Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Lekcja 7 - dyskusja

  1. #31
    Zablokowany
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    POLAND, LODZ
    Posty
    18

    Domyślnie dyskusji cd...

    jak widac nie chetnie sie odzywam i gratulacje ze Ci się udalo mnie zmusic. Przekazuje wyrazy szacunku dla lekcji i klasy w swoim skromnym imieniu konsultowanym z mniej skromnymi (przeciez "madrzejszszymi"). no i .... jest jedna sprawa która nie daje mi spokoju. Dla czego proponujesz ustawic ISO400?- poprostu jesli moge prosic o uzasadnienie.
    jeszcze (przy okacji) grtuluje koledze reki (chodzi o 1/30s)
    gratuluje techniki Vitezowi (oraz ilosci postow - przy okazji) no i ta grypserka - robi wrazenie
    no i gratuluje iczekowi (...tez przy okazji)

    jeszcze raz dziekuje za ciekawą lekcje i pozdrawiam.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak
    (...) z nadzieja ze jeszcze Muflon tu zajrzy
    O kurcze.. pewnie że nie zajrzy, bo glupi wyłączył sobie automatyczne powiadamianie :-( Przepraszam wszystkich, w szczególności kol. rOOmaka... może jeszcze zajrzy

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak
    Kilka twoich zdjec jest wykonanych z innych samolotow
    Pudło Wszystkie moje zdjęcia są robione z ziemii, z wyjątkiem jednej, specyficznej sesji air2air tutaj

    Cytat Zamieszczone przez jxw27866
    Dla czego proponujesz ustawic ISO400?- poprostu jesli moge prosic o uzasadnienie
    Proponuję to - początkującym - dlatego, że przy niewiele większych szumach (no bo szczerze: co to jest ISO400 dla takiego 30D/40D?) daje się czterokrotnie skrócić czas naświetlania. To nienajgorzej, żeby uniknąć standardowego pytania "a czemu mam takie nieostre fotki" ;-)


    Jak ten czas leci... ponad 2 lata W międzyczasie sporo rzeczy mi się zmieniło jeśli chodzi o technikę (nie wspominając o sprzęcie ;-)) - chyba trzeba by się powoli przymierzyć do wersji 2.0 :-D

    A, i Iczek miał w 100% rację powyżej fotki są do wymiany

  3. #33
    horn3t
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Jak ten czas leci... ponad 2 lata W międzyczasie sporo rzeczy mi się zmieniło jeśli chodzi o technikę (nie wspominając o sprzęcie ;-)) - chyba trzeba by się powoli przymierzyć do wersji 2.0 :-D
    Wersja 1.0 SUPER czekam na 2.0

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Jedno pytanie. Jak złapałeś tą fotę Aerospatiale SA-316B Alouette III, Axalp (Szwajcaria), 2005?
    Musiałeś siedzieć w innym śmigłowcu. Mylę się?

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    Mylę się?
    Tak http://lotnictwo.net/doc.php?doc=07033101

  6. #36
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    KORD / IL - US
    Wiek
    48
    Posty
    137

    Domyślnie

    @rOOmak
    Hmm... Kupujesz bilet najlepiej z JFK do LAX , ladnie usmiechasz sie do automatu jak zalatwiasz boarding pass (zeby dostac miejsce przy oknie) , wsiadasz na poklad i lecisz...
    A tak na powaznie to mozesz sprobowac pokrecic sie kolo malego lotniska robisz foty i byc moze zagadasz z jakims pilotem ktory np. aktualnie robi oblot bo wymienial zarowke i jest szansa ze sie zalapiesz. Pare lat temu bylem na malym lotnisku kolo Chicago (dokladnie ARR) focilem maszyny w przenoszonym muzeum i zgadalem sie z gosciem ktory lata na L39 i na Texanach. Zaproponowal mi ze jakbym chcial to moge sie przylaczyc bo akurat leci niedaleko po jakies tam mapy. Kurcze zebym mial wtedy dwie godziny wolne to bym sie nie zawachal a tak to obeszlem sie smakiem.... Zaluje tego do dzis... Pewnie by wyszly z tego ciekawe fotki...
    airliners.net
    50D + BG-E2 + 70D
    + 17-40 L USM + 50 f1.8 STM + 24-105 L IS USM + EF 100-400 L IS USM + Sigma 150-600 S + SpeedLite 430EX

  7. #37
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Muflon! Ja w życiu nie pójdę na żadne lotnisko i nie sfotografuję żadnego samolotu, ale czytałam z zapartym tchem. Masz świetne pióro człowieku, przyjmij uznanie od zawodowca w tej dziedzinie
    A pasji i efektów - gratuluje z całego serca!

  8. #38
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Wiesz Muflon kawał dobrej roboty , chylę czoło przed Twoim kunsztem.
    Co tu dużo pisać jak wszystko widać i jest podane jak na talerzu.
    Z pewnością nigdy mi nie będzie dane być na takich pokazach więc zostaje mi podziwiać Twoje wyczyny z obiektywem w ręku .
    Pozdrawiam gorąco...
    EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4L , 70-200/4L , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

    Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

  9. #39
    Dopiero zaczyna Awatar ghash
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Baterie - najlepiej jest ich mieć 2 razy tyle ile wydaje nam się, że potrzeba. Latem, w upale, akumulatorki zużywają się szybciej niż normalnie.
    yyyy... a nie na odwrót? w zimie baterie potrzebują więcej elektronów do ogrzania się?

    tak poza tym - dobry art - wiele praktyki, a nie matematyki!

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ghash Zobacz posta
    yyyy... a nie na odwrót? w zimie baterie potrzebują więcej elektronów do ogrzania się?
    To temat trochę nie na ten wątek ale z mojego doświadczenia, akumulatory najlepiej działają w temperaturach "normalnych". Zarówno na mrozie jaki w 30-stopniowym upale, widziałem wyraźnie, że wydajność spada.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •