Strona 31 z 86 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 853

Wątek: [mkkaczy] Dzika przyroda

  1. #301
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ciekawy gatunek. Mimo że się interesuję ptakami to ten jakoś mi umknął i nie wiedziałem o jego istnieniu. Fajnie, że dajesz w takich przypadkach komentarz uzupełniający z ciekawostkami. A zdjęcia same w sobie jak najbardziej udane.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  2. #302
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Dzięki
    Jako że ostatnio nic ciekawego ze zdjęciami nie wychodzi bo po wieczorami są kiepskie pogody, postanowiłem nakręcić filmik o mnie z moich przygotowań. Nakręcony telefonem na rozlewiskach słono-słodkich w pobliżu morza (3:0). Do 5:13 pokazane są miejsca sfilmowane podczas spaceru do docelowego miejsca, później samo przygotowanie maskowania. Występują tam głównie czaple nadobne, siwe, wszelkiej maści siewkowce, łabędzie, ohary, a ostatnio spotkałem naprawdę duże zające. Te zdziwiły mnie tym bardziej że tam są tylko wydmy, bez żadnych lasów.
    https://www.youtube.com/watch?v=0YSMpw4bJTE
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #303
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Sporo szpeju, ale na ułomka nie trafiło. Ostatnio przeprowadziłem redukcję i wywaliłem ground poda + głowicę. Jest dużo lżej, choć oczywiście mniej wygodnie i podłoże musi być stabilniejsze (czasami da się to załatwić przygodną deską). Za to perspektywa niższa, choć to nie zawsze jest zaletą. Reszta podobnie.

  4. #304
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ciekawy film instruktażowy. Mam pytanie: z jakiego powodu stosujesz różne warstwy nakrycia? Czy chodzi o względy wygody, temperatury?
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  5. #305
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Sporo szpeju, ale na ułomka nie trafiło. Ostatnio przeprowadziłem redukcję i wywaliłem ground poda + głowicę. Jest dużo lżej, choć oczywiście mniej wygodnie i podłoże musi być stabilniejsze (czasami da się to załatwić przygodną deską). Za to perspektywa niższa, choć to nie zawsze jest zaletą. Reszta podobnie.
    No u mnie jak widzisz błoto to i teren niestabilny. Żeby zejść jak najniżej to obiektyw montuje podwieszając go, a że soczewka wielka to i jest jakieś 2-3 cm nad gruntem. Tu akurat zsunąłem obiektyw do dołu już po wejściu pod siatkę, to i na filmie nie widać. Tu z innego razu, gdzie obiektyw jest niżej.

    A sam groundpod musze mieć, bo to jest często jedyne suche miejsce, na którym trzymam np telefon, czy TC1.4.


    Cytat Zamieszczone przez tryton Zobacz posta
    Ciekawy film instruktażowy. Mam pytanie: z jakiego powodu stosujesz różne warstwy nakrycia? Czy chodzi o względy wygody, temperatury?
    Dzięki. To czarne, to zwykła izolacja paroprzepuszczalna, a wodoszczelna. Znajdziesz coś takiego w marketach budowlanych i ogrodniczych. Używam tego z kilku powodów. Daje lepsze zaciemnienie pod siatką, więc i lepiej maskuje. Szczególnie ważne przy czaplech. One widzą wszystko i mam wrażenie że mają jakiś teleskop w oczach. Zresztą łowią rybki w które są właśnie pod glonami czy inną roślinnością, więc potrafią zauważyć byle ruch przez szparkę.Jak przysypę się dodatkowo trawą to kurz i piasek tak nie leci na mnie i na sprzęt. Jak zaczne padać to ma dodatkowe zabezpieczenie sprzętu. Np. tego wieczoru kiedy kręciłem ten film przyszła burza. Ja byłem zupełnie przemoczony, ale sprzętowi nic się nie stało.
    Następna siatka to firanka firmy Realtree o bardzo drobnych oczkach. Ma ona takie właściwości jak zwykła firanka w oknie, czyli widać z domu (z pod siatki)co jest na dworze (przed obiektywem) a nie widać z zewnątrz co jest w domu. Jak gdyby przepuszcza światło w jedną strone. Dodatkowo trochę chroni przed insektami i oddziela wierzchną siatke o większych oczkach od zaplątywania się w głowice czy inny sprzęt.
    Trzecia siatka (wierzchnia) to znane ogólnie glony. Ta najlepiej mi się sprawdza ze wszystkich siatek maskujących jakie mam czy to nad woda, czy w lesie czy na łące.




    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  6. #306
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Generalnie to jestem pod wrażeniem, nie tylko zdjęć, które podobają mi się "od zawsze" ale też tej całej-przepraszam za słowo- maskarady. Krótko mówiąc - podziwiam i szacunek.

  7. #307
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Ostatnie zdjęcie - ten fragment białego prostokąta to wylot aparatu tlenowego ?
    A tak na poważnie -do czego doprowadza pasjai co z nami robi.Ale potem jakie kadry
    Film, ciekawie nakręcony.Obejrzałem z zainteresowaniem.

  8. #308
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    A tak na poważnie -do czego doprowadza pasjai co z nami robi.Ale potem jakie kadry
    Tak.... I niejeden się już utopił... Poważnie.
    Muszę chyba spróbować. Fajnie byłoby nie musieć cropować. Może na początek u siebie w ogrodzie

  9. #309
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    476 Królik doświetlany lampą w świetlnej kontrze, czyli co wyszło ostatniego zdjęcia pokazanego powyżej z przygotowań
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  10. #310
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [mkkaczy] Dzika przyroda

    I to jest przykład wzorowego użycia flesza. Gdybyś nie powiedział to bym nie zauważył, a mam oko do zauważania doświetleń.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

Strona 31 z 86 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •