Strona 76 z 86 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #751
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzieki
    A teraz lisek czający się na sroke.
    719
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #752
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Re: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Rewelacja!!!

  3. #753

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    zajeb....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giphy.gif
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	5372
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 13-11-2020 o 22:42

  4. #754
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Fantastyczne

  5. #755
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki bardzo, bo nie byłem pewien czy wstawiać to zdjęcie

    Kolejny ptak z mojej listy mażeń. Co więcej piątek trzynastego wcale nie okazał się pechowy.
    Myszołów przyleciał tak blisko, że poniższe zdjęcie jest bez cięcia.
    720
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  6. #756
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Piękny .

  7. #757
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dziś pierwsze testy R6. W sumie to nie nie wyczułem tego aparatu, cały czas ma przyzwyczajenie do piątki (5dIII) więc trudno było by o rzetelne porównanie z lustrzanką. Jednak tak na szybko:

    1. AF jest celniejszy, lepiej jest przyklejony do oczu zwierza. Ale nie ma róży bez kolców. Pomimo prioritetu twarzy i oczy, jak złapał bok lisa, to pomimo że zwierz szedł w moją strone, już tak pozostał ostrząc na jej bok.

    2. Af pokrywa prawie cały kadr, co z pewnością będzie bardzo pomagało przy utrzymaniu lecącego ptaka w kadrze.

    3. Wysokie ISO jest lepsze. Niestety gdzieś w głowie było cały czas żeby nie wychodzić poza 1600 i przy czasach 1/125 większość zdjęć z poranka kiedy lis szedł w moją stronę jest poruszonych. Trzeba będzie tą bariere psychiczną przełamać. Nie stosowałem więc bardzo wysokiego ISO, ale nie zauważyłem kolorowych ciapków.

    4. Bufor, myślałem że będzie większy. Aparat pokazuje 64 zdjęcia, gdzie wg. materiałów promocyjnych miało być 240/120. Być może przy zmnianie karty na UHS-II to się poprawi.

    5. Migawka elektroniczna to jest to. Liszka która czasami mnie odwiedza pod czatownią pomimo chęci zabrania mięsa jest dzika i woli mnie unikać. I zwykle nawet na chichej migawce w 5dIII, po szybkim zabraniu mięsa uciekała. Dziś też coś jej nie pasowało, jednak było lepiej.

    6. Nie widać mojego oka od strony obiektywu. Coś co przy dużej przedniej soczewce jest ciężko zamaskować, nawet wyciemniając od środka ukrycie. Jednak działa to i w drugą stronę i żeby kontrolować scenę, trzeba włączać aparat.

    7. Bateria, zwłaszcza przy migawce elekronicznej i trybie ECO, w czatowni potrafi wytrzymać długo. Dziś około 4 godzin w czatowni przy bardzo niskiej temperaturze, wczoraj z godzina zabawy, 1590 zdjęć i 30% baterii zostało.

    8. Co do migawki elektronicznej, jak pisałem fajna sprawa. Szkoda że Canon (pozycjonowanie sprzętu?) nie dał możliwości ustawiania serii kl/s. Jest koło 20 i tyle. Dziesiejsze 3 podejścia lisa i karta 32 GB prawie pękła. Może z 80 zdjęć zostało do zapełnienia. Normalnie w piątce taka karta starczyła by mi na kilka wypadów. Ale za to udało mi się zrobić kilka ciekawych ujęć, gdzie lis jest z dwoma łapami w górze, czyli coś co chciałem a do tej pory mi się nie udało. Niestety w tym przypadku zapewne trochę pomogło, że moja modelka dziś kulała. Tak więc cieszę się że za 2 dni Black Friday, bo wygląda na to że będę musiał kupić jedną szybką i jedną duuuuużą karte SD.

    9. To tylko 20MP, ale za to jakich. Czyli nie ilość a jakość piksela. Mam wręcz wrażenie że zdjęcia po obróbce do jakiej jestem przyzwyczajony z piątki i jedynki, są aż za ostre, jakby przeostrzone.

    10. Historigram i symulacja ekspozycji to jest to. Fakt że może nie widać tego pięknego światła, jak przez wizjer optyczny, ale niestety często na zdjęciach po przyniesieniu do domu też tego nie widziałem co mnie otaczało w rzeczywistości.

    11. Nareszcie mam możliwość kompensacji ekspozycji dla trybu M+AutoISO. Niestety piątka notorycznie niedoświetlała o 2/3 EV. W dobrym świetle M+autoISO jakoś działało, bo i przy niższym ISO można było podciągnąć, przy słabszym lub bardzo silnym za to musiałem wchodzić w tryb prioritetu przysłony + kompensacja, co czasem skutkowało zjechaniem czasu i rozmazanymi zdjęciami. Tutaj daje się to fajnie robić majśc 3 pokrętła. Mój adapter do szkieł EF to ten z kontrolą, a więc możliwość dodatkowego zaprogramowania. Mam w nim zmianę trybów AF (twarz/punktowy).

    12. Stabilizacja. Nie wiem dlaczego chociaż w trybie zdjęciowym nie mogła by działąć tylko po wciśnięciu spustu tak jak w lustrzankach.

    No dobra, to co dziś ustrzeliłem

    Pełna klatka, gdzie lis już prawie wychodziłz kadru, a jednak AF ciągle był przyklejony

    721 Wycinek do publikacji, mimo że staram się jak najmniej ciąć, to chyba źle nie jest


    722


    723
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  8. #758
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Świetne! Szczególnie ostatnie
    Miłego dnia
    moja www

  9. #759
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Wielkie dzięki, widać że ma kleszcza pod uchem
    super, czy kolory poprawiałeś podciągałeś nasycenia, czy takie prosto z aparatu

  10. #760
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki.
    Statnie wstawiałem od tak sobie, a chyba najbardziej się podoba.
    @Jacek to chyba nie jest kleszcz. Osobiście w Irlandii jeszcze kleszcza nie widziałem, a komar to może ze 2 razy mnie ugryzł.
    Co do kolorów, to jakaś tam obróbka była, ale przede wszystkim poranne czerwone światło zrobiło robote.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Strona 76 z 86 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •