Strona 51 z 495 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 4941

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #501
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Widzisz udzieliło mi się ogólne i wszechobecne narzekanie :P Jeśli chcesz to możesz wywalić moje narzekanie, żeby nie robić bałaganu, bo i tak nie wniosło ono nic do dyskusji.

  2. #502
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    DxOMark - Nikon D600

    D600 ładnie zapunktował. Ciekawe jak wypadnie 6d
    celuloid warrior

  3. #503
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez xsardas Zobacz posta
    Widzisz udzieliło mi się ogólne i wszechobecne narzekanie :P Jeśli chcesz to możesz wywalić moje narzekanie, żeby nie robić bałaganu, bo i tak nie wniosło ono nic do dyskusji.
    Widzisz to się wpisuje w zbyt długą tradycję tego forum żeby to tak łatwo usuwać .
    Cytat Zamieszczone przez oswald Zobacz posta
    DxOMark - Nikon D600

    D600 ładnie zapunktował. Ciekawe jak wypadnie 6d
    Myślę że na tej stronie jak zawsze kiepsko. Podejrzewam że kompakty Nikona wypadną tam lepiej .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-09-2012 o 21:23
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #504
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Nikon ma fory?
    celuloid warrior

  5. #505
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Równie dobrze mogliby nazwać stronę "Nikon mark" gdzie Nikony przewyższają średni format, a cropy są lepsze od pełnych klatek Canona. Śmieszna stronka, która o dziwo robi taki szum w sieci.

  6. #506
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luc_october Zobacz posta
    Równie dobrze mogliby nazwać stronę "Nikon mark" gdzie Nikony przewyższają średni format, a cropy są lepsze od pełnych klatek Canona. Śmieszna stronka, która o dziwo robi taki szum w sieci.
    Można z łatwością znaleźć potwierdzenie tych wyników w praktyce. Testy są robione b. solidnie i z dobrą znajomością tematu, a ocena końcowa jest tylko średnią ważoną wyników w poszczególnych kategoriach.

    Dla osoby potrafiącej się świadomie posługiwać konwerterem RAW nie jest tajemnicą, że ostatnie matryce Canona ustępują konstrukcjom Sony pod względem szumów, rozpiętości tonalnej i separacji barw (to ostatnie nb. w pewnych warunkach jest zaletą z uwagi na mniejsze defekty metameryczne), zaś średnioformatowe matryce CCD na wysokich ISO szumią jak atlantyk.

  7. #507
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że na tej stronie jak zawsze kiepsko. Podejrzewam że kompakty Nikona wypadną tam lepiej .
    Porównaj wyniki testów konkurencyjnych modeli C i N z okresu rynkowej supremacji Canona - jakoś 5D za cholere nie chce wypaść gorzej od D2X czy D200, nawet w tendencyjnych laboratoriach DxO

  8. #508
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    (to ostatnie nb. w pewnych warunkach jest zaletą z uwagi na mniejsze defekty metameryczne)
    Ciekawe! Opowiesz więcej?
    EOS - conditio sine Kwanon...

  9. #509
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Bahrd Zobacz posta
    Ciekawe! Opowiesz więcej?
    Matryca aparatu cyfrowego naśladuje budowę ludzkiego oka - sensele zaopatrzone w filtry czerwone, zielone i niebieskie naśladują czopki czerwono, zielono i niebieskoczułe znajdujące się w siatkówce ludzkiego oka.

    Niepodobna jednak zrobić matrycy o funkcji uczulenia spektralnego odpowiadającej sposobowi uczulenia spektralnego czopków ludzkiego oka, lub mówiąc prościej - ponieważ matryca "widzi barwy" inaczej niż postrzega je ludzkie oko, koniecznej jest stosowanie korekty, która dopasuje zarejestrowane przez aparat barwy tak, by odpowiadały wrażeniom naszego zmysłu wzroku.

    Problem polega na tym, że korekta wystrojona jest pod*światło dzienne. Światło sztuczne, szczególnie fluorescencyjne (świetlówki, LED itp.) będzie ujawniać różnice między sposobem widzenia matrycy i oka ludzkiego.

    Matryce aparatów słabiej lub mocniej separują barwy, mniej lub bardziej podkreślając zróżnicowanie walorów barwnych fotografowanej sceny. Zasadniczo daje to bogatszą kolorystykę na zdjęciach i pozwala wyciągnąć niuansy kolorystyczne, ale też stanowi większe wyzwanie dla automatycznego balansu bieli, a przede wszystkim eksponuje różnice w metameryźmie matrycy i oka.

    Przykładowo - wielu użytkowników kompaktów wścieka się, że uzyskuje lepszą kolorystykę zdjęć górskich, bo w przypadku lustrzanek śnieg wychodzi niebieski - mocniej separująca lustrzanka eksponuje chłodne światło w cieniu oświetlone światłem nieba i ciepłe w partiach oświetlonych słońcem. Ken Rockwell narzekał na beznadziejne odwzorowanie barw przez Leikę M9, bo jej matryca CCD potrafi wyssać feerię barw nawet przy pochmurnej, mglistej aurze.

    W prostych słowach tłumaczy to ten mały artykulik, opublikowany przez nienawistne DxO:
    http://www.dxo.com/var/dxo/storage/f...onCapacity.pdf
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 21-09-2012 o 23:16

  10. #510
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Porównaj wyniki testów konkurencyjnych modeli C i N z okresu rynkowej supremacji Canona - jakoś 5D za cholere nie chce wypaść gorzej od D2X czy D200, nawet w tendencyjnych laboratoriach DxO
    Wiesz Marcinie są naprawdę ciekawsze rzeczy niż czytanie takich stronek . Zapewniam Cię że zawsze znajdzie się metodologia pomiarów wedle której coś zmierzone będzie lepsze, a coś gorsze - szczególnie jak za mierzącymi, za drzwiami stoi taki potentat jak Sony.
    BTW: w niektórych testach i pomiarach D200 wypadał lepiej niż 5D więc.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 51 z 495 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •