Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: canon 1d mark II czy coś nowszego?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Cytat Zamieszczone przez jajo_antipo Zobacz posta
    RTSiak - co do pierwszej aukcji tego body w stanie kolekcjonerskim to właśnie o ten aparat dokładnie chodzi. 3000zł sądzisz, że za duzo za taki egzemplarz? do wyświetlacza jestem przyzwyczajony bo w 20d mam prawie to samo. Sport to głównie Deskorolka i taka szklarnia w zupełności mi wystarcza, zapraszam na jafotojo.blogspot.pl tam jest dopiero kilka zdjęć lub na fb tam jest więcej.

    p0lish - dlaczego z taką szklarnią nie warto kupować jedynki? czy 28 1.8 i 85 1.8 nie poradzą sobie?
    dobrze, że wyjaśniłeś o jaki sport chodzi
    deskę można porobić z bliska i nie jest aż tak dynamiczna jak chociażby rallycross, żużel, rsmp
    sama specyfika tego sporu wymaga większej odległości od obiektu
    na pełnej klatce stracisz sporo ogniskowej względem 20d i stąd moje obawy o sensie zakupu FF
    ja między innymi dlatego nie zdecyduję się na 1d II
    o podgląd ja bym sie nie martwił. w porównaniu z moim 40d jest sporo lepszy a ja na 40d daję radę
    przy motorsporcie nie wyobrażam sobie pracy na tak niskich ogniskowych

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    1d mark II to jest przecież crop 1.3 a nie FF.
    a co do tych obiektywów które posiadam, oby dwa posiadają USM to powinno być dobrze chyba z autofokusem na jedynce?
    używając 20d już prawie 3 lata mam potrzebę kupna czegoś lepszego.
    co do tej jedynki z aukcji niby w stanie kolekcjonerskim to oglądałem ją i faktycznie jest w pełni sprawna technicznie, wizualnie idealna, przebieg niski, nie serwisowana, warto brać za taką cenę?

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    To że ktoś kiedyś (zapewne przed ostatnim skokiem cen) kupił taniej nie znaczy, że drożej nie warto kupować. Ceny używanego sprzętu foto w ostatnim czasie poszły w górę. Decyzję musisz podjąć sam, nikt tego za ciebie nie zrobi.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 26-09-2012 o 16:07

  4. #14
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    1d2 zawsze zostawi 40d daleko w tyle jeśli mówić o szybkości AF czy ergonomii. Mnie osobiście bardziej podobał się również obrazek z cropa 1.3. Natomiast jeśli chodzi o szumy to tutaj byłbym ostrożny, przy pewnych scenach na klatkach z 1d2 będzie go sporo więcej niż na tych z 40d. O ile mając 40d dobrze robiło mi się koncercik przy iso 1250, to te same zdjęcia z 1d2 byłyby miejscami dramatycznie zaszumione.
    Jednak mimo wszystko, kupiłbym 1d2, ale w rozsądnej cenie.
    5D, stałki, zoomy

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Cytat Zamieszczone przez jajo_antipo Zobacz posta
    a co do tych obiektywów które posiadam, oby dwa posiadają USM to powinno być dobrze chyba z autofokusem na jedynce?
    Będzie bardzo dobrze. Miałem te same szkła właśnie z 1D Mark II - działało to świetnie

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    mea culpa z tym 1d2
    byłem pewny, że to FF
    w tym wypadku to ja na pewno dozbieram do 7d zamiast kupować 1d2

  7. #17
    Uzależniony Awatar Zbyszko666
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Śl.
    Posty
    970

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Ja kupiłem i nie żałuje tego wyboru ,aczkolwiek służy jako body zastępcze. No i trzeba przyznać ,że lubi być uzależniające...

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    przed założeniem tego wątku już byłem prawie w 100% zdecydowany na tą jedynkę, a teraz jestem mniej pewny i nie wiem dlaczego. Fakt że 3000zł za tą wersje i model to trochę sporo, lepsza by była wersja 1d mark II N . Moje inne dwie opcje które przechodziły mi przez głowę to było 50d i 7d. Mając 20d i kupując 50d dużej różnicy raczej nie odczuje, za to myślę trochę nad 7d ze względu że jest to nowszy aparat od jedynki tylko czy jest sens. Filmowanie nie jest mi potrzebne, ku jedynce jestem bardziej za cropem 1.3 bo wtedy moje 28mm będzie szersze. Ciężka decyzja bo nie zarabiam na fotografii i chciałbym żeby to był dobry i udany zakup. Jakby ktoś jeszcze mógł mi coś doradzić ciekawego to będę wdzięczny.

  9. #19
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Weź jeszcze pod uwagę, że to co jest + 1dynki czyli budowa jest też jej wielkim i ciężkim - ;]

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    no 1d jest wielkim, cięzkim wariactwem
    z przypiętym 70-200 2.8 biceps rośnie szybciej niż ilość strzelonych fot

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •