy oglądaniu takiego zdjęcia będzie "przecież on stoi w miejscu, zaraz spadnie" :-)

    Druga odpowiedź: hmm, zależy.. powiedzmy że przy 1/500 już może być dość ostro, a 1/1000 powinno być OK.

  9. #9

    Domyślnie

    bardzo podoba mi sie Twoj wyklad, z checia go przeczytalem i poogladalem.
    Tak jak ktos napisal wczesniej, bardzo cenne sa uwagi okolo fotograficzne czyli, znajomosci, miejsca itp. no i ze trzeba sie wysiurać przed foceniem

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    64
    Posty
    485

    Domyślnie

    Oczywiscie, ze przebrmalem przez caly tekst. Nie mam problemow z czytaniem i rozumieniem. Bardzo fajny wyklad, jest wszystko co trzeba a nawet wiecej.
    Mysle, ze da sie to odniesc w sporym procencie do fotografowania rajdow samochodowych, czy motocyklowych.
    Czesc.Ch.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •