Strona 445 z 494 PierwszyPierwszy ... 345395435443444445446447455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 441 do 4 450 z 4938

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #4441
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Test?
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  2. #4442
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Ernest_DLRS Zobacz posta
    Zrobiłem kilka zdjęć na AWB literek na ekranie (wokoło ekranu sporo tła, chciałem zobaczyć jak bokeh wyjdzie bo to był nowy zakup), w hali ze światłem fluoro, gdzieś tam z boku wpadało słońce. Nic nie trafione. Jeszcze próbowałem ostrzyć to tu, to tam, żeby "zresetować" AF'a. Nieostre ;] Przełączyłem na K, ustawiłem jakąś tam temp i wszystkie trafione w punkt.
    sprobuj powtorzyc to w kontrolowanych warunkach, tzn. ze statywu i z nieruchomym obiektem.

    teoretycznie uklad AF "widzi" kolory, wiec moze tez uwzgledniac jakas informacje o spodziewanych warunkach oswietleniowych (w tym wypadku wybrany przez uzytkownika preset balansu bieli).
    z czego nie zakladalbym sie, ze ta informacja jest uwzgledniana (R&D Canona niewatpliwie ostro walczy z ukladami AF, ale nie wiem czy akurat w tym zakresie) - trzebaby doczytac "white paper" do 6D albo konkretnego DIGIC-a (bo w nim tez siedza instrukcje sterujace do AF).
    a z drugiej strony - nie wydaje mi sie, zeby, jesli juz, to mialo wiecej niz nieznaczny wplyw na szybkosc ustawiania ostrosci i to raczej glownie w Servo. mocno watpie, ze ta informacja moze decydowac o zlapaniu ostrosci w ogole. dlatego jednak sprawdzilbym to w warunkach kontrolowanych...
    www albo tez flickr

  3. #4443
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Wiesz, ja się nie gibam, a statywu nie używam, zawsze tam gdzie celuję to trafiam. Po prostu chciałem sprawdzić w jak najbardziej realnych warunkach (tak jak ja fotografuję - z ręki, w bezruchu). Czasem są pewne minimalne błędy, pewnie że tak, ale tutaj wyglądało to tak, jakbym się metr przesunął do przodu, takie nieostre wyszły. A stałem jak wryty. Ekran był nieruchomy, ja stałem nieruchomo, oddech wstrzymałem nawet
    Kilka zdjęć wyszło nieostro. Problem zniknął od razu jak przełączyłem na Kelviny, zrobiłem kilka zdjęć - każde żyleta tam gdzie celowałem. Także to nie ja się gibałem, to coś z AF'em.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  4. #4444
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Czy korekcja wad obiektywu w body dziala rowniez na zdjeciach RAW? Czy korzystacie z tego? Czy lepsze efekty osiagne w LR?

  5. #4445
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawelus Zobacz posta
    Czy korekcja wad obiektywu w body dziala rowniez na zdjeciach RAW?
    poki co w Canonach tak nie bylo. tylko bezlusterkowce Fuji i Olympusa (chyba tez Sony, ale nie wiem dokladnie) oszukuja.

    Cytat Zamieszczone przez Pawelus Zobacz posta
    Czy korzystacie z tego? Czy lepsze efekty osiagne w LR?
    teoretyczne profile wlasne Canona bazuja na lepszych danych niz Adobe'a. a jak jest w praktyce to ciezko powiedziec. jak przychodzi do RAW to tak czy siak wazniejsza jest kwestia, czy wolisz DPP od Lightrooma w ogole...
    www albo tez flickr

  6. #4446
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Czy porównywał ktoś 6d z jakimś nowym Nikonem? Jestem pod wrażeniem możliwości obróbki rawów z d750. Dużo więcej można wyciągnąć z cieni i świateł. Do tego af w skrajnych warunkach (np pod ostre światło) daje pod dupie Canonowi. I takie pytanie...Jak się ma pod tym względem 5d3? Korzystam z dwóch szóstek, które wydawały mi się idealne po przejściu z 5d1. Do czasu

  7. #4447
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Czy porównywał ktoś 6d z jakimś nowym Nikonem? Jestem pod wrażeniem możliwości obróbki rawów z d750. Dużo więcej można wyciągnąć z cieni i świateł. Do tego af w skrajnych warunkach (np pod ostre światło) daje pod dupie Canonowi. I takie pytanie...Jak się ma pod tym względem 5d3? Korzystam z dwóch szóstek, które wydawały mi się idealne po przejściu z 5d1. Do czasu
    no ale to chyba jest pytanie o 5D mkIII, wiec pytanie nie w tym watku...? zgoda?
    www albo tez flickr

  8. #4448
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Zastanawiam się jak się ma 6d do 5d3 pod kątem możliwości matrycy bo względem Nikona to sam porównałem. Może nie zrozumiale to napisałem

  9. #4449
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Możliwości matryc Canona są zbliżone. 6d ma nieco lepszą matrycę od 5d3 przynajmniej jeśli chodzi o banding czy dynamikę. 5d3 z kolei pewnie podrasowano jeśli chodzi o szybszy odczyt i video. Chociaż to ostatnie nie do końca im wyszło, co Canon sam przyznaje

  10. #4450
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Czyli w tych canonach póki co jakiejś przepaści nie ma jak chodzi o banding i dynamikę...Nie lubię Nikonów za guzikologię, ale jak patrzę na ostatnie obiektywy tzn budżetowe stałki to bardzo mi się tam podoba. Jeszcze teraz 24 1.8 Z drugiej strony trzyma mnie "tylko" kompletna stajnia w Canonie, a na takich wymianach niestety się traci.

Strona 445 z 494 PierwszyPierwszy ... 345395435443444445446447455 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •