Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Na najbliższej Photokinie 18-23 Września Pentax zaprezentuje nowego flagowca: K-5 II i w ciekawej odmianie, dla maniaków ostorści K-5 IIs - bez filltra AA.

    PENTAX - K-5 IIs
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  2. #2
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    31
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs


  3. #3

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Ciekawe wyniki:
    Pentax K-5 IIs vs. Nikon D7000 vs. Canon EOS 7D vs. Sony SLT-A77
    - Studio shot comparison: Digital Photography Review

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Robi wrażenie :-)
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  5. #5
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Cytat Zamieszczone przez Demonos Zobacz posta
    Robi wrażenie :-)
    Kto im te matryce i oprogramowanie tworzy
    Dobre wyniki prezentuje.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Świetne aparaty, tylko kompletnie niedocenione przez rynek, i marka prawie nieistniejąca w świadomości przeciętnego fotoamatora. Ludzie i tak wybierają lustrzankę Canona lub Nikona. Gdybym ostatnio nie przesiadł się na bezlusterkowy system, kupiłbym właśnie najnowszy K5 i kilka Limitedów. Lustra Pentaxa są najmniejsze gabarytowo. Testy DxOMark też potwierdzają klasę matryc w Pentaxach - śmiało konkurują z FF.

    Porównując wyniki matryc Pentaxów i Canonów, czy to na Dpreview, czy DxOMark - Canon został bardzo, bardzo z tyłu... Konkuruje z Samsungiem i Panasoniciem, matryce w najnowszych aparatach Sony, Nikona, Pentaxa, Olympusa, Fuji wypadają lepiej.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    Kto im te matryce i oprogramowanie tworzy
    Dobre wyniki prezentuje.
    Z tego co sie orientuje to matryce Pentax i Nikon bierze od Sony,ale oprogramowanie kazdy sam sobie robi
    Patrzac jak bardzo dobre robi on lustrzanki w klasie APS-C - to juz nei moge sie doczekac pierwszego kwartalu kiedy maja ponoc pokazac pierwsze swoje FF

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Świetne aparaty, tylko kompletnie niedocenione przez rynek, i marka prawie nieistniejąca w świadomości przeciętnego fotoamatora. Ludzie i tak wybierają lustrzankę Canona lub Nikona. Gdybym ostatnio nie przesiadł się na bezlusterkowy system, kupiłbym właśnie najnowszy K5 i kilka Limitedów. Lustra Pentaxa są najmniejsze gabarytowo. Testy DxOMark też potwierdzają klasę matryc w Pentaxach - śmiało konkurują z FF.

    Porównując wyniki matryc Pentaxów i Canonów, czy to na Dpreview, czy DxOMark - Canon został bardzo, bardzo z tyłu... Konkuruje z Samsungiem i Panasoniciem, matryce w najnowszych aparatach Sony, Nikona, Pentaxa, Olympusa, Fuji wypadają lepiej.
    Ja wlasnie tez sie przesiadlem na bezlusterkowca - ale na Pentax K-01 z kitem 40mm/2.8 - wzorowanym na Pentax DA 40 mm f/2,8 Limited Edition - glownym powodem bylo to ze jest to chyba jedyny bezlusterkowiec z zachowanym bagnetem od lustrzanki - czyli w tym przypadku "K" jak sie znudze...w kazdej chwili moge przejsc na lustro a drugim powodem to ta sama matryca co w K-5, K-5II, K-5IIs, K-30 i D7000 a trzecia rzecz to cena: - Pentax K-01 Digital Camera With 40mm Lens (Yellow) 15342 B&H

    Co do obiektywow to zgadzam sie "Limited Edition" piekne zdjecia produkuja - w koncu to klasa tak jak w Canonie e"L"ki, w sumie ich "*" tez sa bardzo dobre
    Ostatnio edytowane przez Lucas1981r ; 13-12-2012 o 11:53

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Cytat Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz posta

    Ja wlasnie tez sie przesiadlem na bezlusterkowca - ale na Pentax K-01 z kitem 40mm/2.8 - wzorowanym na Pentax DA 40 mm f/2,8 Limited Edition - glownym powodem bylo to ze jest to chyba jedyny bezlusterkowiec z zachowanym bagnetem od lustrzanki - czyli w tym przypadku "K" jak sie znudze...w kazdej chwili moge przejsc na lustro
    Pentaxowy bezlusterkowiec IMO jest dziwnie zaprojektowany. Nawet nie chodzi o urodę której mu brakuje (kwestia gustu), ale by zachować bagnet (teoretycznie sytuacja na plus, szczególnie że Pentax ma malutkie Limitedy) gabaryty ma większe niż cała reszta bezlusterkowców. A bezlusterkowiec powinien być mały.
    W dodatku to pierwsza generacja i doskwiera brak kilku rzeczy które mają lustrzanki - szybki AF i wizjer. A ja nie chcę kompromistów, chcę bezlusterkowca zamiast a nie dodatkowo, i chcę mieć to wszystko co w lustrzankach, tyle że mniejsze.

    Dlatego bezlusterkowiec Pentaxa - przez gabaryty, AF i brak jakiegokolwiek wizjera - do mnie nie przemawia. Za to lustrzanki serii K5 - jak najbardziej. Ale ja już lustru w aparacie podziękowałem i nie tęsknię, z generacji na generację aparatów coraz bardziej widać że to przeżytek.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Pentaxowy bezlusterkowiec IMO jest dziwnie zaprojektowany. Nawet nie chodzi o urodę której mu brakuje (kwestia gustu), ale by zachować bagnet (teoretycznie sytuacja na plus, szczególnie że Pentax ma malutkie Limitedy) gabaryty ma większe niż cała reszta bezlusterkowców. A bezlusterkowiec powinien być mały.
    W dodatku to pierwsza generacja i doskwiera brak kilku rzeczy które mają lustrzanki - szybki AF i wizjer. A ja nie chcę kompromistów, chcę bezlusterkowca zamiast a nie dodatkowo, i chcę mieć to wszystko co w lustrzankach, tyle że mniejsze.

    Dlatego bezlusterkowiec Pentaxa - przez gabaryty, AF i brak jakiegokolwiek wizjera - do mnie nie przemawia. Za to lustrzanki serii K5 - jak najbardziej. Ale ja już lustru w aparacie podziękowałem i nie tęsknię, z generacji na generację aparatów coraz bardziej widać że to przeżytek.

    Dlaczego dziwnie? uroda to akurat kwestia gustu - im dluzej go uzywam tym bardziej mi sie on podoba - RiceHigh's Pentax Blog: Special and Unique Feature of the K-01! :-o
    co do gabarytow to tylko troszke jest grubszy...dla mnie maly plus - im mniejszy tym gorsza ergonomia - a juz w ogole nie wyobrazam sobie jakbym mial trzymac cos cieniutkiego z wiekszym obiektywem - np. http://www.photographyblog.com/image...tax_k01_45.jpg
    dla porownania wielkosci K-01 z innym bezlusterkowcami:
    - Compare camera dimensions side by side
    - Compare camera dimensions side by side
    - Compare camera dimensions side by side

    Zgadza sie bezliusterkowiec powinien byc mniejszy,ale z zachowaniem ergonomii i dla mnie - sam napisales ze chcesz miec wszystko co w lustrzankach - a tu dla mnie najwazniejsze sa szkla.
    Zgadzam sie ze wizjer moglby byc ale co z AF to nie rozumiem - ja nie narzekam jakos na niego.
    Co do tego ze lustra to przezytek jeszcze sie zgodze...poniewaz przez roznice w budowie - droga swiatla w puszkach - bezlusterkowce maja wieksze szumy.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Nowe flagowce Pentax'a K-5II i K-5 IIs

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602
    Świetne aparaty, tylko kompletnie niedocenione przez rynek, i marka prawie nieistniejąca w świadomości przeciętnego fotoamatora. Ludzie i tak wybierają lustrzankę Canona lub Nikona [...] Lustra Pentaxa są najmniejsze gabarytowo. Testy DxOMark też potwierdzają klasę matryc w Pentaxach - śmiało konkurują z FF.
    100% zgoda. Po kilku latach w systemie C (na różnych body od 300d do 1Ds Mk3) od dzisiaj jestem posiadaczem K-5 II. Miałem już dość robienia mnie w ch... przez C i N. Przez ostatnie kilka lat musiałem wybierać, między body lekkim, dostępnym cenowo i byle jakim , a drogim, ciężkim i nie zawsze dobrym (podobnie ze szkłami). K5II jest imponującym sprzętem, a mam porównanie bo ostatnie lata spędziłem na dobrych lustrach Canona. Wykonanie, rozmieszczenie punktów AF, poziom zaszumnienia - wszystko jak należy. Kupiłem z dłuższym kitem 18-135 i....nie ma potrzeby go zmieniać Klawiszologia to zupełnie inna historia - spędziłem dzisiaj dobre 15 minut w sklepie starając się znaleźć przełącznik trybu pomiaru światła i nie mogłem znaleźć, bo...był tam gdzie powinien być! Pod kciukiem lewej ręki, żeby można było nie odrywając się od wizjera jednocześnie wybrać tryb pomiaru i aktywny punkt AFu prawą ręka. Ale najbardziej ucieszyło, że w przypadku poważniejszej awarii sprzęt wysyłany jest do serwisu poza Polską. Podobnie mam z Leicą. Trwa to dłużej, ale jak rozwaliłem szkło Summicrona 28/2.0 asph, to wróciło z serwisu centralnego w Solms jak nowe.

    Jak będzie ładne światło w weekend to pokuszę się o jakieś sample ze spaceru (nie fotografuję gazet i cegieł).

    P.S.
    Dziwię się, że Akustyk i inni miłośnicy krajobrazu nie przesiedli się na K5IIs. Ja zdecydowałem się na wersję z filtrem, ale s-ka powala ilością detali i ostrością prosto z aparatu.
    Ostatnio edytowane przez Arkan ; 02-01-2013 o 22:33
    Pentax K-5 II, Leica M9

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •