Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Manfrotto 233B - czy praktyczne?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 057

    Domyślnie Manfrotto 233B - czy praktyczne?

    Może ktoś spotkał się z tego typu uchwytem do lampy.
    http://www.foto7.com.pl/manfrotto_we...ories/233B.gif

    Czy bedzie to poręczne np. na ślubach?
    Czasem zdarza mi się trafić czerwone oczy przy ogniskowej 100mm i lampie zewnętrznej na stopce aparatu.
    Po za tym bardziej górno-boczne światło lampy powinno dać głębsze światło.
    Jest to dość drogie ustrojstwo, ale ma regulację wysokosci i widać, że jest solidne. Podobne konstrukcje, które kosztuja około 50zł, odsuwają tylko lampę na bok od stopki aparatu o około 20cm. A to dodatkowo ją podnosi wyżej.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    64
    Posty
    485

    Domyślnie

    Czy moglbys napisac ile to ustrojstwo kosztuje? Troszke smieszne ale na pewno bardzo skuteczne.
    czesc.ch

  3. #3
    Bywalec Awatar RaV22
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszafka
    Wiek
    49
    Posty
    124

    Domyślnie

    A czy wygodne? Trochę się zmieni środek ciężkości takiego zestawu. A co przy zdjęciach pionowych? Mam wrażenie że nie będzie to wygodne rozwiązanie. Jeśli się mylę niech mnie ktoś sprostuje.
    __________________
    Życie jest jak gulasz. Nigdy nie wiesz na co trafisz.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    75
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RaV22
    A czy wygodne? Trochę się zmieni środek ciężkości takiego zestawu.
    Nie wiem na ile wygodne, bo osobiście nie używałem, ale wiem z dobrych źródeł, że niesamowicie skuteczne!

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Troche to przypomina taką konfigurację aparatów reporterskich z lat 40-50...

  6. #6

    Domyślnie

    Raz to cudo prawie kupilem, koszt nie pamietam dokladnie okolo 160 zl. Jest to bardzo solidne i pewne. Problemy sa inej natury. tak zamonotana lampa kiepsko wspomaga AF w aparacie bo wyswietlany wzorek nie pokrywa sie z czujnikami Af, zwlaszcza z bliska. Jak dla mnie i tak trzeba by zmiekczyc swiatlo, wiec potrzebny jest jakis maly softboks i oczywiscie kabelek Off Camera Shoe Cord 2. Czyli praktycznie przydalyby sie dwie lampy, jedna na aparacie - oswietla AF, nie blyska i steruje druga umieszczona na opisywanym patencie. Ta druga powinna miec jakis softbox. Oczywiscie pojawiaja sie problemy z zaslanianiem czujnika, odbierajacego sygnaly z pierwszej lampy, przez softbox. Z powodu problemow wybralem rozwiazanie - druga lampa na monopodzie z parasolka i w zaleznosci od mozliwosci - monopod z nozkami, albo obsluga przez asystenta
    I pomyslcie o sytuacji kiedy chcecie zmienic obiektyw, robic zdjecia w pionie, albo z powodu ograniczenia miejsca zdjac to cale "ustrojstwo"
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Jaworski
    tak zamonotana lampa kiepsko wspomaga AF...
    Mi to nie przeszkadza, raczej mam wylaczone to wspomaganie za bardzo rzuca sie w oczy. Mam jasna optyke i nie mam problemow z AF w niskim EV.

    Ze swiatlem jakos sobie radze. Mam kabel Off...2. Co mnie w nim wnerwia to ze jak mam lampe na kablu i potrzebuje wolnej reki to nie mozna tego zalozyc na aparat. Kostka zakladana na aparat nie jest przelotowa. Musialem zrobic patent ze smycza na szyje.

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Jaworski
    Z powodu problemow wybralem rozwiazanie - druga lampa na monopodzie z parasolka i w zaleznosci od mozliwosci - monopod z nozkami...
    Rozumiem ze nie ma tanich monopodow wolnostojacych ktore utrzymaja lampe z parasolka?

  8. #8

    Domyślnie

    Ale przy bardzo slabym swietle, lub zupelnie jego braku, oswietlacz AF bardzo pomaga, wrecz jest jedynym sposobem.
    Myslalem kiedys o doklejeniu dodatkowej kostki do Off Camera Shoe Cord 2, zeby "odkladac tam lampe, kiedy nie musze blyskac z boku. Uzywajac kabla, lub drugiej lampy jako slave, najwiekszy problem to blyskanie z prawej strony. Sprobujcie to zrobic
    Monopody - sa dwa rozwiazania Manfrotto 679B (140 zl) + nogi 678 (150 zl), jest pewna niekompatybilnosc trzeba lekko powiekszyc otwor w mocowaniu nog, zeby ten monopod wszedl (nogi pasuja do 679, bez literki B, nie ma go juz w cenniku) Mam ten monopod ale zdecydowalem sie na razie na 682B z nogami chowanymi do srodka.
    Moze do wspomnianych nog bedzie pasowal jakis tani chinski monopod. Trzeba tez oczywiscie dokupic uchwyt do parasolki ok 60 zl i parasolke
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Jaworski
    najwiekszy problem to blyskanie z prawej strony. Sprobujcie to zrobic
    hehehe, lubie taki zagadki ... i wlasnie wymyslilem bardzo prosty patent, a mianowcie: aparat musi byc z gripem, bierzemy go do lewej reki 'do gory nogami', spust mamy pod wskazujacym palcem lewej reki, wszystko w wizjerze mamy dogory nogami, ale przeciez nie obraz :-), lampa wedruje naturalnie do prawej reki.... i pozamiatane

    gorzej jak nie ma gripa, albo trzeba szybko pokrecic pokretlami ;-)

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    hehehe, lubie taki zagadki ... i wlasnie wymyslilem bardzo prosty patent, a mianowcie: aparat musi byc z gripem, bierzemy go do lewej reki 'do gory nogami', spust mamy pod wskazujacym palcem lewej reki, wszystko w wizjerze mamy dogory nogami, ale przeciez nie obraz :-), lampa wedruje naturalnie do prawej reki.... i pozamiatane

    gorzej jak nie ma gripa, albo trzeba szybko pokrecic pokretlami ;-)
    A pionowy kadr jak bys zrobil?
    Poza tym w tym ustawieniu to spust masz bardziej pod kciukiem niz palcem wskazujacym.

    Ja po prostu krzyzuje rece a ze mam dlugie lapy to wystarcza by w miare doblysnac z prawej strony. Asystent to tez nieglupia sprawa

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •