Strona 140 z 140 PierwszyPierwszy ... 4090130138139140
Pokaż wyniki od 1 391 do 1 398 z 1398

Wątek: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

  1. #1391
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi!



    Dzięki za propozycje, już na nie zerknę
    Swoją drogą, wybór obiektywów jest ogromny i dosyć łatwo się w tym pogubić. A przynajmniej takiemu nowicjuszowi w świecie sprzętu jak ja! W każdym razie rzeczywiście może jeszcze przemyślę ten zakup.

    A tak swoją drogą... Wiem, że to nie ten wątek, ale Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM? Jakieś doświadczenia z takim szkłem?
    Nie napisałaś jakie masz szkła teraz. Generalnie to szedłbym ta samą drogą co większość apscowcow: tamron 17-50 2.8 lub sigma 17-50 2.8 ew odpowiednik z canona. Używane szkła można tanio kupić a potem po przesiadce na ewentualne FF sprzedać z minimalną strata. Większość FF zoomow na APSC jest kompletnie bez sensu (np. 24-105 4L).

    Sigma 18-35 jest super optycznie ale ciężka oraz loteryjka jeśli chodzi o AF.

  2. #1392
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Generalnie to szedłbym ta samą drogą co większość apscowcow: tamron 17-50 2.8 lub sigma 17-50 2.8 ew odpowiednik z canona.
    A ja nie. Trochę się zmieniło w międzyczasie Radzę poczytać testy nowych szkieł i nie skupiać się za bardzo na starszych konstrukcjach

    Nie bez powodu polecam szkło TAMRON 17-35 2.8-4 Di OSD + później Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD

    Polecam przeczytać test Kuby Cichockiego: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...5-2-8-4-Di-OSD
    "Chyba każdy widzi dość sporą przewagę w optyce nowego obiektywu. Oczywiście - Tamron 17-50 2.8 to wciąż dobry i tani uniwersalny obiektyw, ostry w centrum kadru. Brzegi ma dość dobre, ale widać po w/w zdjęciach że nowa konstrukcja bije go na głowę, mając prakrycznie te same gabaryty. Owszem, dzieli te obiektywy 2-krotna różnica w cenie, ale jeśli ktoś ceni sobie jakość może rozważać zakup 17-35 OSD właśnie do aparatu z matrycą APSC (DX)."

    "Część z Was pewnie powie - a Sigma 18-35/1.8? Pewnie tak, ale zaraz pewnie odezwie się rzesza użytkowników, która z tego obiektywu nie jest zadowolona z uwagi na losowość AF (ale i dużych gabarytów szkła). Do dziś i Canon i Nikon nie zaprezentowali następców wysłużonych już szkieł 17-55/2.8, które lata świetności mają już za sobą i do nowoczesnych, gęstych matryc już się nie do końca nadają. "

    ++ ponadprzeciętna ostrość w centrum i na brzegach kadru, nawet od 17@2.8
    + bardzo dobra praca pod ostre światło
    + małe gabaryty i waga obiektywu
    + uszczelniona konstrukcja
    + program 5 lat gwarancji polskiego dystrybutora
    + celny AF
    + możliwość kalibracji i aktualizacji przez USB TAP-in
    + dobrze spasowana osłona przeciwsłoneczna
    + możliwość mocowania klasycznych filtrów 77mm
    + rozsądnie skorygowana dystorsja
    + praktycznie niezauważalna aberracja chromatyczna (wzdłużna)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-05-2019 o 16:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1393

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    A do portretu to pomyśl o używanym canonie EF 85 f/1.8 (używam go cały czas od czasów analoga) i można go kupić za 1k zł. Pod względem relacji jakość/cena nie znajdziesz nic lepszego.
    Za obiektywem do portretów myślę rozejrzeć się dopiero za 2-3 miesiące, bo planuje kupić na jesień. Będę mieć na uwadze ewentualnie jakieś aukcje ;)

    Nie napisałaś jakie masz szkła teraz. Generalnie to szedłbym ta samą drogą co większość apscowcow: tamron 17-50 2.8 lub sigma 17-50 2.8 ew odpowiednik z canona. Używane szkła można tanio kupić a potem po przesiadce na ewentualne FF sprzedać z minimalną strata. Większość FF zoomow na APSC jest kompletnie bez sensu (np. 24-105 4L).

    Sigma 18-35 jest super optycznie ale ciężka oraz loteryjka jeśli chodzi o AF.
    Jak do tej pory towarzyszył mi jedynie obiektyw kitowy EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS, więc zakup nowego obiektywu będzie dla mnie de facto rozpoczęciem budowy mojego "obiektywowego imperium" :D Tak jak pisałam wcześniej, celuje głównie w fotografię podróżniczą z ewentualnym poszerzeniem o kadry bardziej portretowe (które właściwie też są częścią fotografii podróżniczej/reportażu).

    Co do przesiadki na FF, to rozeznając się w cenach takich korpusów uznałam, że na razie lepiej pójdę w stronę zgłębiania APS-C i wyciągania co najlepsze z tego rodzaju matrycy. Więc taka zmiana idzie w odstawkę w perspektywie pewnie kilkuletniej. No chyba, że wygram w totka ;)

    Czytałam o tej loterii z AF. Zastanawiam się w jaki sposób sprawdzić obiektyw pod tym kątem w sklepie przy zakupie? Macie jakieś rady co sprawdzać, jak sprawdzać, żeby nie kupić przysłowiowego "chłamu"?


    Nie bez powodu polecam szkło TAMRON 17-35 2.8-4 Di OSD + później Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD
    Recenzja rzeczywiście skłania do zakupu! Przeczytane opinie w różnych testach też :)

    Teraz moja bitwa toczy się między Sigmą 18-35 f/1.8, a Tamronem 17-35 f/2.8-4.
    Ceny tak zbliżone, że właściwie ten aspekt nie gra roli przy wyborze. Liczba znalezionych w internecie użytkowników, wyrażających swój zachwyt nad obiektywem jest zdecydowanie po stronie Sigmy, ale to być może ze względu na jej popularność. Dostępność w sklepie też na korzyść Sigmy.
    I tu pytanie: czy nie istnieje możliwość podłączenia tej Sigmy na FF przez powiedzmy jakieś przełączki?
    Pytanie zapewne stricte nowicjusza, ale już się przyznawałam, że jestem odrobinę zielona w niektórych aspektach technicznych.

  4. #1394
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Za obiektywem do portretów myślę rozejrzeć się dopiero za 2-3 miesiące, bo planuje kupić na jesień. Będę mieć na uwadze ewentualnie jakieś aukcje
    Większość portretów zrobiłem tych szkłem i polecam bo warto

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Teraz moja bitwa toczy się między Sigmą 18-35 f/1.8, a Tamronem 17-35 f/2.8-4.
    Ceny tak zbliżone, że właściwie ten aspekt nie gra roli przy wyborze. Liczba znalezionych w internecie użytkowników, wyrażających swój zachwyt nad obiektywem jest zdecydowanie po stronie Sigmy, ale to być może ze względu na jej popularność. Dostępność w sklepie też na korzyść Sigmy. I tu pytanie: czy nie istnieje możliwość podłączenia tej Sigmy na FF przez powiedzmy jakieś przełączki?
    Pytanie zapewne stricte nowicjusza, ale już się przyznawałam, że jestem odrobinę zielona w niektórych aspektach technicznych.
    Podpiąć tą sigmę do pełnej klatki się raczej da (co nie jest do końca pewne z innymi konstrukcjami, bo niektóre obiektywy od APS-C mogą uderzać tylną soczewką o lustro w komorze aparatu FF), ale na 18 mm będzie praktycznie nieużywalna z uwagi na przeogromną winietę. Używalna w FF (bez widocznej winiety) będzie zapewne w zakresie ca 25-35 mm co MZ jest zupełnie bez sensu. Kolejna sprawa to losowość AFa w sigmie, ale również duże gabaryty szkła i waga.

    Obrazowo będzie wyglądać to jak na poniższym zdjęciu. Na przykładzie Sigma 18-35mm 1.8 + 5D mk II, ogniskowa 18mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	siPrzechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	2158

    Czyli tak jak pisałem wcześniej. Jeśli chcesz zostać na zawsze w APS-C - to może być ta sigma. Ale jeśli myślisz o pełnej klatce w przyszłości to ww. TAMRON 17-35 2.8-4 Di OSD + później Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD. Przed zakupem 35-150 możesz zawsze kupić Canona EF 50 mm f/1.8 STM - zawsze się przyda (np. do portretów)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-05-2019 o 21:01
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1395
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Jeśli w planie jest przejście na FF (a jestem na 100% pewien, że to tylko kwestia czasu ) to propozycja candara jest bdb. T17-35 (bo to szkło pod FF) w duecie z 50stm.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1396
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Bez dwóch zdań S35 f/1.4 (mam) fajnym szkłem jest i basta. Szkło w zasadzie kompaktowe w porównaniu do Art'ów 20mm czy (!) 105 mm. Jak ma być jakość/światło kosztem wygody/ciemnicy Tamrona (bo przecież każdy kto czyta fora foto wie, że ze światłem 2.8 zdjęć robić się nie da ), to brać Sigmę i się nie zastanawiać.

    P.S. Post napisany w kontrze do poprzednich głosów "na tak" w sprawie bardzo chwalonego Tamrona. Pewnie kiedyś też go kupię. Ale chodzi o to, żebyś w wyborze nie miała łatwo Dlaczego tylko ja mam się męczyć z kolejnymi wyborami?

    P.S. 2 Dodatkowo S35 da Ci +10 skilli do kreatywności
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #1397
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli w planie jest przejście na FF (a jestem na 100% pewien, że to tylko kwestia czasu ) to propozycja candara jest bdb. T17-35 (bo to szkło pod FF) w duecie z 50stm.
    Ja tylko owa przyszłość sugeruje ustawiać w jakiś zakresach czasowych bo mocowania Canona się lekko zmieniają i ich drogi rozwidlają. Jak ta przyszłość będzie odległa to się może okazać, że EF na przyszłość to nie był dobrym wyborem bo RF będzie teraźniejszością. Dlatego specjalnie zasugerowałem tanie używane szkła pod apsc (czyli to co jest teraz a nie w przyszłości).

  8. #1398
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ja tylko owa przyszłość sugeruje ustawiać w jakiś zakresach czasowych bo mocowania Canona się lekko zmieniają i ich drogi rozwidlają. Jak ta przyszłość będzie odległa to się może okazać, że EF na przyszłość to nie był dobrym wyborem bo RF będzie teraźniejszością.
    Przepraszam za określenie, ale teraz to już Waść pitolisz niemożebnie Obecne szkła canona na rynku (i te, które wyjdą w przyszłości) zapewniają całkowicie każdą ogniskową do każdych celów i nigdy nic tego nie będzie w stanie zmienić bo mocowanie EF jest już w pewnym sensie KULTOWE Dodam, że nie kręcą mnie specjalnie nowe szkła z mocowaniem RF z uwagi na wielkość i cenę oraz brak rozsądnego korpusu do nich.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dlatego specjalnie zasugerowałem tanie używane szkła pod apsc (czyli to co jest teraz a nie w przyszłości).
    Co do tanich używanych szkieł nie wiem jak TY, ale od wielu lat używam analogowych szkieł canona z mocowaniem FD oraz wielu innych Tu przykładowo fota z wczoraj z ulubionego Pentacona 50mm f/1.8 kupionego daaaaaaaaaaaawno temu z Zenitem https://500px.com/photo/304190577/kl...er_id=23428655
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-05-2019 o 08:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 140 z 140 PierwszyPierwszy ... 4090130138139140

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •