Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Drukarka do studia. Jaką kupić?

  1. #31
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    DPN DS620 już stoi w regale. Niestety w firmie Szymona aktualnie nie było, a więc kupiłem u konkurencji z wkładem /papier + folia/ w dobrej cenie. Co tu dużo gadać....bajka. Tak jak napisałem w poście wyżej "Trzeba zapłakać przy kupnie...cena , ale drukowanie to już taniocha i sama przyjemność" .
    Dziękuję Szym.

  2. #32
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Drukarka termosublimacyjna DNP DS620.
    Po użyciu materiałów eksploatacyjnych z innego kartonu, zmieniła się nieznacznie kolorystyka wydruków.
    W związku z tym mam pytanie.
    Czy możliwym jest, aby materiały eksploatacyjne z innej serii produkcji mogły powodować różnice kolorystyczne ?
    Czy wskazanym jest oprofilowanie drukarki po każdym użyciu nowego kartonu z papierem i folią ?

    W zainstalowanym programie do drukowania "DNP Hot Folder Print v. 2.3.0.4" w zakładce ICM dla mojej drukarki jest 5 profili ICC
    Dlaczego jest ich 5, i którego ICC należy używać.

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    52
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Nie wiem skąd masz 5 plików profili, ja mam profil DS620_141105-7 w pliku DS620-R0.
    Tak, papier może się różnić, myślę że bardziej mają wpływ na barwy żelowe folie.
    Przy Selphy też miałem taki przypadek, przy DNP jeszcze nie.
    Profil firmowy od DNP wg mnie jest średni, ale jakoś nie chciało mi się zrobić nowego, obdarowani zdjęciami i tak nie widzą różnicy.

  4. #34
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Poprzednia wersja programu miała jeden plik, już nie pamiętam jaki. Natomiast ostatnia ma 5 profili ICC.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DNP DS620.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	466

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    52
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Ja testowałem jeszcze ten (PD)_PIE_KC jest do ściągnięcia oddzielnie na europejskiej stronie DNP u mnie dodawał zielono siny zafarb i na podglądzie na ekranie i identyczny na wydruku.
    Czasami myślę że Ci co robią te profile u producenta albo się na tym nie znają, albo nie potrafią później napisać w dokumentacji po co coś stworzyli i do czego tego użyć.
    Pozostałych profili które masz ja nie znam.
    Chyba wyciągnę jutro CM i Agryl i zmuszę się do zrobienia profilu albo w poniedziałek...

  6. #36
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Czekam na informację od producenta.
    W międzyczasie sprawdź, który z profili daje najlepsze rezultaty. Jeśli żaden Cię nie zadowala, to znaczy, że Twoje wymagania są wyższe i trzeba zrobić indywidualny profil.
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska - wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce.
    Kontakt: druk (at) medikon.pl

  7. #37
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    52
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Zrobiłem profil do mojego papieru i żelu, jestem zadowolony, lepszy niż ten z aplikacji. To co na ekranie w proofingu to na zdjęciu.
    Jak masz ochotę to sobie zainstaluj i sprawdź może twoja rolka żelu też będzie z nim działać.
    DP-DS620_6x8_20180129_1056.icm

  8. #38
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Dziękuję.
    Z ciekawości zapytam...jakim kalibratorem dysponujesz i jakiego softu używasz ?

  9. #39
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    52
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Mam ColorMunki Photo i oprogramowanie i1Studio, używam też oprogramowania Agryll (to zestaw wielu programów) jak chcę się pobawić z dokładnym profilem.
    Trzeba być cierpliwym aby je poznać bo ten pakiet programów działa w trybie tekstowym i przeczytać dużo dokumentacji (na początku nic nie jest intuicyjne), za to można szaleć z ilością próbek barw do zeskanowania.
    i1Studio ogranicza możliwości do 100 próbek, chociaż zawsze można wykonać poprawę przed chwilą zrobionego profilu co daje kolejne próbki lub zbudować paletę na podstawie konkretnego zdjęcia co daje kolejne próbki. Tyle że nie mamy wpływu na to co to są za próbki za to w Agryll można sobie zdefiniować samemu.

    Ten załączony wyżej był robiony w i1Studio.
    Jak się zmuszę do Agrylla to załączę też taką wersję.

    Do profilu sceny (barwy w danym oświetleniu) jak robię coś co ma być na zdjęciu w barwach autentycznych np. ceramika i szkliwienia na niej to używam ColorChecker Passport

    Podsumowując ColorChecker Passport (do zdjęcia) + ColorMunki Photo + i1Studio/Agryll (do monitor/drukarka)

    @szym
    Tak z ciekawości producent (DNP) odpowiedział Wam, który firmowy profil do czego stosować?

  10. #40
    Dopiero zaczyna Awatar szym
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Drukarka do studia. Jaką kupić?

    Cytat Zamieszczone przez MoonWind Zobacz posta
    @szym
    Tak z ciekawości producent (DNP) odpowiedział Wam, który firmowy profil do czego stosować?
    Mam odpowiedź od producenta. Tak jak przypuszczałem - Hot Folder Print to produkt oferowany na cały świat, więc w niektórych wersjach jest więcej profili dedykowanych do papierów dostępnych na różne rynki - Europejski, Amerykański i Azjatycki. Wsparcie producenta sugeruje sprawdzenie druków na różnych profilach i wybór tego, który daje najlepsze rezultaty .
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska - wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce.
    Kontakt: druk (at) medikon.pl

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •