Strona 72 z 86 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #711
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    No właśnie w tym roku wygląda to nieco inaczej - niestety znacznie gorzej. Zwierzęta podobnie jak ludzie też mają swoje charaktery i upodobania.

    Kiedy przyleciałem do Polski usłyszałem że na wsi niedaleko domu rodziców przylatują żurawie - ptaki z mojej listy marzeń. Miałem tylko 2 tygodnie wakacji, więc jak najszybciej pojechałem z tatą do znajomych na których polach zlatują na posiłek. Tam dowiedziałem się że żurawie przylatują rano i jeśli ich nie zobaczę to z pewnością usłyszę. Tak rzeczywiście było. Cóż to za głośne ptaki, nie widać a słychać być może z ponad kilometra. Codziennie budzik nastawiony był na 4.20 rano a ja w terenie jeszcze przed wschodem słońca. 2 pierwsze dni spędziłem na świeżo posianym polu, ale jakoś szczęścia nie miałem, choć raz tam wylądowały i zaraz odleciały. Poszedłem sprawdzić gdzie poleciały. Widzę je jakieś 2 pola dalej. Pojachałem tam jak najszybciej i widzę że chodzą po polu, ale nie udało się nic ciekawego zrobić.

    Następnego dnia pojechałem z rana owe pole. Przygotowałem na szybko maskowanie pod drzewem i czekam. Komary chlały jak cholera, plecy zaczęły boleć, a nogi drętwieć od bezruchu.





    Lądowisko


    Wtem o godzinie 6 rano jakiś szelest piór i wylądowała para tych pięknych ptaków. Spojżały w moją stronę, jak by coś im nie pasowało w elemencie krajobrazu. Nie chciałem poruszyć obiektywem i w myślach prosiłem żeby ruszyły w moją stronę. Szczęśliwie tak się też stało. Nie wiem jaki miałem puls, ale nie tylko słyszałem bicie swojego serca. Ja czułem pulsującą krew w gardle. Myślę sobie "uspokój się bo zawału dostaniesz, a nikt cie tu nawet nie znajdzie", ale niemożliwym było opanowanie emocji. W tym momencie odeszły wszystki bóle, nie czułem gryzących komarów, myślę że nawet jak by mnie jakieś psy gryzły też bym tego nie czuł. Co więcej nawet słońce w tym momencie zaświeciło, po prostu wszystko się zgrało - to było moje 5 minut.

    695


    696
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #712
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Fajną dramaturgię stworzyłeś we wstępie
    Żurawie przepiękne.

  3. #713
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Świetne fotki. Ale mam pytanie techniczne. Gdy tak siedzisz w czatowni i strzelasz seriami to zwierzyna się nie płoszy od kłapania lustra i migawki? Bezlusterkowiec byłby pewnie lepszy...

  4. #714
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Jak najbardziej na zasiadkach jakie w większości robię bezlusterkowiec byłby znacznie lepszy.
    Jednym z głównych powodów przejścia z 7D na 5dIII była cicha migawka, która i tak cicha jakoś bardzo nie jest. Ale to ogranicza mnie do zaledwie 3kl/s. Druga sprawa to w przypadku bezlusterkowca punkty AF są rozmieszczone na całej powierzchni. Większość zdjęć jakie prezentuje to są prawie pełne klatki, minimalnie wykadrowane. A stracone zdjęcia z bliskich odległości bolą bardziej niż te z daleka. Poniżej przykład kozła z tego samego miejsca gdzie przylatywały żurawie - pełna klatka nic nie cięte. Dość ciasno, ale punkty AF nie były w stanie dojść do oka, stąd i zdjęcie jest nieostre, więc idzie do kosza.

    Trzecia sprawa to taka że w przypadku wizjera optycznego bardzo widać moje oko kiedy spoglądam przez owy wizjer. 400/2.8 ma jebitnie wielką soczewke a to nie pomaga, bo zwierzęta widzą mój ruch jak w telewizorze. Ja i tak zarzucam na siebie czarną geowłókninę żeby ten efekt zminimalizować (zaciemnić się), ale to i tak nie jest to. Jedynki canonowskie mają kurtyne na wizjer. Pamiętam że po przejściu z 400/5.6 na wersje 2.8 musiałem znacznie ulepszyć maskowania i kryjówki.
    Czwatra sprawa to w niektórych przypadkach kiedy fotografują pod światło, a takich zdjęć robię sporo, bardzo przydał by mi się podgląd na żywo jak zdjęcie wyjdzie. Kiedy np. fotografuję przepływającą kaczke na tle trzcin, za którymi jest słońce, wodzę obiektywem od powiedzmy ciemniejszych partii do przepałów. Wtedy bardzo przydał by mi się rzeczywisty podgląd.
    Ogólnie to bardzo czekam na R6, ale na obecną chwile cena moim zdaniem jest zawyżona o jakiś 1000euro. Jak będą poniżej 1700 euro na ebayu to kupię.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #715
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    697 Koziołek - pełna klatka

    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  6. #716
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Wow jakie foty...

  7. #717
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Świetne zdjęcia

  8. #718
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cuda. Jest sens zakładać x2 do 200L 2.8?

  9. #719
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Dzięki
    (...)przykład kozła z tego samego miejsca gdzie przylatywały żurawie - pełna klatka nic nie cięte. Dość ciasno, ale punkty AF nie były w stanie dojść do oka, stąd i zdjęcie jest nieostre, więc idzie do kosza.(...)
    Ale rogi ma ostre

    Bardzo ładne jest zdjęcie 696. W jakim rejonie Polski są te żurawie? Pytam z ciekawości, bo mieszkam w okolicach Trójmiasta i tu są na prawie każdym polu. Nawet dzisiaj jak jadłem borówki z jogurtem w ogrodzie, to przeleciały 4 sztuki nad głową.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #720
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Cuda. Jest sens zakładać x2 do 200L 2.8?
    Moje 200/2.8 II jest bardzo ostre, ale nie używam go z extenderem, a 2x nawet nie mam.
    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ale rogi ma ostre

    Bardzo ładne jest zdjęcie 696. W jakim rejonie Polski są te żurawie? Pytam z ciekawości, bo mieszkam w okolicach Trójmiasta i tu są na prawie każdym polu. Nawet dzisiaj jak jadłem borówki z jogurtem w ogrodzie, to przeleciały 4 sztuki nad głową.
    W łódzkim, koło Zelowa.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Strona 72 z 86 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •