Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

  1. #1
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Na moim biureczku stanął dziś nowy CX240, dlatego pozwolę sobie szybko zreferować najciekawsze fakty dot. nowego panelu.

    Z doskonałych informacji - po latach błędów i wypaczeń znowu mamy matrycę z wykończeniem satynowym! Nie ma śladu po kaszce, marmurkowaniu, chmurzeniu, skrzeniu i jakkolwiek zwać to cholerstwo. Obraz jest klinicznie czysty jak na iMacach, ale bez fatalnych konsekwencji wynikających z błyszczącej jak psu jajca, lustrzanej szyby.

    Gdy mija pierwszy szok po kontakcie z klinicznie czystą bielą, ejzacz serwuje jeszcze większą niespodziankę w postaci czerni - czerni łamiącej prawa IPS-owej fizyki! Charakterystyczne srebrzenie IPS za sprawą jakiejś szatańskiej sztuczki diabli wzięli, nie ma też*cieknięcia krawędzi. W pierwszej chwili zacząłem podejrzewać, że za sprawą jakiegoś oszustwa mam przed sobą S-PVA, ale szybkie gibnięcie się na boki utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to rasowy IPS - monitor nie wykazywał śladu typowego dla S-PVA przekłamania gammy i temperatury barwowej w funkcji kąta obserwacji. Suma powyższych cech utwierdziła mnie w przekonaniu, że mam przed sobą monitor o zdecydowanie najlepszej charakterystyce kątowej od czasu CRT.

    Intensywnie poszukując czegoś, do czego mógłbym się dopieprzyć sprawdziłem równomierność podświetlenia, odnotowując kolejny rekord. Odchyłki luminancji pikowo sięgają 4%, mura chrominancji nie przekracza 1dE(76) - porównywalny jest tylko NEC P232W, który jest... wąskogamutowy.

    Liniowość nie ustępuje homogeniczności - niezależnie od ustawionej jaskrawości i temperatury barwowej krzywa odpowiedzi tonalnej odpowiada zdefiniowanej w menu OSD wartości funkcji gamma.

    Jaskrawość podświetlenia można regulować w zakresie 50-300cd/m^2. Z ciekawostek dla miłośników rozrywki - podświetlenie potrafi dostosować swą jaskrawość lokalnie do wyświetlanej treści, dynamicznie podbijając kontrast obrazu. Nie jestem znawcą w tej dziedzinie, ale na niewprawne oko mam przeczucie graniczące z pewnością, że również w gierkach i filmikach ten monitor potrafi zasadzić użyszkodnikowi naprawdę solidnego kopa kombinacją kontrastu, czerni, gamutu, wysokiej jaskrawości oraz zdolności do jej lokalnego ograniczenia adaptacyjnego.

    cdn...
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 03-09-2012 o 23:55

  2. #2

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Mam dwa pytania:
    1. Czy monitory tej serii są podświetlanie listwami ledowymi czy punktowo rozłożonymi pod matrycą ?
    2. Czy są znane orientacyjne ceny w jakiejkolwiek walucie ??

  3. #3
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    1. Po całości
    2. Na chwilę obecną - ok. 5000PLN brutto

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Jestem ciekaw ile będzie kosztował jego większy brat CX270, jeżeli CX240 ma kosztować 5000PLN

  5. #5
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    ok. 7000PLN - docelowo te monitory mają być cenowo pozycjonowane na poziomie obecnych odpowiedników serii SX

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Czyli można po cichutku liczyć na spadek cen serii SX?
    6D + 35L + 85f/1.8 + 24-105L

  7. #7
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Pewnie prędzej na wycofanie z produkcji.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Biorąc pod uwagę możliwości nowych ColorEdge, kupienie monitora z serii SX za więcej niż 70-75% obecnej ceny sklepowej jest taką sobie opcją :-)

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Czyli trzeba zacząć zbierać na 27'', zakup był zaplanowany na przyszły rok więc zaczynam już odkładać

  10. #10
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia

    Cytat Zamieszczone przez Bingant Zobacz posta
    Czyli można po cichutku liczyć na spadek cen serii SX?
    Nie, nie można - trzeba

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •