Strona 395 z 494 PierwszyPierwszy ... 295345385393394395396397405445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 941 do 3 950 z 4938

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #3941
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Reasumując: łażąc przed zakupem po internetach czytamy różne opinie, które są subiektywne. Szukamy informacji o czymś, co może nam przeszkadzać. 6D wyróżnia się na rynku małą ilością punktów AF i to nie jest cecha pozytywna na tle korpusów z większą ilością punktów AF. I tyle.
    ja swojego kupilem akurat dla swietnej matrycy i malych gabarytow. ilosc punktow AF w zasadzie mi nie robi zadnej roznicy, to co ma 6D mi w zupelnosci wystarcza.

    ale fajnie, ze wiesz lepiej czego potrzebuje w aparacie...
    www albo tez flickr

  2. #3942

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja swojego kupilem akurat dla swietnej matrycy i malych gabarytow. ilosc punktow AF w zasadzie mi nie robi zadnej roznicy, to co ma 6D mi w zupelnosci wystarcza.

    ale fajnie, ze wiesz lepiej czego potrzebuje w aparacie...
    i to wlasnie jest genialna odpowiedz. 6D jest niewielkim w porownaniu do innych full frame aparatem ze wspaniala jakoscia obrazu. Ma swoje zalety ale tez brakuje kilku dogodnosci ktore sa atrybutem dwa razy drozszych modeli. Jak ktos potrzebuje szybszy z wiecej AF to 5d MKIII jest nastepny w kolejce. Mozna tez zainwestowac w cropa 7d II za te same pieniadze co 6d.

  3. #3943
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Nasz ukochany producent skupia się na dodatkowych cechach mało istotnych z punktu widzenia fotografii, ale dających pewne ale nieduże możliwości marketingowe, rzeczy ważne i potrzebne są marketingowo kastrowane co prowadzi do paradoksów - często specyfikacja modelu niższej serii jest lepsza (w istotnych aspektach) niż wyższej. ale oczywiście specyfikacja specyfikacja a rzeczywistość rzeczywistością.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #3944
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja swojego kupilem akurat dla swietnej matrycy i malych gabarytow. ilosc punktow AF w zasadzie mi nie robi zadnej roznicy, to co ma 6D mi w zupelnosci wystarcza.

    ale fajnie, ze wiesz lepiej czego potrzebuje w aparacie...
    +1 :-)
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #3945
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    6D jest beznadziejny, nie kupujcie tej puszki! tym aparatem nie da się robić zdjęć!
    najlepiej ją sprzedać!

    Ja bardzo chętnie kupie sobie drugi

  6. #3946
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Nasz ukochany producent skupia się na dodatkowych cechach mało istotnych z punktu widzenia fotografii, ale dających pewne ale nieduże możliwości marketingowe,
    to Ty teraz Nikona masz czy Sony, bo nie wiem ktory dokladnie masz na mysli?

    a tak serio... mnie np w 6D bardzo podobaja sie "marketingowe" Wifi i GPS. z obu korzystam, choc implementacje tego pierwszego uwazam za przyklad zenujacego ograniczenia umyslowego marketoidow Canona. i w zasadzie to to Wifi pod katem programowym jest dla mnie sposobem na poprawienie funkcjonalnosci aparatu, ktory poza tym w zasadzie nie ma dla mnie wad. no, moze karty CF bym wolal od SD i MLU jako normalny tryb zdjec seryjnych... poza tym to jest dla mnie perfekcyjny model...

    zeby jeszcze Canon zrobil sensowna cropowa puszke (malego, solidnie zbudowanego bezlusterkowca EF-S z uzytecznym autofokusem), to mialbym wszystko co potrzebuje.

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    rzeczy ważne i potrzebne są marketingowo kastrowane co prowadzi do paradoksów - często specyfikacja modelu niższej serii jest lepsza (w istotnych aspektach) niż wyższej. ale oczywiście specyfikacja specyfikacja a rzeczywistość rzeczywistością.
    mysle, ze kwestia tego co jest istotne i lepsze moze byc bardzo subiektywna...
    www albo tez flickr

  7. #3947
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Nie mam zamiaru polemizować w temacie ilości punktów AF, bo mam w tej materii identyczny pogląd jak akustyk
    Widocznie lubię technikę " jak w czasie okupacji " i nie uważam przekadrowania za dziadowanie.
    Dla mnie to bardziej przymyślane działanie, skłaniające fotografa do myślenia
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  8. #3948
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Apropo przekadrowania, w 5D3 tez nie ma latwo, poniewaz punkty AF nie sa rozrzucone po calosci i czasem ich brakuje. Sam chyba zaczne sie bawic w przekadrowanie, choc tego nie lubie.

  9. #3949
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Ja na 6d mam taką technikę, że sam strzelam centralnym bo mam ostrość tam gdzie chcę i przekadrowuję 99% zdjęć, a gdy jestem zmuszony oddać komuś aparat by zrobił mi zdjęcie (bo jak wiadomo - najmniej zdjęć ma fotograf) to przestawiam na wszystkie punkty i oddaję body w inne ręce.

  10. #3950
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Takiego słodziaka jak Leica też pewnie nie będziesz miał z tych samych powodów. Ma tyle punktów AF co przed wojna, co jest niefajne. I też nie ma joyshticka. A Leica S nawet ma GPS jak 6D...do zabawy. Bo jak się już wyda ponad $20k i trzeba dziadować z przekadrowywaniem jak w czasie okupacji to trzeba choć mieć czym się pobawić...
    Od Leicy wolę P1 Lejką focą chyba tylko przez nią sponsorowani :P
    Może nie powinienem rozwijać myśli, bo aż czuć jad w twojej wypowiedzi, ale spróbujmy:
    Gdyby ta przykładowa Leica, jako jedyna w stawce, miała znacząco gorszą omawianą cechę, można by było narzekać. Ale tak nie jest - cały średni format jest kulawy pod względem AF (nie licząc chyba Pentaxa), służy też do nieco innych zastosować, więc o czym gadać?
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja swojego kupilem akurat dla swietnej matrycy i malych gabarytow. ilosc punktow AF w zasadzie mi nie robi zadnej roznicy, to co ma 6D mi w zupelnosci wystarcza.

    ale fajnie, ze wiesz lepiej czego potrzebuje w aparacie...
    Nie pamiętam żebym pisał o tym czego jakiś konkretny ktoś potrzebuje w aparacie. Napisałem jedynie, że 6D ma mało tych punktów, mniej od konkurencji. Bez względy na to, jak będzie się tutaj zaginać rzeczywistość, liczby będą takie same. Pisałem też o tym, że dla mnie osobiście dwie wyżej wymienione cechy przeszkodziły w zakupie (a późniejszym wygodnym używaniu) 6D.
    To, czy komuś to przeszkadza - to jest inna sprawa. Wydaje mi się, że obowiązująca jest tutaj postawa "nie przeszkadza mi to bo przekadrowuję" i nie można wyrazić innego zdania.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Apropo przekadrowania, w 5D3 tez nie ma latwo, poniewaz punkty AF nie sa rozrzucone po calosci i czasem ich brakuje. Sam chyba zaczne sie bawic w przekadrowanie, choc tego nie lubie.
    Jest lepiej od 6D, po bokach są rozłożone szerzej.

    Czuję się jak w przedszkolu (cóż, pozwolę sobie i ja na uszczypliwość), ale podsumuję swoje niedawne posty: zastanawiając się nad 6D łaziłem po internetach i czytałem co tam ludzie o nim piszą. Nastawiałem się na sprawdzenie tego, co mi się rzucało w oczy. Pomyślałem sobie, że może sam też dołożę jakąś opinię do tych internetów - może ktoś w przyszłości przeczyta to, co napisałem i się zastanowi "o, muszę przed zakupem koniecznie pomacać ten wielofunkcyjny manipulator, bo nie każdy jest nim zachwycony".
    Jak widać jednak, polskie forum musi być polskim forum. Gratulacje.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

Strona 395 z 494 PierwszyPierwszy ... 295345385393394395396397405445 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •