Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: 70-200 f4 L

  1. #11
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anvers
    Czy po roku nadal uwazacie ze Sigma jest lepsza?
    Tak.
    Ale kupilem cos innego zamiast niej 8)

  2. #12
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anvers
    Czy po roku nadal uwazacie ze Sigma jest lepsza?
    A ja (w odroznieniu od przedmowcy) pewnosci nie mam... Wydaje mi sie, ze widzialem zedecydowanie wiecej dobrych, ostrych zdjec z Canona @F/4.0 niz z Sigmy @F/2.8.

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ja swoja opinie podaje na podstawie:
    - fotki z Sigmy przy f 2.8 sa dla mnie wystarczajaco ostre (rozne takie gdzie widzialem, w tym i na pbase czy podsylane przez ludzi lub pokazywane na grupach dyskusyjnych)
    - fotki z Canona przy f4 sa dla mnie rowniez wystarczajaco ostre

    Tak wiec majac dwa szkla dla mnie wystarczajaco ostre maksymalnie otwarte, majace porownywalna cene - wybieram szklo jasniejsze gdyz waga nie ma dla mnie znaczenia 8) (nie laze po gorach a wrecz lubie ciezkie szkla).

    A ze wybralem cos 3 razy drozszego to juz inna kwestia 8)

  4. #14

    Domyślnie

    a ja bym wybral jednak canona, widzialem uzywana, niecaly rok, sigme i jej stan zewnetrzny nei przedstawial sie najlepiej, slyszalem rowniez opinie, ze powstaja luzy w obudowie. wole ciemniejsze o jeden stopien szklo na korzysc jego solidnej budowy, bo jak juz nie raz tutaj wspominano, jest to inwestycja wieloletnia pozdrawiam
    body: 94kg,190cm|szkiełka: w lodowce jakies 0,5 i dwa piwka
    digart|wikaad

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Myslisz ze eLki sie nie da zajezdzic tak samo?
    ...

  6. #16

    Domyślnie

    pewnie sie i da, ale elka chyba nie ma gumowych powleczen wokol pierscieni, podkreslam powleczen a nie w calosci gumowych elementow, ktore chyba tak szybko sie nie zetra... tak tylko domniewam
    body: 94kg,190cm|szkiełka: w lodowce jakies 0,5 i dwa piwka
    digart|wikaad

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karo82
    a ja bym wybral jednak canona, widzialem uzywana, niecaly rok, sigme i jej stan zewnetrzny nei przedstawial sie najlepiej, slyszalem rowniez opinie, ze powstaja luzy w obudowie. wole ciemniejsze o jeden stopien szklo na korzysc jego solidnej budowy, bo jak juz nie raz tutaj wspominano, jest to inwestycja wieloletnia pozdrawiam
    No dobra... a widziales tego Canon uzywnaego, niecaly rok i mozesz wiarygodnie na tej podstawie porownac? Czy tez tak sobie gdybasz nie macajac nigdy tego Canona (nowego/uzywanego) a widzac tylko Sigme?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    No dobra... a widziales tego Canon uzywnaego, niecaly rok i mozesz wiarygodnie na tej podstawie porownac? Czy tez tak sobie gdybasz nie macajac nigdy tego Canona (nowego/uzywanego) a widzac tylko Sigme?
    nie wiem do czego pijesz, jak zwykle zreszta... (tym razem nie widze zadnych usmieszkow itp)
    napisalem co ja bym wybral... subiektywne odczucia, chyba wyraznie podkreslilem. canona widzialem uzywanego, moze nie caly rok, ale jego stan nie wskazywal na zadne zewnetrzne oszpecenia...
    body: 94kg,190cm|szkiełka: w lodowce jakies 0,5 i dwa piwka
    digart|wikaad

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Jak dasz malemu dziecku aparat do zabawy pod blokiem to tez bedzie wygladal inaczej jak ten drugi ktory dasz dziadkowi Nawet jesli to ten sam model
    ...

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Nadal potrzebne sample ?

    Mialem to szkiełko jeszcze za czasów 300d i 20d , oczywiście podtrzymuję opinię, że do 3000 zł najlepszy telezoom do canona. Świetna ostrość, szybki AF, wewnętrzne ogniskowanie, ach, aż się łezka w oku kręci.

    Załączam dwa sample

    www.negatyw.org/test/L.jpg

    www.negatyw.org/test/L2.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •