Strona 52 z 494 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 4938

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #511
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz Marcinie są naprawdę ciekawsze rzeczy niż czytanie takich stronek . Zapewniam Cię że zawsze znajdzie się metodologia pomiarów wedle której coś zmierzone będzie lepsze, a coś gorsze - szczególnie jak za mierzącymi, za drzwiami stoi taki potentat jak Sony.
    BTW: w niektórych testach i pomiarach D200 wypadał lepiej niż 5D więc.....
    No więc w rankingu DxO D200 dostał bezdyskusyjnie wp... od 5D, więc jakąś elementarną przyzwoitość jednak zachwują

  2. #512
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Wiesz to już prehistoria - pewnie im to zwisa .

    Tak nawiasem mówiąc to ciekawi mnie jaki wpływ na baterie będzie miał GPS. Dziś jadąc samochodem widziałem jak w ekspresowym tempie wyżera baterię w komórce - krótko mówiąc jak to rozwiązali?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #513
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz to już prehistoria - pewnie im to zwisa .

    Tak nawiasem mówiąc to ciekawi mnie jaki wpływ na baterie będzie miał GPS. Dziś jadąc samochodem widziałem jak w ekspresowym tempie wyżera baterię w komórce - krótko mówiąc ja to rozwiązali?
    W nawigacji samochodowej moduł GPS działa nieustannie - w aparacie będzie potrzebny tylko w momencie wyzwalania ekspozycji. Może nie będzie więc tragedii...

  4. #514
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Problem polega na tym, że korekta wystrojona jest pod*światło dzienne. Światło sztuczne, szczególnie fluorescencyjne (świetlówki, LED itp.) będzie ujawniać różnice między sposobem widzenia matrycy i oka ludzkiego.
    Dzięki.
    Czyli idealne RGB nadaje się co prawda do wyświetlania, ale w filtrze Bayera zbyt selektywny filtr kolorów RGB ogranicza ilość wpadającego światła (no i nie przypomina zachowaniem czopków). I stąd Canon osłabia(ł) filtry?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    krótko mówiąc jak to rozwiązali?
    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    W nawigacji samochodowej moduł GPS działa nieustannie - w aparacie będzie potrzebny tylko w momencie wyzwalania ekspozycji. Może nie będzie więc tragedii...
    GPS potrzebuje chwilę na "zorientowanie się".
    Podobny problem mają właściciele pieców do pizzy - klienci przychodzą od czasu do czasu i nie opłaca się opalać pieca non-stop. Z drugiej strony - jak piec się długo nagrzewa, to klienci zwyczajnie mogą nie chcieć czekać.
    EOS - conditio sine Kwanon...

  5. #515
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    W nawigacji samochodowej moduł GPS działa nieustannie - w aparacie będzie potrzebny tylko w momencie wyzwalania ekspozycji. Może nie będzie więc tragedii...
    Cytat Zamieszczone przez Bahrd Zobacz posta
    GPS potrzebuje chwilę na "zorientowanie się".
    Podobny problem mają właściciele pieców do pizzy - klienci przychodzą od czasu do czasu i nie opłaca się opalać pieca non-stop. Z drugiej strony - jak piec się długo nagrzewa, to klienci zwyczajnie mogą nie chcieć czekać.
    No właśnie. Bo moment wyzwalania to chyba zbyt krótko żeby GPS się "zorientował". Ciekawe jak to rozwiązali.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #516
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Bahrd Zobacz posta
    Dzięki.
    Czyli idealne RGB nadaje się co prawda do wyświetlania, ale w filtrze Bayera zbyt selektywny filtr kolorów RGB ogranicza ilość wpadającego światła (no i nie przypomina zachowaniem czopków). I stąd Canon osłabia(ł) filtry?
    "Idealne RGB" odpowiadało by swym zachowaniem zachowaniu czopków i pręcików, co jednak jest dość skomplikowane - czopki mają dość wredną funkcję uczulenia spektralnego, bo niebieskoczułe są również troszkę czerwonoczułe, jej przebieg potrafi się*dynamicznie zmieniać na skutek adaptacji chromatycznej, a do tego w warunkach niskiej luminancji dochodzi uczulenie niebieskoczułych pręcików (odpowiedzialnych za widzenie mezopowe i skotopowe), do tego dochodzi szereg pomniejszych percepcyjnych dziwactw.

    Dość ciężko to naśladować przy pomocy kolorowych szkiełek i scalaków, więc różnice zawsze będą występować i wymagać skorygowania. Dążąc do lepszego odwzorowania niuansów chromatycznych jednocześnie eksponujemy błędy w rejestracji barw przez matrycę, minimalizując błędy zmniejszamy zróżnicowanie walorów barwnych.

  7. #517
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No właśnie. Bo moment wyzwalania to chyba zbyt krótko żeby GPS się "zorientował". Ciekawe jak to rozwiązali.
    Ja bym dał dwa tryby: dokładny i oszczędny. Ten drugi włączałby się w momencie robienia zdjęcia. Przy założeniu, że nikt po jego zrobieniu nie zacznie uciekać (co oczywiście nie jest wykluczone w niektórych zastosowaniach ), współrzędne odnotowane z niewielkim opóźnieniem nie powinny istotnie się różnić od prawdziwych.
    EOS - conditio sine Kwanon...

  8. #518
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    wrzucam troche lektury na temat GPS bo ktoś z Was pytał Canon DLC: Article: Inside the EOS 6D's integrated GPS i jeszcze jest o af: 11-point AF system, with cross-type center AF point and ability to focus in light as low as EV -3 (equivalent to a 0.5 sec exposure at f/2.8, at ISO 3200).
    Na 5 zdjęciu jest przedstawiony sensor autofokusa Canon DLC: Product - Model: EOS 6D. Pozdro
    Ostatnio edytowane przez pawelo1 ; 22-09-2012 o 02:35

  9. #519
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luc_october Zobacz posta
    Równie dobrze mogliby nazwać stronę "Nikon mark" gdzie Nikony przewyższają średni format, a cropy są lepsze od pełnych klatek Canona. Śmieszna stronka, która o dziwo robi taki szum w sieci.
    Generalnie ciężko się nie zgodzić z tym, że Nikon tam ma fory, ale z drugiej strony, Canon tych matryc genialnych nie ma - zwykły X100 dużo lepiej trzyma detal w światłach niż Canon 5DII. Canon ma piękne szkła, ale matryce zostawiają nieco do życzenia. Nie znaczy to, że nie da się robić zdjęć, ale w niektórych wypadkach efekty są średnie.

    Bardzo ciekawi mnie porównanie matryc w 1Dx, 5DIII i 6D pod kątem wyciągania detalu ze świateł, czy cieni.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  10. #520
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz to już prehistoria - pewnie im to zwisa .

    Tak nawiasem mówiąc to ciekawi mnie jaki wpływ na baterie będzie miał GPS. Dziś jadąc samochodem widziałem jak w ekspresowym tempie wyżera baterię w komórce - krótko mówiąc jak to rozwiązali?
    W nawigacji samochodowej moduł GPS działa nieustannie - w aparacie będzie potrzebny tylko w momencie wyzwalania ekspozycji. Może nie będzie więc tragedii...
    Napewno nie będzie - sorki, ale patrzycie na to od ( )( ) strony
    Spójrzcie na to nie z perspektywy nawigacji samochodowej,
    w której mnóstwo energii idzie w... wyświetlacz i głośniki,
    ale z perspektywy prostego GPS Trackera, który może działać baaaardzo długo,
    w zależności od tego czy zasila go "pastylka", czy "paluszek"
    Ostatnio edytowane przez dziobolek ; 22-09-2012 o 14:17
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

Strona 52 z 494 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •