Strona 1 z 495 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 4941

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Jest już oficjalna specyfikacja:
    Canon EOS 6D Official Specs Ť Canon Rumors

    Na papierze wygląda na dobrego następcę 5DmkII.
    No może oprócz tego, że raczej będzie mniejszy, jest jedynie gniazdo na karty SD.
    Ale jest wbudowane wifi (bezprzewodowe przesyłanie zdjęć bez dodatków typu eye-fi?), gps - geotagging.
    Zobaczymy jeszcze jaki będzie bufor bo 4,5fps to też już niezły wynik.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  2. #2

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Z tym AF to pewno na modłe Nikona będzie układ 3x3 cross + po jednym bocznym liniowym. Centralny spodziewam sie podwojnej precyzji. Czułość pewno -1EV. Jak dadzą -0.5EV to .. sami wiecie.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Tak przekleiłeś, że zjadło moje wpisy :-)

    Canon EOS 6D Hands-on Preview: Digital Photography Review tu jest preview.

    W skrócie: AF 11 polowy, tylko centralny krzyżowy, za to czuły od -3 EV. Brak przycisku wyboru WB. Brak joysticka do AF - jest tylko krzyżak w pokrętle (czyli na modłę 60D). Jest wbudowane WiFi i GPS. Poziomica jest jednoosiowa. Jest cichy tryb migawki. Układ przycisków z tyłu wygląda jak połączenie 60D z 650D - brakuje kolumny guzików po lewej stronie monitora.
    Ostatnio edytowane przez strideer ; 17-09-2012 o 10:13

  4. #4

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Wlasciwie to .. nie wiem co powiedizec. Z jednej strony w glowie sie nie mieści że można po raz 3 sprzedać AF z crossem tylko w srodku.. a z drugiej strony .. -3EV - pytanie jak w praktyce to bedzie dzialac.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Gdynia/Osiek
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    No właśnie też chciałem wkleić ten link i lipa bo wątek zniknął :d
    Taki lekki niesmak jeżeli chodzi o AF.... Zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądać.
    Ja rozumiem dotykowy ekran...ale żeby tak po prostu pozbyć się joy'a?? no bez przesady.... W każdym razie puszka jest mniejsza niż 5d mk iii, no czyli w sumie to co chcieli wszyscy Kompaktowe FF
    C7D + F14mm f2.8 + EF 50mm f1.8 + EF 85mm f1.8 + T135mm f2.8

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Piszą jeszcze, że górna pokrywa jest plastikowa, nie metalowa - co ma rzekomo umożliwić pracę transmiterowi WiFi i GPS, ale skutkiem jest mniej solidne "wrażenie" całego urządzenia, w porównaniu do 5D i 7D. Zastanawiający jest ten aparat, zobaczymy co pokaże na obrazku.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Po diabla Ci joy przy jednym crossie ... sry troche jestem zły bo jakby był nawet górny i dolny cross to wiele zmienia..

    przeedytowalem. prosze na przyszlosc samemu korygowac, przed dodaniem odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 17-09-2012 o 10:30

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Police
    Wiek
    45
    Posty
    81

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Tylko nie mówcie że myśleliście że wszystkie 11 punktów będzie krzyżowych. Canon aż tak głupi nie jest :grin:
    Jakieś dwa EOS-y i m43

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [II] ;)

    Chłopacy z działu RD nadal idą w zaparte że można kadrować nie widząc 100% kadru , ci z nikona już powoli od tego dochodzą, poza tym korpus wygląda nieźle - karty SD są dobre już raz zmieniałem na SD - nie będę w kółko zmieniał , wifi i gps to nadmiar szcześcia w takim korpusie powinni obciąć a dać kukułkę bo jest bardziej potrzebna (ja co prawda jej nie używam ale kukułka jest przydatna) np do sterowania normalną lampą niż wifi i gps, chociaż z drugiej strony wifi jest bardzo wygodne. Trzeba zaczekać na testy i pomiar DR i szumów.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Powiem jedno. PORAZKA!
    JAK MOZNA WYPUSCIC KOLEJNY BUBEL W POSTACI AF Z JEDNYM KRZYZOWYM!!!
    Stracilem nadzieje...
    Jestem wsciekly na canona.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

Strona 1 z 495 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •