Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Lekcja 7 - dyskusja

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chomsky
    Mysle, ze da sie to odniesc w sporym procencie do fotografowania rajdow samochodowych, czy motocyklowych.
    Zgadza się - to, co jest opisane przy startach/lądowaniach można by dokładnie powtórzyć przy opisie pstrykania na rajdach. Przynajmniej tyle mogę powiedzieć po moich doświadczeniach z wyścigami BMX. Tyle że tam jest trudniej - "obiekty" są dużo bliżej i ruszają się w trochę mniej przewidywalny sposób.

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar Marcoone
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    48
    Posty
    42

    Domyślnie

    Świetny wykład Muflon.
    Przy okazji nabrałem ochoty aby wrócić do fotografowania na pokazach.
    Jak sobie wspomnę pierwsze Airshow w Polsce w Poznaniu na Ławicy, kupowanie każdego numeru "Lotnictwa" a jeszcze wcześniej "Skrzydlatej Polski"... W każdym razie ze swojej strony wielkie dzięki. Sorry za offtopa, ale rozmarzyłem się trochę
    Ostatnio edytowane przez Marcoone ; 11-02-2006 o 21:46
    EOS 33 / EOS 300 / Tamron 28-75 2.8 XR Di / kit 28-90 / Sigma 70-300 APO Macro Super II / polar HOYA HMC i trzy dekielki

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    No cóż mam powiedzieć. Długo szukałem szczeny, która opadła z wielkim trzaskiem!!
    Gratuluję! jestem pod ogromnym wrażeniem!
    Pozdrawiam
    janusz

  4. #14
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    No Muflon! Pełna klasa! Może po powrocie jakos zaczne kluc brata w bok (ostatnio dolaczyl do grona zawodowych w podjednostce 25 BKPow Glinnik/Tomaszow Maz) zeby mi tam gdzie wejscie zalatwil.

    Tyle, ze musze na sprzet zebrac kase bo ze swoj Sigma... to daleko nie zajade. Ale zacheciles przynajmniej do sprobowania!
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Góra
    Wiek
    65
    Posty
    472

    Domyślnie

    Odwaga w cięciu kadru zawsze się opłaca!
    Dzięki za cenne rady umieszczone w lekcji, wykorzystam je przy fotografowania samochodów.

  6. #16

    Domyślnie

    Powiem tak. Zostawilbym tekst, ale fotki ilustracyjne szybko bym usunał.
    Sorry, ale technicznie sa one bardzo slabe Ziarno, kadrowanie, przeostrzenie i mydlane totalnie. Zdecydowanie GIMP im nie sluzy..
    Gratuluje jednak doswiadczenia i zycze powodzenia.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Góra
    Wiek
    65
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    .... przeostrzenie i mydlane totalnie.....
    Może coś z monitorem nie tak?

    P.S. To się tyczy iczka
    Ostatnio edytowane przez kocis ; 21-02-2006 o 19:29

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kocis
    Może coś z monitorem nie tak?
    U mnie? Raczej OK, osobno sprawdzam na domowym LCD 19" i CRT 21" w pracy. Aczkolwiek wiem że z jakością fotek jeszcze mogłoby być sporo lepiej... Niektóre z nich to spore cropy jeszcze z 70-200 i czasów gdy miałem trochę mniejsze pojęcie o temacie - starałem się dobrać raczej pod względem treści a nie jakości. No trzymam się Gimpa, póki co przesiadka na Win+PS nie wchodzi w grę. Kiedy pojawi się porządny edytor RAW pod Linuxa (Bibble mi nie odpowiada) to mooooże skuszę się żeby zacząć robić rawy...

    Inna sprawa, że, te fotki z lekcji były dość mocno kompresowane (układ z Kubamanem był taki, że z grubsza w 500k wszystko ma się zmieścić).

    Iczek masz jakieś konkretne uwagi co do kadrów, czy tylko standardowe "do **** bo do ****"?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Iczek masz jakieś konkretne uwagi co do kadrów, czy tylko standardowe "do **** bo do ****"?
    Poczułem sie urażony tym ostatnim porównaniem.
    Nie dałem ku temu powodów i żałuje w tym momencie, że w ogóle coś napisałem i poświeciłem czas twojej lekcji

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Sorry, ale technicznie sa one bardzo slabe Ziarno, kadrowanie (..)
    To jest jak dla mnie wlasnie "do **** bo do ****" Nie twierdze, ze zdjecia sa idealne, ba, wrecz wiem ze nie sa - i jak napisalem wyzej, z uwagami odnosnie jakosci sie w zasadzie zgadzam. Samo stwierdzenie "ziarno", "przeostrzenia" czy chociazby nawet "mydlane" jest tu jednoznaczne. Natomiast nie wiem co miales na mysli przez "kadrowanie technicznie bardzo slabe" - i o to pytam.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •