Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    sugerowałbym cieplejsze tło (dziecko)

  2. #12
    Coś już napisał Awatar Femme Fatal
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    34
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    JANMAR - "Nie świeć tą żarówką bezposrednio,bez modyfikatorów" nie świecę bezpośrednio ;-) mam srebrną parasolkę i od niej światło się odbija tylko te kolory strasznie zimne mi się wydają może złota parasolka by się lepiej sprawdziła ? to moje pierwsze tego typu zdjęcia wcześniej nie miałam w ogóle styczności z takimi gadżetami ;-)

    Ok pokażę zdjęcia z dzisiaj tylko 3 póki co udało mi się w miarę możliwości ogarnąć

    5
    6
    7


    Nie wiem czy ja coś robię nie tak czy z aparatem coś mam bo już naprawdę skupiam się na tym żeby ostrość była dobrze ustawiona itp a te zdjęcia ciągle jakieś nie ostre mi wychodzą :/ ... no i kolor skóry jest chyba taki za siny za blady ale też jakoś w ustawienia nie mogę trafić... może jakieś wskazówki ?

    I pytanie gdzie mogę iść żeby sprawdzić czy z aparatem/obiektywem jest wszystko ok ? bo nie będę go dawać od razu na gwarancję skoro to moja wina może być :P
    Canon 70D + Canon 50mm 1.8

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Femme Fatal
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    34
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    Dorzucam jeszcze kilka z tej sesji

    8
    9
    10
    Ostatnio edytowane przez Femme Fatal ; 21-11-2012 o 20:02
    Canon 70D + Canon 50mm 1.8

  4. #14
    Coś już napisał Awatar Femme Fatal
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    34
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    Serio nic !? :/

    Jak nie ma czego przy zdjęciach komentować to może chociaż poradzicie co z ta ostrością zrobić ?
    Canon 70D + Canon 50mm 1.8

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    Kurczę kolor skóry na każdym zdjęciu inny:neutral:.
    Jak zapisujesz zdjęcia? "save for web" z jaką kompresją? Starznie małe te pliki.
    Odn parasolki wg mnie lepsza biała transparentna - poświecisz złota, wb będzie "złoty" tam gdzie sięgnie światło, 2plan będzie no włąsnie, a po za tym biała daje miękkie światło w przeciwieństwie do złotej/srebrnej odbijającej. Po co się męczyć i dorabiać korekty lokalne. Ja tam zawsze unikam kombinowania pod górę na ręcznym.
    A i uważaj na odbicia w okularach.

    Polecam
    http://www.canon-board.info/tips-and...79/#post733441

    http://www.canon-board.info/technika...jeszcze-66683/
    Ostatnio edytowane przez kosdkp ; 28-11-2012 o 16:42

  6. #16
    Coś już napisał Awatar Femme Fatal
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    34
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    O dziękuje bardzo za odpowiedź zaraz będę czytać linki które mi podałeś ...no właśnie z kolorami kompletnie sobie nie radzę póki co ... :/
    Canon 70D + Canon 50mm 1.8

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    Cytat Zamieszczone przez Femme Fatal Zobacz posta
    Serio nic !? :/

    Jak nie ma czego przy zdjęciach komentować to może chociaż poradzicie co z ta ostrością zrobić ?
    Zdjęcia z małą GO to jest szeroki temat i są najogólniej rzecz biorąc "trudne". U Ciebie nie ma problemu z ostrością sprzętu, tylko Ty nad tym nie panujesz jeszcze. Portrety studyjne zaczyna się od zakresu przysłon 8-16, ale do tego potrzebne jest światło. Portrety z małą GO to jest wyższa szkoła jazdy - jeśli od tego zaczynasz, to masz po prostu trudniej i mniej efektywnie.
    Balans bieli faktycznie przypadkowy, lub spaprany . Kup sobie jakąś szarą kartę albo dekielek WB i trenuj. Zdjęcia z jednej sesji wywołaj najpierw tak, żeby WB się zgadzało na wszystkich tak samo. Potem dopiero ew. dalsze crossy, BW czy co tam chcesz na wybranych lub wszystkich zdjęciach, ale materiał wyjściowy powinien być optymalnie zbalansowany kolorystycznie i tonalnie. Oczywiście BW to następny szerooki rozdział.
    Za cenę PS CS6 którym traktujesz zdjęcia (wykorzystując 0.01% jego możliwości), miałabyś Lightroom'a 4, kalibrator do monitora, szare karty, BIAŁE parasolki i jeszcze szkło typu C85 1.8 - a wszystkie te dobra by Ci zdecydowanie pomogły w osiągnięciu lepszych rezultatów końcowych.

    p.s. jeszcze taka uwaga - śpiący maluch, to doskonała okazja do przepróbowania wielu wariantów parametrów ekspozycji i kątów widzenia.. wykorzystuj takie okazje. Masz statyw?

  8. #18
    Coś już napisał Awatar Femme Fatal
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    34
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    No właśnie bo mam obiektyw kitowy i jak nim robię zdjęcia to te czerwone punkciki (zjedzcie mnie ale nawet nie wiem jak to profesjonalnie nazwać :-D) ale te co łapią ostrość jest ich wiele i łatwiej je jakoś zmieniać i łapać np dwoje oczu i usta a jak robię tym moim 50mm 1.4 to mi łapie jedno oko i **** jak złapie dwa to już jest sukces nie mówiąc o tym żeby się trzy te czerwone kropki wyświetliły ... czy to jest normalne ?

    Kuba statywu niestety jeszcze się nie dorobiłam ale będzie to mój następny zakup ...a no widzisz a ja lecę jak na najmniejszej przysłonie ... widać kompletnie nie słusznie ... w piątek mam kolejną sesję tym razem 2 latka to mi będzie dużo ciężej na pewno więc staram się jak najwięcej rad wchłonąć do tego czasu żeby popróbować ;-) ale coś radzących brak :P
    Canon 70D + Canon 50mm 1.8

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Śląsk i Zagłębie
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    Jak dla mnie to jeszcze prześwietlone.
    No i odbicia w okularach.
    pozdrawiam

    Przemek

  10. #20
    Coś już napisał Awatar Femme Fatal
    Dołączył
    Nov 2009
    Wiek
    34
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: [Femme Fatal]Portrety POCZĄTKI

    Przemo_k - jakie odbicia olać już tamte zdjęcia to były próbne z nowym oświetleniem dodałam już dawno nowe i to na komentarzach tych nowych mi zależy jednak bardziej ... te nowe raczej prześwietlone nie są chyba co ?
    Canon 70D + Canon 50mm 1.8

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •