Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Filtry NiSi

  1. #1

    Domyślnie Filtry NiSi

    Witam,
    szukam filtra polaryzacyjnego dla siebie, 72mm (na Tamrona 17-50), chciałbym na niego wydać maksymalnie 200-250zł.
    Zauważyłem, że pojawiła się nowa marka na naszym rynku, a mianowicie NiSi. Czy ktoś cokolwiek wie o tych filtrach?

    W fotoformie (mam pod ręką w warszawie) NiSi CPL za 145 lub NiSi PRO MC CPL za 235zł. Stać mnie na tego droższego z wieloma powłokami. Pytanie tylko czy warto? Czy też lepiej za tą samą cenę jakąś Hoyę?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Chyba nikt ich nie zna. Sporo taniej udało mi się je znaleźć na ebayu od "dystrybutora" z Tajlandii ;-) więc zamówiłem na spróbowanie. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę jakiś amatorski test przeprowadzić, skoro oficjalnie są do kupienia w Polsce...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Filtr jest już u mnie. Czy warto żebym sobie język strzępił i klawiaturę zużywał czy nikogo nie interesuje ta marka?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    A dlaczego takie drogie te filtry??? Ja jakiś czas temu szukałam sobie skylighta to widziałam polaryzacyjne Akiry za chyba ok. 30 złotych o ile się nie mylę.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    42
    Posty
    1 339

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Daj jakieś foty z filtrem i bez.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Sam filtr:

    Porównanie z Marumi połówkowym:

    Foto z filtrem:

    Foto bez filtra:

    I jako ciekawostka foto z CPL + połówkowy:
    ...

    Niestety winieta na ogniskowej 17mm ;-)

    edit: linki zaraz poprawię...

    EDIT 2:

    Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
    https://www.dropbox.com/sh/i3fit3rx7595arh/OiO4O-EAAq

    Linki w posta wstawię później...
    Ostatnio edytowane przez madwolf ; 26-09-2012 o 19:25

  7. #7

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Fader może być ciekawy tej firmy. Cena ok 500zł za 82mm, ale nie wiem, czy nie będzie efektu krzyża na ultra szerokim kącie (16-20mm)...

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Czy ktoś z Was używał już filtrów NISI Vario 5-9ND? Chwalą się, że nie ma efektu krzyża, ale znalezienie w sieci jakichkolwiek przykładów na użycie tego filterka graniczy z cudem. Chciałem sobie zorganizować jeden szary dla trzech słoików z sytemu M, 55mm. Bawić się w to, czy kupować normalne filtry ND i żonglować. Wiem, że prostokątne najlepsze, ale chciałbym zachować wielką zaletę systemu M - kompaktowe rozmiary zestawu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bzdura1979 ; 22-04-2020 o 09:20

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Filtry NiSi

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Czy ktoś z Was używał już filtrów NISI Vario 5-9ND? Chwalą się, że nie ma efektu krzyża, ale znalezienie w sieci jakichkolwiek przykładów na użycie tego filterka graniczy z cudem.
    bo to jest filtr troche inny niz klasyczny VariND. zwykly VariND to jest polaczenie dwoch odpowiednio dobranych (pod wzgledem transmisji spektrum swiatla) polarow. ten Vario 5-9 to jest polaczenie dwoch innych polarow - o slabszej sile polaryzacji, ale za to z barwionym szklem (wiec laczace filtr ND ze slabszym polarem). wiec efektu krzyza nie bedzie, bo sumaryczne tlumienie przez te dwa polary nie bedzie az tak mozne jak przy normalnych polarach, bo powinno byc na poziomie tego co klasyczny VariND osiaga w okolicach tlumienia o 6-7 dzialek (a wiec daleko od ekstremum 9-10 dzialek)

    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Chciałem sobie zorganizować jeden szary dla trzech słoików z sytemu M, 55mm. Bawić się w to, czy kupować normalne filtry ND i żonglować.
    VariND mialem dawno temu, kiedy to byla nowosc rynkowa. bardzo mi sie nie podobaly suche odwzorowanie kolorow przez ten filtr. z pojedynczym nakrecanym (lub prostokatnym) ND dostaje duzo ladniejsze kolory, nawet z ND 3.0 (tj. 10 dzialek) ktory wymaga sporej korekty zaniebieszczenia. docelowo wyglada to jednak duzo lepiej niz tamten VariND (moj byl produkcji LCW)


    Cytat Zamieszczone przez bzdura1979 Zobacz posta
    Wiem, że prostokątne najlepsze, ale chciałbym zachować wielką zaletę systemu M - kompaktowe rozmiary zestawu.
    zerknij na ceny filtrow Haida na interesujacy cie rozmiar (55 czy 49?) - to sa nakrecane szare dajace bardzo fajne kolory, a tandem ND 64 + ND 1000 powinien zmiescic sie w 200 PLN: https://www.amazon.de/-/en/dp/B005L3...7541695&sr=8-4
    IMHO lepszy wybor niz taki VarioND do zdjec statycznych. VarioND sa fajne do filmowania, bo latwo je regulowac, chociaz nie wiem czy akurat taki 5-9ND jest przydatny do tego tematu
    www albo tez flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •