Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 206

Wątek: [Bombi91]Pierwsze portrety

  1. #1

    Domyślnie [Bombi91]Pierwsze portrety

    Witam wszystkich na forum, niedawno nabyłem pierwszą lustrzankę i chciałbym podzielić się moimi 'pstrykami'. Zapraszam do oceniania.
    1.

    Uploaded with ImageShack.us

    2.

    Uploaded with ImageShack.us

    3.

    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez Bombi91 ; 19-09-2012 o 17:01

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwsze portrety

    2 chyba najlepsza, postaraj się przypominać modelce o mimice i czego oczekujesz od zdjęcia ; ) W 1 widzę lampę chyba i jeśli jest to raczej nie potrzebnie, popracuj nad obróbką bo jak dla mnie to one są prosto z puchy ; ) Troszkę więcej pracuj nad tymi portrecikami a będą wychodzić ładne ; )

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pierwsze portrety

    Tak, w 1 jest lampa Staram się robić jak najwięcej zdjęć, więc wrzucam kolejne:
    4.

    Uploaded with ImageShack.us

    5.

    Uploaded with ImageShack.us

    6.

    Uploaded with ImageShack.us

  4. #4
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Pierwsze portrety

    4. coś nie tak z balansem bieli, kolor twarzy jak u wodnika szuwarka
    5. W ogóle nie trafiłeś z ostrością tzn trafiłeś ale na ramie nie na twarz i to przy f5,0. Szkoda że szerzej nie kadrowałeś, lepiej by to wyglądało gdybyś złapał rękę na gryfie w kadrze
    6. Znowu problemy z kolorem, tym razem za dużo czerwieni, obcięta broda, przy tym zdjęciu mam wrażenie że lepiej by się sprawdził pionowy kadr

  5. #5
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwsze portrety

    Do portretów na początku spróbuj nie używać lampy bo to nie ma sensu według mnie ; ) Takie pytanko zapewne masz 50mm 1.8 więc czemu nie robisz na 1.8 tylko na f3+ ?; ) Znów kłania się obróbka i łapanie "skóry" w 4 wygląda za blado, 5 nie trafiona ostrość, w 6 bym jedynie wykadrował inaczej, czyli troszkę niżej jako według mnie (nie jest to zasada) ucinanie czubka głowy jest spoko ale już brody nie właśnie tego bym unikał i raczej w swoich zdjęciach unikam ; ) Mała rada, ustaw aparat na manuala, przesłonkę jak najniżej i baw się czasami ; )! Powodzenia w portretach!

  6. #6

    Domyślnie Odp: [Bombi91]Pierwsze portrety

    5 wyszło takie jak chciałem właśnie Widzę, że problem z kolorami mam, u mnie wyglądają dobrze, więc czy znacie jakieś strony z ustawieniami do monitorów?
    Tak, mam 50mm 1.8 i szczerze nie wiem czemu na f3.. Postaram się poprawić i wstawię nowe niedługo. Pozdrawiam!

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie Odp: [Bombi91]Pierwsze portrety

    Nie ma nic złego w używaniu przysłony f3 w portrecie. A przysłona powinna być tak dobrana, aby było ostre tyle, ile chcemy, żeby było ostre. F3 jest jak najbardziej poprawne.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  8. #8
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: [Bombi91]Pierwsze portrety

    W piątce pokazałeś emocje co jest fajne, ale technicznie zdjęcie ma sporo braków. Nie mów że ostrość chciałeś ustawić na ramieniu bo od tego to zdjęcie na pewno nie jest lepsze, sterczący kciuk lepiej wyglądałby na zdjęciu w towarzystwie reszty dłoni.

    Widzę, że problem z kolorami mam, u mnie wyglądają dobrze
    Wątpię że problem z monitorem - stawiałbym raczej na Ciebie. Porównując zdjęcia #1 i 6 wygląda po prostu że na 6 przeholowałeś z suwaczkiem czerwieni lub saturacji. No chyba że modelka zachorowała na zapalenie dziąseł, przefarbowała włosy i przed zrobieniem zdjęcia sporo biegała

  9. #9

    Domyślnie Odp: [Bombi91]Pierwsze portrety

    No fakt, w 1 wygląda to bardziej naturalnie

    Niedługo kolejna porcja pstryków!

  10. #10

    Domyślnie Odp: [Bombi91]Pierwsze portrety

    7.

    Uploaded with ImageShack.us

    8.

    Uploaded with ImageShack.us

    Zapraszam do krytyki

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •