Strona 32 z 86 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #311
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki. U królika lampa była w manualu, chyba 1/64 mocy błysku i ISO 1600, a obiektyw z TC1.4

    478 każda pliszka swój ogonek chwali (pliszka górska)
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  2. #312
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ostatnie bardzo ładne. Ale chyba najbardziej ze wszystkich podoba mi się czapla nadobna tzn 470 i 471.

  3. #313
    Dopiero zaczyna Awatar Domcia
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Śliczna pliszka.

  4. #314
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Dzięki wszystkim.

    Wczoraj wybrałem się do lasu żeby zmienić karte w fotopułapce. Pogoda jak zwykle pochmurna, ale bez deszczu dlatego zwiąłem ze sobą aparat. Pole obok na którym fotografowałem dotąd króliki już po żniwach, więc teren zmienił barwe z zielonej w słomkową. Pomyslałem że to da fajne tło, więc szybkie rozłożenie sprzętu, karimaty i przykrycie się siatką. Królików trochę wyszło, jeden nawet pod sam obiektyw, ale jakiś chory, bez oka a drugie też zainfekowane. Był na tyle blisko że musiałem ściągnąć TC, co się opłaciło. Nawet pomiar punktowy którego żadko używam dał lepsze naświetlanie kadru. Pod wieczór zobaczyłem w rogu pola 2 lisy. Wyszły na chwile jak by się rozejżeć co słychać na stołówce (polu) i schowały sie na kilka minut. Znów wyszły, tym razem czekając aż się bardziej ściemni. W pewnym momencie ruszyły w moją stronę, co chwile chowając się w żywopłocie odgradzającym pola. Sprawdzenie ustawień aparatu i wychodzi na to że ISO musi poszybować na 4000, a obiektyw w pełni otwarty na f/2.8. No nic myślę sobie, z dobrze naświetlonego kadru nawet na wysokim ISO odszumie, a poruszenia nie uratuje. Teraz tylko czynnik ludzki, czyli operator. Serce wali że słyszę je dudniące w karimate, ręce zaczynają lekko drżeć, a zaraz przed obiektywem mam 3 drapieżniki. Oddanych kilka strzałów i okazuje się że są już za blisko. Nie wiem jak się zachować. Leżałem już z innymi zwierzętami, nawet szczurami, ale tak wielkimi drapieżnikami jeszcze nie. Są już tak blisko, że teraz tylko jakiś film mogę nakręcić. Dźwięk lustra jednak je płoszy i oddalają się ode mnie. Patrze jeszcze przez oczko w siatce na teren dookoła i okazuje się że jest jeszcze jeden, czwarty lis przy moich nogach. Ruch siatki i jego spłoszył.

    479 Podejście


    480 nasłuchiwanie królików


    481


    482 Bardzo bliski kontakt


    483 Odejście
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #315
    Dopiero zaczyna Awatar Domcia
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ale super ujęcia lisa. Trochę ciemne, natomiast reszta super.

  6. #316
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Liski bardzo faajne, i zdjęciowo i osobniczo. Niestety stałka oznacza małą uniwersalność i konieczność szarpania się z telekonwerterami. Kiedyś niespecjalnie był wybór, bo zoomy były dość przaśne. Teraz jest 200-400 i nowy 100-400. Dotychczas radziłem sobie z tym problemem zabierając drugi korpus z 200/2.8, teraz coraz częściej z 55-250. Ale to jest średnie rozwiązanie, bo trzeba wystawić spod siatki drugi obiektyw w momencie gdy model jest już bardzo blisko. Bardziej nadaje się do solidniejszej czatowni.

    P.S. Liski zwykle nie są agresywne, przejawiają ostrożną ciekawość. Bardziej na dziki trzeba uważać, słabo widzą i potrafią porządnie poturbować.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 31-08-2015 o 13:09

  7. #317
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez Domcia Zobacz posta
    Ale super ujęcia lisa. Trochę ciemne, natomiast reszta super.
    Ostatnie trochę ciemne, ale nie chciałem już wyciągać.


    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Liski bardzo faajne, i zdjęciowo i osobniczo. Niestety stałka oznacza małą uniwersalność i konieczność szarpania się z telekonwerterami. Kiedyś niespecjalnie był wybór, bo zoomy były dość przaśne. Teraz jest 200-400 i nowy 100-400. Dotychczas radziłem sobie z tym problemem zabierając drugi korpus z 200/2.8, teraz coraz częściej z 55-250. Ale to jest średnie rozwiązanie, bo trzeba wystawić spod siatki drugi obiektyw w momencie gdy model jest już bardzo blisko. Bardziej nadaje się do solidniejszej czatowni.

    P.S. Liski zwykle nie są agresywne, przejawiają ostrożną ciekawość. Bardziej na dziki trzeba uważać, słabo widzą i potrafią porządnie poturbować.
    Stałka mniej uniwersalna ale za to 2.8, przy zoomie f/4 Iso musiał by być 8000. Rzadko jednak bardzo robię na pełnym otworze.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  8. #318
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Mała GO ładnie tu gra. A ja nadal czekam na swoje ujęcie lisa (takie godne pokazania), bo mam same dokumentacyjne.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  9. #319
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    480 bardzo mi się podoba. A tak w ogóle to te lisy u Ciebie chyba ładniejsze od naszych

  10. #320
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    P.S. Liski zwykle nie są agresywne, przejawiają ostrożną ciekawość. Bardziej na dziki trzeba uważać, słabo widzą i potrafią porządnie poturbować.
    U mnie lis to chyba największy drapieżnik. Generalnie to w IRL jest dużo mniej gatunków niż w PL. Chyba najniebezpieczniejszy jest rolnik ze swoją "wiedzą" o dzikich zwierzętach. Dzików nie ma, węży nie ma, co orła jakiegoś wypuszczą to go rolnik zastrzeli.
    Cytat Zamieszczone przez tryton Zobacz posta
    Mała GO ładnie tu gra. A ja nadal czekam na swoje ujęcie lisa (takie godne pokazania), bo mam same dokumentacyjne.
    No mi tu nawet mała go odpowiada. Też trochę pomogło takie bez detalu rozmycie na szum.
    Cytat Zamieszczone przez Irek07 Zobacz posta
    480 bardzo mi się podoba. A tak w ogóle to te lisy u Ciebie chyba ładniejsze od naszych
    te na polu były wyjątkowo ładne. Pare dni temu wyskoczył a właściwie wyszedł mi w Dublinie pod koła samochodu lis, ale taki jakiś szary i ogon cienki jak u kota.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Strona 32 z 86 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •