Strona 139 z 140 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 381 do 1 390 z 1398

Wątek: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

  1. #1381

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu, żeby używać go z moim Canonem EOS 60D. Niestety jeszcze jestem w te wszystkie sprzętowe zagadnienia trochę zielona. Czy jest sens podłączać ten obiektyw do aparatu z matrycą APS-C? Czy ktoś tutaj z forumowiczów ma takie doświadczenia? Jestem świadoma tego, że wtedy ogniskowa się zmienia, ale nie przeszkadza mi to.


    Dodam, że celuję głównie w zdjęcia krajobrazów (fotografia podróżnicza), czasem może jakieś eksperymenty na portretach.

  2. #1382
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu, żeby używać go z moim Canonem EOS 60D. Niestety jeszcze jestem w te wszystkie sprzętowe zagadnienia trochę zielona. Czy jest sens podłączać ten obiektyw do aparatu z matrycą APS-C? Czy ktoś tutaj z forumowiczów ma takie doświadczenia? Jestem świadoma tego, że wtedy ogniskowa się zmienia, ale nie przeszkadza mi to.


    Dodam, że celuję głównie w zdjęcia krajobrazów (fotografia podróżnicza), czasem może jakieś eksperymenty na portretach.
    Wg mnie sensowność jest bliska zeru. To już większy sens ma sigma 30 1.4 dc dedykowana pod apsc. Do fotografii podróżniczej bardziej się zoomy 2.8 sprawdzają. Gdyby to była pełna klatka to ok ale wiadra wielkości tej sigmy pod apsc są trochę bez sensu moim zdaniem.

  3. #1383

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Wg mnie sensowność jest bliska zeru. To już większy sens ma sigma 30 1.4 dc dedykowana pod apsc. Do fotografii podróżniczej bardziej się zoomy 2.8 sprawdzają. Gdyby to była pełna klatka to ok ale wiadra wielkości tej sigmy pod apsc są trochę bez sensu moim zdaniem.
    Właśnie nad tą bezsensownością się zastanawiam, ponieważ w perspektywie czasu (bardziej lub mniej odległego,zależy od możliwości finansowych) i tak mam w planach przenieść się na pełną klatkę. Stąd moja lekka niechęć do inwestowania w obiektywy pod matryce APS-C i zainteresowanie tą Sigmą.

    A tak z punktu widzenia czysto technicznego - obiektyw ma szanse działać w pełni swoich możliwości z takim aparatem? Oprócz oczywiście zjawiska wydłużenia się ogniskowej, z którego zdaje sobie sprawę, że będzie miało miejsce

  4. #1384
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Właśnie nad tą bezsensownością się zastanawiam, ponieważ w perspektywie czasu (bardziej lub mniej odległego,zależy od możliwości finansowych) i tak mam w planach przenieść się na pełną klatkę. Stąd moja lekka niechęć do inwestowania w obiektywy pod matryce APS-C i zainteresowanie tą Sigmą.

    A tak z punktu widzenia czysto technicznego - obiektyw ma szanse działać w pełni swoich możliwości z takim aparatem? Oprócz oczywiście zjawiska wydłużenia się ogniskowej, z którego zdaje sobie sprawę, że będzie miało miejsce
    To już pytanie kiedy będzie zmiana na FF DSLR. 1.4 do krajobrazów tak średnio się nadaje (w zasadzie praktycznie wcale się nie nadaje). To typowe szkło do ciemnicy (czyli kotletów) lub portretów z małą go. Osobiście mając do wyboru wiadro od sigmy vs dużo mniejszego canona, wybrałem canona nawet pomimo jego drażniącego bokehu.

    Sigma 30 1.4 DC jest o tyle ciekawa, ze działa na FF ale trzeba pamiętać, że ma dużą wyniętę i utratę ostrości w rogach.

    Wszystkie szkła FF są najlepsze na FF choć problemow mieć raczej nie będziesz.

  5. #1385
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu, żeby używać go z moim Canonem EOS 60D. Niestety jeszcze jestem w te wszystkie sprzętowe zagadnienia trochę zielona. Czy jest sens podłączać ten obiektyw do aparatu z matrycą APS-C? Czy ktoś tutaj z forumowiczów ma takie doświadczenia? Jestem świadoma tego, że wtedy ogniskowa się zmienia, ale nie przeszkadza mi to.


    Dodam, że celuję głównie w zdjęcia krajobrazów (fotografia podróżnicza), czasem może jakieś eksperymenty na portretach.
    Aby szkło nie zabiło Cię ceną i wagą (używam tej sigmy i trochę ją znam to do pełnej klatki w przyszłości oraz do "fotografii podróżniczej" polecałbym coś lżejszego i kompaktowego typu uzupełniające się wzajemnie konstrukcje typu: Tamron 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD + Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD. Teoretycznie te drugi wystarczy do większości zastosowań bo kupowanie sigmy 35 f/1.4 do krajobrazu to mała profanacja i niepotrzebny wydatek (szkło i tak będzie przymykane) a i ogniskowa niekoniecznie nadaje się portretów (mocno przerysowuje środek).

    Oczywiście dostępne też są systemowe spacerzoomy np. Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM w wesji I i II, które bardziej nadają się do Twoich celów (pejzaż i portret). Swego czasu jedyne moje szkło na wyjazdy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-05-2019 o 14:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1386

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Dziękuję za odpowiedzi!

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aby szkło nie zabiło Cię ceną i wagą (używam tej sigmy i trochę ją znam:) to do pełnej klatki w przyszłości oraz do "fotografii podróżniczej" polecałbym coś lżejszego i kompaktowego typu uzupełniające się wzajemnie konstrukcje typu: Tamron 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD + Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD. Teoretycznie te drugi wystarczy do większości zastosowań bo kupowanie sigmy 35 f/1.4 do krajobrazu to mała profanacja i niepotrzebny wydatek (szkło i tak będzie przymykane) a i ogniskowa niekoniecznie nadaje się portretów (mocno przerysowuje środek)
    Dzięki za propozycje, już na nie zerknę :)
    Swoją drogą, wybór obiektywów jest ogromny i dosyć łatwo się w tym pogubić. A przynajmniej takiemu nowicjuszowi w świecie sprzętu jak ja! W każdym razie rzeczywiście może jeszcze przemyślę ten zakup.

    A tak swoją drogą... Wiem, że to nie ten wątek, ale Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM? Jakieś doświadczenia z takim szkłem? :)

  7. #1387
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 026

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Oprócz oczywiście zjawiska wydłużenia się ogniskowej, z którego zdaje sobie sprawę, że będzie miało miejsce
    Oczywiście, to nic się nie wydłuża Ogniskowa pozostaje ta sama bez względu na rozmiar matrycy. Poszukaj / poczytaj.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #1388
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi!



    Dzięki za propozycje, już na nie zerknę
    Swoją drogą, wybór obiektywów jest ogromny i dosyć łatwo się w tym pogubić. A przynajmniej takiemu nowicjuszowi w świecie sprzętu jak ja! W każdym razie rzeczywiście może jeszcze przemyślę ten zakup.

    A tak swoją drogą... Wiem, że to nie ten wątek, ale Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM? Jakieś doświadczenia z takim szkłem?
    No ale z tym szkłem wiążesz się na stałe z APS-C. Jeśli faktycznie myslisz o FF to pomysl również o systemowych spacerzoomach np. Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM w wesji I i II, które bardziej nadają się do Twoich celów (pejzaż i portret). Swego czasu jedyne moje szkło na wyjazdy (moja fota na D-DAY Hel z 24-105 wersja pierwsza https://500px.com/photo/304014989/wa...er_id=23428655 ). Bardzo ciekawa impreza cykliczna jeśli ktoś lubi takie klimaty https://www.youtube.com/watch?v=cNidcCFYeHw
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-05-2019 o 15:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1389

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Oczywiście, to nic się nie wydłuża :) Ogniskowa pozostaje ta sama bez względu na rozmiar matrycy. Poszukaj / poczytaj.
    Szukam, czytam, szkole się cały czas! :) Ale racja, źle sformułowałam zdanie. Chodziło mi o pozorne zwiększenie się ogniskowej po podpięciu obiektywu dla pełnej klatki pod aparat z matrycą APS-C.

    No ale z tym szkłem wiążesz się na stałe z APS-C. Jeśli faktycznie myslisz o FF to pomysl również o systemowych spacerzoomach np. Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM w wesji I i II, które bardziej nadają się do Twoich celów (pejzaż i portret). Swego czasu jedyne moje szkło na wyjazdy (moja fota na D-DAY Hel z 24-105 wersja pierwsza https://500px.com/photo/304014989/wa...er_id=23428655 ). Bardzo ciekawa impreza cykliczna jeśli ktoś lubi takie klimaty https://www.youtube.com/watch?v=cNidcCFYeHw
    Aj, tutaj widzę, że cena już trochę bardziej daje po kieszeni.
    Powiem tak, mój budżet na obiektyw(-y) wynosi około 3500 zł i szczerze mówiąc, to nie wiem czy iść w jedno szkło (np. takie, o którym wspomniałeś wyżej) czy na przykład bawić się w dwa (szerokokątny + standard)"gorsze" w zakresie tej ceny.
    Swoją drogą, bardzo dobre zdjęcie :)

  10. #1390
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez joan_ka Zobacz posta
    Aj, tutaj widzę, że cena już trochę bardziej daje po kieszeni.
    Powiem tak, mój budżet na obiektyw(-y) wynosi około 3500 zł i szczerze mówiąc, to nie wiem czy iść w jedno szkło (np. takie, o którym wspomniałeś wyżej) czy na przykład bawić się w dwa (szerokokątny + standard)"gorsze" w zakresie tej ceny.
    Swoją drogą, bardzo dobre zdjęcie

    Pierwszą wersję szkła Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM kupisz używaną za 1,5k - 2k zł https://allegro.pl/listing?string=Ca...o=2500&order=p Gdyby nie to, że potrzebowałem jasnych stałek - to nie rozstawałbym się z tym szkłem. Ale dla Ciebie to opcja przy natychmiastowym wejściu w FF.

    Jeśli jednak chwilowo zostajesz w APS-C to rozważałbym pokrycie ogniskowych od 17 mm - co w APS-C da ekwiwalent ogniskowej 28 mm (dla filmu analogowego 35 mm) i powinno na razie wystarczyć - czyli np. Tamron 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD + później Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD, szkła w miarę kompaktowe i nie są przewartościowane cenowo.

    ps.
    A do portretu to pomyśl o używanym canonie EF 85 f/1.8 (używam go cały czas od czasów analoga) i można go kupić za 1k zł. Pod względem relacji jakość/cena nie znajdziesz nic lepszego.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-05-2019 o 16:01
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 139 z 140 PierwszyPierwszy ... 3989129137138139140 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •