Strona 42 z 42 PierwszyPierwszy ... 32404142
Pokaż wyniki od 411 do 415 z 415

Wątek: [akustyk] z podrozy po Europie

  1. #411
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: [akustyk] z podrozy po Europie

    pomysl nieglupi z TS-em, tylko u mnie rozbija sie o ograniczenia praktyczne. sporo z tych zdjec robie z wyjazdow rowerowych i ograniczam wage klamotow (tak na grzbiecie jak i w sakwie). watpie, zeby chcialo mi sie TS-a targac na takie przypadlosci, juz 24/1.4 (fenomenalne szklo do takich fot a przy tym w miare nieduze i nie za ciezkie) czesciej zostaje w domu niz jedzie na rower

    tak po prawdzie to ostatnio 17-40 sobie kupilem na takie wypady. zeby miec lzej niz 16-35/4 (tak na rowerze jak i na wedrowkach pieszych). i tak naprawde kombos 5D4 + 24-70 (+ 17-40) + baterie i filterki (na grzbiecie) z malym statywem, 70-200/4 IS i ewentualnie 24/1.4 w sakwie jest gorna granica tego co moge wozic. zwlaszcza jak pedaluje do/z roboty i oprocz tego po sakwach musze upchac wychodne ciuchy i lapsa
    www albo tez flickr

  2. #412
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: [akustyk] z podrozy po Europie

    A to ciekawe. Pamiętam, że w zamierzchłych czasach wymienialiśmy uwagi na 17-40 i bardzo nie podobały Ci się rogi. A ja właśnie myślę o wymianie 17-40 na jakiegoś zeissa między 18 a 21 mm. I teraz moje wątpliwości wzrosły znacząco. Nie warto rozmawiać?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #413
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: [akustyk] z podrozy po Europie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    pomysl nieglupi z TS-em, tylko u mnie rozbija sie o ograniczenia praktyczne. sporo z tych zdjec robie z wyjazdow rowerowych i ograniczam wage klamotow (tak na grzbiecie jak i w sakwie). watpie, zeby chcialo mi sie TS-a targac na takie przypadlosci, juz 24/1.4 (fenomenalne szklo do takich fot a przy tym w miare nieduze i nie za ciezkie) czesciej zostaje w domu niz jedzie na rower

    tak po prawdzie to ostatnio 17-40 sobie kupilem na takie wypady. zeby miec lzej niz 16-35/4 (tak na rowerze jak i na wedrowkach pieszych). i tak naprawde kombos 5D4 + 24-70 (+ 17-40) + baterie i filterki (na grzbiecie) z malym statywem, 70-200/4 IS i ewentualnie 24/1.4 w sakwie jest gorna granica tego co moge wozic. zwlaszcza jak pedaluje do/z roboty i oprocz tego po sakwach musze upchac wychodne ciuchy i lapsa
    Jedni są wpaniałymi muzykami, inni wspniałymi malarzami a inni genialnymi piłkarzami itd
    A Ty masz ten dar do tego typu fotogtafii.
    Uważam że masz swój styl, nasz "to coś" do tego typu zdjęć i będę one zawsze wspaniałe, inspirujące bez względu jakim sprzętem będziesz je robił.
    One będą również wspaniałe nawet wtedy gdy zamiast aparatu będziesz stosował GAI

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-11-2023 o 09:27
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #414
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: [akustyk] z podrozy po Europie

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jedni są wpaniałymi muzykami, inni wspniałymi malarzami a inni genialnymi piłkarzami itd
    A Ty masz ten dar do tego typu fotogtafii.
    Uważam że masz swój styl, nasz "to coś" do tego typu zdjęć i będę one zawsze wspaniałe, inspirujące bez względu jakim sprzętem będziesz je robił.
    dziekuje

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    One będą również wspaniałe nawet wtedy gdy zamiast aparatu będziesz stosował GAI
    ja mysle, ze w kontekscie fotografii to AI jeszcze ma daleka droge.
    jest taki fajny cytat, ktory swietnie definiuje fotografie dla mnie:
    "Every other artist begin with a blank canvas, a piece of paper… the photographer begins with the finished product." (Edward Steinchen).
    fotografia nie jest dziedzina sztuki wizualnej, w ktorej sie buduje cos. tak jak AI sklada obraz z gotowych elementow zebranych w sieci. fotografia jest sztuka wyboru. perspektywy, miejsca, momentu. wytrenowac AI do tego to jest inny problem (chyba wiekszy) niz do po prostu doklejania kawalkow gotowych obrazkow.

    generatywny AI dla mnie jest mocno meh. jestem zdania, ze moje prawdziwe nieba sa ciekawsze niz wszelkie doklejane "dramatyczne" nieba sztucznej inteligencji (czyli jednak czlowieka, tylko na krzemowych sterydach )



    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    A to ciekawe. Pamiętam, że w zamierzchłych czasach wymienialiśmy uwagi na 17-40 i bardzo nie podobały Ci się rogi. A ja właśnie myślę o wymianie 17-40 na jakiegoś zeissa między 18 a 21 mm. I teraz moje wątpliwości wzrosły znacząco. Nie warto rozmawiać?
    dalej mi sie nie podobaja, bo 16-35 to to bynajmniej nie jest
    ale za 250 EUR (tyle mnie kosztowal 17-40 teraz) moge to przezyc w obiektywie, ktory wrzucam do sakwy rowerowej czy plecaka gorskiego zeby miec opcje zrobienia kilku panoram szerszych niz 24-70 na typowe plenery landszaftowe z duzym plecakiem 16-35/4 nadal rzadzi
    ta para szkiel po prostu daje mi swobode wyboru - albo foce z auta znana i latwo dostepna lokacje (wschod/zachod slonca najczesciej) z ciezkim plecakiem, albo wsiadam na rower i mam szanse dotrzec do miejsc, gdzie autem byloby wieksze wyzwanie - ale wtedy pakuje sie na lekko: maly karbonowy statyw zamiast duzego amelinowego, 70-200/4 zamiast 70-300L, 17-40 zamiast 16-35, tylko 2 polowki zamiast zestawu osmiu, itd. itp.
    www albo tez flickr

  5. #415
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: [akustyk] z podrozy po Europie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    ja mysle, ze w kontekscie fotografii to AI jeszcze ma daleka droge.
    jest taki fajny cytat, ktory swietnie definiuje fotografie dla mnie:
    "Every other artist begin with a blank canvas, a piece of paper… the photographer begins with the finished product." (Edward Steinchen).
    fotografia nie jest dziedzina sztuki wizualnej, w ktorej sie buduje cos. tak jak AI sklada obraz z gotowych elementow zebranych w sieci. fotografia jest sztuka wyboru. perspektywy, miejsca, momentu. wytrenowac AI do tego to jest inny problem (chyba wiekszy) niz do po prostu doklejania kawalkow gotowych obrazkow.

    generatywny AI dla mnie jest mocno meh. jestem zdania, ze moje prawdziwe nieba sa ciekawsze niz wszelkie doklejane "dramatyczne" nieba sztucznej inteligencji (czyli jednak czlowieka, tylko na krzemowych sterydach )
    To wszystko prawda.
    Ale chodziło mi oto że Ty masz "to coś" w tego typu zdjęciach które tutaj prezentujesz że nawet wtedy gdy nie będziemy używać aparatów by zapisać/pokazać swoje wybory/emocje będziesz to robił znacznie lepiej niz wielu z nas

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-11-2023 o 09:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 42 z 42 PierwszyPierwszy ... 32404142

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •