Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 210

Wątek: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

  1. #201
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    odpowiedz jest czywista , niczego nie trzeba sprawdzac.

    W trybie HSS lampa dziala jak stroboskop.
    moze ona oddac cala energie ale efektywnie pixele moga otrzymac tylko jej czesc proporcjonalnie do szerokosci szczeliny.
    np dla czasu naswietlenia (CN) = 1/1000 sek przy czasie synchronizacji (CS) = 1/200 sek , mozliwe jest efektywne naswietlenie jedynie 1/5 mocy lampy

    po tym wstepie.

    dla :
    1) CN<CS nie ma w ogole mozliwosci naswietlenia na druga kurtyne , cos takiego jest absurdem , wynika to z zasady budowy migawki szczelinowej, HSS ma zastosowanie
    2) CN=CS teoretycznie pierwsza kurtyna = druga kurtyna
    3) CN>CS , wprawdzie daloby sie zastosowac teoretycznie HSS , ale nie mialoby to zadnego sensu i znaczenia praktycznego. Druga kurtyna ma zastosowanie.

    Tak wiec aparat pokazuje prawidlowo. Na dlugich czasach naswietlenia dluszszych od CS nie ma w ogile potrzeby i nie przyniosoby to jakichkolwiek korzysci przejscie lampy na prace HSS.


    dziekuje za uwage.

  2. #202

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    O jakiej różnicy piszesz? Chodzi o to, że jeśli zejdzie poniżej max. czasu synchronizacji z lampą to lampa nie musi działać w HSS tylko w normalnym trybie. Pytanie było czy błysk wtedy wyzwalany jest na 1 czy 2 kurtynę (a dokładniej, że ma nadzieję, że na drugą), więc napisałem jak to sprawdzić "organoleptycznie". Czego w tym nie rozumiesz?
    YN-568EX z Canonem 7D pracuje tylko w trybie HSS z czasmi krótszymi niż 1/250s. Dla czasów dłuższych przechodzi w tryb domyślny tzn synchronizacja na pierwszą kurtynę. Niestety z długimi czasami (1/25s) na HSS w tryb 2 kurtyny już nie wskakuje.
    Jeżeli nawet ustawię sobie w body synchronizację na drugą kurtynę, to dla czasów krótszych niż 1/30s synchronizacja i tak odbywa się na pierwszą kurtynę.

    Miesiąc temu czytałem gdzieś o dopalaniu zdjęć sportowych z czasami 1/100s na druga kurtynę. I teraz nie wiem, czy autor ma jakiś wspaniały aparat (nie podaje modelu aparatu ani lampy), czy żyje w błogiej nieświadomości, a i tak synchronizacja jest na pierwszą kurtynę .

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ...3) CN>CS , wprawdzie daloby sie zastosowac teoretycznie HSS , ale nie mialoby to zadnego sensu i znaczenia praktycznego. Druga kurtyna ma zastosowanie.
    Ale mnie nie o to chodzi. Tzn nie o tryb HSS, tylko o 2 kurtynę.
    Wg instrukcji aparatu (synchronizacja na 2) dział na czasach >1/30s. Na 1/125s już nie (synchronizacja na pierwszą).
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 30-11-2014 o 09:15
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #203
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    jeszcze raz

    Na czasie 1/200s w wizjerze nie pojawia się już literka H. Czyli mimo nastawy Hi-speed w puszce i na lampie (cały czas zapalony symbol H na wyświetlaczu lampy) nie pracuje ona jako HSS?
    Mam nadzieję, że wtedy (1/200, 1/250s) synchronizacja jest na drugą kurtynę. Jak to jest praktycznie?
    na czasie CS pierwsza kurtyna = drugiej kurtynie - przynajmniej teoretycznie , jakis tam poslizg czasowy moze wystapic.

    efekt drugiej kurtyny jest tym bardziej wídoczny im dluszsze czasy naswietlania stosujesz , tzn odstep czasowy pomiedzy ruchem pierwszej i drugiej lamelki jest coraz wiekszy.

    w praktyce wynik na 1/200 sek bedziesz mial taki sam czy nastawisz pierwsza , czy druga kurtyne - one sie w idealnym przypadku nie roznia.

    HSS nie jest konieczny , nawet jesli nastawiles w aparacie to on nic nie da.
    lampa moze spokojnie blysnac swiatlem ciaglym , praca lampy w tybie stroboskopowym jak w HSS nie jest konieczna

    pisales , ze napis H znika - i slusznie , HSS na czasach dluzszych ( rownych ) od CS nie musi dzialac , nic nie daje.

  4. #204

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jeszcze raz



    na czasie CS pierwsza kurtyna = drugiej kurtynie - przynajmniej teoretycznie , jakis tam poslizg czasowy moze wystapic.

    efekt drugiej kurtyny jest tym bardziej wídoczny im dluszsze czasy naswietlania stosujesz , tzn odstep czasowy pomiedzy ruchem pierwszej i drugiej lamelki jest coraz wiekszy.

    w praktyce wynik na 1/200 sek bedziesz mial taki sam czy nastawisz pierwsza , czy druga kurtyne - one sie w idealnym przypadku nie roznia.

    HSS nie jest konieczny , nawet jesli nastawiles w aparacie to on nic nie da.
    lampa moze spokojnie blysnac swiatlem ciaglym , praca lampy w tybie stroboskopowym jak w HSS nie jest konieczna

    pisales , ze napis H znika - i slusznie , HSS na czasach dluzszych ( rownych ) od CS nie musi dzialac , nic nie daje.
    OK, to oczywista oczywistość.
    Nie wiem, czy dobrze rozkminiam temat (dla Canona 7D, bo inne aparaty może mają inny czas synchronizacji):
    - HSS dla t < 1/250s (czyli zaczyna się już od 1/320s) - nastawa synchronizacji w body HSS,
    - pierwsza kurtyna dla t => 1/250s - nastawa synchronizacji w body HSS, 1 kurtyna lub 2 kurtyna ale tylko dla t < 1/30s,
    - druga kurtyna dla t > 1/30s - nastawa synchronizacji w body 2 kurtyna.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #205
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    - druga kurtyna dla t > 1/30s - nastawa synchronizacji w body 2 kurtyna.
    tak - dokladniej mowiac dla t >= 1/30 sek

    dla czasow krotszych ( t< 1/30 sek) niezaleznie od nastawy automatycznie bedzie wyzwolenie blysku na 1 kurtyne.

    HSS jest konieczne dla czasow krotszych od tzw czasu synchronizacji . Dla czasu synchronizacji i dluzszych HSS nie ma sensu stosowania, w ogole nie ma takiej potrzeby.

  6. #206

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    HSS to całkiem inny rodzaj światła. Krótki eksperyment. Trzy zdjęcia z podobnymi parametrami. Różni się tylko czas wyzwolenia migawki i synchronizacja (HSS dla dwóch ostatnich).
    F=50mm; f/2,8; ISO 3200; lampa w trybie ETTL

    A) t = 1/250s pojedynczy błysk


    B) t = 1/320s HSS


    C) t = 1/800s HSS
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #207
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    HSS to całkiem inny rodzaj światła. Krótki eksperyment. Trzy zdjęcia z podobnymi parametrami. Różni się tylko czas wyzwolenia migawki i synchronizacja (HSS dla dwóch ostatnich).
    F=50mm; f/2,8; ISO 3200; lampa w trybie ETTL

    nie wyciagalbym zbyt pochopnych wnioskow.
    ja tutaj widze tylko 3 rozniace sie naswietleniem zdjecia.
    co do " rodzaju swiatla" to nie widze zadnych powodow, dla ktorego mialy by byc calkiem rozne.
    dla HSS spodziewalbym sie jedynie srednio nieco zimniejszej barwy swiatla , w stosunku do blysku pojedynczego , ale to bez wiekszego znaczenia w praktyce.

    takie roznice barwy swiatla blysku wystepuja zawsze w zaleznosci od czasu blysku.


    zdjecie nr 2 sciemnone z jpega


  8. #208
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    witajcie
    prośba o pomoc:
    Y568ExII + Phottix Odin:
    -jak się okazało w necie to połączenie nie działa
    -co zmieni połączenie przez kabel pc? da się? używa ktoś?
    -automatyka ettl i zdalne zmiany działają na kablu czy wszystko w manualu?
    -czy kabel przez kostkę co to przenosi ttl rozwiąże sprawę automatyki - czy odin zmieni parametry lampy tak podłączonej?

    jestem mocno wk#@@# że nie naczytałem się o tym wcześniej.
    jak z tego wybrnąć?
    szkiełko i oko
    www

  9. #209
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    zwrocic nie mozesz ?

    moim zdaniem jedyne rozsadne i najtansze rozwiazanie:


    Yongnuo YN-622C Funk Auslöser E-TTL Blitzauslöser für: Amazon.de: Kamera

  10. #210

    Domyślnie Odp: Yongnuo YN-568EX - wreszcie z HSS

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie wyciagalbym zbyt pochopnych wnioskow.
    ja tutaj widze tylko 3 rozniace sie naswietleniem zdjecia.
    co do " rodzaju swiatla" to nie widze zadnych powodow, dla ktorego mialy by byc calkiem rozne.
    dla HSS spodziewalbym sie jedynie srednio nieco zimniejszej barwy swiatla , w stosunku do blysku pojedynczego , ale to bez wiekszego znaczenia w praktyce.

    takie roznice barwy swiatla blysku wystepuja zawsze w zaleznosci od czasu blysku.
    Wrzuciłem 3 surowe zdjęcia bez obróbki. Rzeczywiście w przypadku A temp. jest wyższa 5600. W pozostałych B i C 5200K.
    Chodzi mi o coś innego. Czas błysku dla YN-568EX to 1/800÷1/20 000s.
    Pracując w HSS. Czy lampa nie powinna sobie sama dobrać ilości błysków, ich czasów i porcji światła tak jak w przypadku C). Jak widać na zdjęciu B) nie poradziłą sobie zbyt dobrze z dłuższym czasem naświetlania.
    Robiłem jeszcze kilka prób z czasami 1/1000s i 1/1250s i te zdjęcia wyglądały jak C) z czasem 1/800s.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •