Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Drukarka do studia. Jaką kupić?

  1. #41
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    U mnie najlepsze rezultaty daje profil - DS620-R0.icc

  2. #42
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    U mnie najlepsze rezultaty daje profil - DS620-R0.icc
    Dzięki za info!
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska - wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce.
    Kontakt: druk (at) medikon.pl

  3. #43

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Zrobię małe odświeżenie tematu, jako że kres mojej L800 powoli nadchodzi, chce przerzucić się w pełni na termosublimację, teraz na główki mam HITI P310W, która będzie rezerwową.

    Zastanawiam się nad dwoma drukarkami - główki oraz odbitki dla klientów, co wybrać?
    DNP DS620
    lub Mitsubishi D90, do której bardziej się skłaniam, bo drukuje pasek 15x5, dzięki czemu przy główkach to oszczędność materiału.

    Jakieś porady?

  4. #44
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Szukam drukarki do bardzo podobnych zastosowań. Foto do dokumentów + troche wydruków ze ślubniaków. Nie oczekuje turbo idealnych wodotrysków, ale chciałbym cos możliwie dobrego jakościowo i taniego w eksploatacji do 3.5 tys. Na oku mam głównie epsony:

    1. Epson SureColor SC-P600
    2. Epson EcoTank ET-7750
    3. Canon Pixma Pro-10S - pewnie najdroższa w eksploatacji?

    Coś z tego się nada? Ewentualnie jakieś alternatywy w okolicach 3 tys?

  5. #45
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Zaoszczędziłem sporo na aparacie więc wskoczyły inne możliwości. Zastanawiam się nad jakąś termosublimacją.

    Mam takie 3 typy:

    1. DNP DS620

    2. DNP DS-RX1 HS

    3. Mitsubishi CP-D90DW-P PostCard

    Jak w jakości wydruków ma się mitsubishi do dnp? Co z tej 3 najlepiej wziąć?

  6. #46
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    A czy przy pomocy takiej drukarki będzie można drukować w jakości jaką można uzyskac w profesjonalnej drukarni? Mam tutaj na myśli drukowanie tych wszystkich wizytówek, katalogów, ulotek i innych materiałów.

  7. #47

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Cytat Zamieszczone przez atos Zobacz posta
    A czy przy pomocy takiej drukarki będzie można drukować w jakości jaką można uzyskac w profesjonalnej drukarni? Mam tutaj na myśli drukowanie tych wszystkich wizytówek, katalogów, ulotek i innych materiałów.
    To zależy, pewnego rodzaju materiały, zwłaszcza na własne potrzeby można drukować z wykorzystaniem własnej drukarki laserowej. Warto jednak zdawać sobie z tego sprawę, że nie są to tanie rzeczy - mam na myśli tonery, do drukarki laserowej. Znacznie lepszym pomysłem jest zlecanie tego bezpośrednio w drukarni, szybciej i wprzeliczeniu na jeden wydruk, jest po prostu taniej.
    Proponuję sprawdzić jeszcze pod niniejszym linkiem: https://www.totem.com.pl/oferta w celu porównan

  8. #48

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Miałam epsona i był spoko :P

  9. #49

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Witam
    Wiem, że wątek trochę stary ale pomyślałem, że nie będę zakładał nowego.
    Posiadam Epsona XP-510 z zamontowanym CISS i wlanymi oryginalnymi tuszami Epsona. Ktoś wyżej napisał, że nie poleca tego rozwiazania a ja jestem bardzo zadowolony. Nigdy mi nie zaschło ale to pewnie zasługa oryginalnych atramentów. Do tej konkretnej drukarki leję atrament 105 czarny pigment i reszta to 106.
    Teraz zakupiłem Epsona XP-970 i jeszcze jest w drodze. Zakupiłem również i do tej drukarki układ CISS. Z opisów drukarki wychodzi mi że będzie pasował zestaw atramentów 673. Pytanie mam takie czy na przykład czarny fotograficzny 106 to jest ten sam tusz co 6731? (seria atramentów 673 to seria do drukarek L800 i reszy z tej serii) Wyczytałem, że to są tusze Dye czy jakoś tak. Nie wydaje mi się aby do każdej drukarki był inny atrament, chodzi chyba tylko o kształt zakończenia buteleczki. Oczywiście rozumiem, że jest różnica pigment czy dye. Generalnie chodzi mi o to czy na przykład magenta 673 to ta sama magenta co 106?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #50

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Witam ponownie
    Minęło troche czasu od mojego poprzedniego wpisu i teraz mogę powiedzieć więcej i moich dwóch drukarkach i zainstalowanych w nich układach CISS. Na początku byłem zadowolony. Wszytko fajnie działało do czasu kiedy zacząłem nieco więce drukować. Cżesto drukarki przerywały drukowanie z komunikatem, że któryś z atramentów nie został poprawnie rozpoznany lub jest nieoryginalny. Przerywały druk z informacja o skończeniu się atramentu pomimo, że atrament był. Próbowałem z tym żyć ale coraz częstsze problemy tego typu i dodatkowo zapełniające się pojemniki zrzutowe po kilku takich problemach (każde zatrzymanie ze względu na wykrycie nieoryginalengo kartidża powoduje wyplucie sporej ilości atramentu po skasowaniu komunikatu i zresetowaniu licznika wydruków) spowodowały podjęcie decyzji o zakończeniu ich żywota i zakupie nowej drukarki. Padło na Epson ET-8550. Po kilku wydrukach i zrobiniu profili ICC do niej i posiadanych papierów jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że teraz będzie spokój.
    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •