Strona 51 z 86 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #501
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Max, z tymi zimorodkami to obserwuje je jak babcia telenowele. Fajnie jest obserwować relacje między nimi.
    W piątek wieczorem zadzwonił kumplel czy bym nie dołączył do nich na kuter na rybki. Czemu nie, już ze 2 lata nie byłem. Pogoda zapowiadana lekko pochmurna, ale bez wiatru (nie będzie kołysać) to chociaż nie spędzę pół dnia z głowa za burtą. Znajomi jak to znajomi, załadowani głównie butelkami bo przecież jedzie sie na, a nie po ryby, to i wesoło na kutrze było. Ja o suchym pysku, za to spalony jak bym z pieca wyszedł, mimo że tego dnia słońca nie widziałem. Z ryb to złapałem może ze 30 makreli, których ne za bardzo lubię,

    kurka czerwonego, coś jak jazgaż, ale większy i czerwony

    https://www.google.ie/search?q=kurek...=1575&dpr=1.25

    Wargacz tęczak, bardzo kolorowa ryba

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wargacz_t%C4%99czak

    i jakieś dorszowate

    Z tego co zapamiętałem z poprzednich wypadów, to że jak się skrobie ryby to mewy i głuptaki zaraz są przy kutrze. Chciałem porobić kilka fotek, zwłaszcza głuptakom wbijającym pod wode, ale w tym miejscu gdzie płyneliśmy były tylko 2 głuptaki. Mewy za to wpadały nawet na pokład i wyrywały ryby z rąk. Załadowałem 1dIV+17-40 z filtrem CPL i coś niecoś porobiłem. Wiem że foty nie są typowo w moim stylu (tło+światło+model), ale jakaś akcja+środowisko jest. O sprzęt sie troche obawiałem bo zapomniałem wziąć paska a aparat jak bym upuścił poszedł by na dno. Po powrocie musiałem tylko sprzęt umyć bo cały był w rybich łuskach i krwi.

    605


    606


    607
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #502
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    takie karmienie z ręki to musi być mega frajda
    U mnie wszytko ucieka :P

  3. #503
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Karmienie z ręki było fajne tylko ryzykowne, żeby aparatu nie wypuścić

    Ja na punkcie zimków oszalałem. To jest jak oglądanie ulubionego serialu, gdzie telewizorem jest dziura w czatowni i wizjer kątowy. Każdą wolną chwile staram się spędzać z nimi. Wczoraj np. pobudka o 4 rano i nad rzeke, z rzeki prosto do pracy i z pracy prosto powrót nad rzeke.

    Jednak coś dziwnego się u mnie stało. Jeszcze do niedawna miejscówką rządził dorosły samiec. Nawet z samicą czasem się pokłócili. Czasem przyleciała sama samica lub ona z młodym. Młody dostał wytrzask od samca i nie przylatywał. Od paru dni jednak nie ma ani samca ani samicy. Po prostu ani śladu po nich. Za to miejscówką rządzi młodzy samiec, czasami też mogę zobaczyć jak np wczoraj młodą samice. Martwie się o starych po na pawno mieli lęgi, bo samiec czasem łapał rybkę, ale jej nie ogłuszał tylko prosto z wody leciał prawdopodobnie do norki.

    Co by nie robić pustych przebiegów:
    608

    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  4. #504
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ciekawa historia.....informuj o dalszym biegu zdarzeń. Ujęcie super, wstawiaj więcej

  5. #505
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Gratuluję zimków. Ja też co roku chcę się za nie wziąć, ale okresz poszukiwania nor nakłada się na okres nor jenocich i borsuczych no i ssaki zawsze wygrywają :P

  6. #506
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki

    Ja 2 lata obserwuję nore borsuczą, ale jest blisko czyjegoś domu i zawsze kundel z tego domu siedzi w lesie do nocy. Z fotopułapek widzę, że borsuki wychodzą z tego powodu tylko w nocy. Dlatego teraz na jesień będę starał się przejść na większe lasy, bo ten w którym jestem to może ma z 50x250m. Tat, tak, takie wielkie lasy są w moich okolicach. Za to u kolegi który ma kawałek lasu na górze, sa już znacznie większe i dlatego tam mam zamiar robić rozpoznanie terenu. Co więcej, na górze są też wrzosowiska i podobno pardwy.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #507
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Jednak coś dziwnego się u mnie stało. Jeszcze do niedawna miejscówką rządził dorosły samiec. Nawet z samicą czasem się pokłócili. Czasem przyleciała sama samica lub ona z młodym. Młody dostał wytrzask od samca i nie przylatywał. Od paru dni jednak nie ma ani samca ani samicy. Po prostu ani śladu po nich. Za to miejscówką rządzi młodzy samiec, czasami też mogę zobaczyć jak np wczoraj młodą samice. Martwie się o starych po na pawno mieli lęgi, bo samiec czasem łapał rybkę, ale jej nie ogłuszał tylko prosto z wody leciał prawdopodobnie do norki.
    Ogólnie wygląda to na przystąpienie do kolejnego lęgu. Nie wiem jak się ma Irlandia z klimatem do Wielkopolski. Bo tutaj jest już po drugim lęgu i do trzeciego zwykle nie przystępują. Znalezienie norki wiele by Ci wyjaśniło. Podczas wysiadywania są mało aktywne, opuszczają norkę raz na kilka godzin.

  8. #508
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ja z nimi spędzałem całe dnie i już starych nie było. Obawiam się że jednak już ich nie ma.

    Biegusy zmienne
    609


    610


    611
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  9. #509
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    611 znakomicie trafione zdjęcie prosto na wystawy.

  10. #510
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki

    612


    613
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Strona 51 z 86 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •