Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Gdanskie malowanie swiatlem...

  1. #1

    Domyślnie Gdanskie malowanie swiatlem...

    Wiem, ze to moze lekki przesyt, ale tak sobie pomyslalem, ze chetnie kontynuowalbym tradycje plenerowe Trojmiasta i chcialbym poprowadzic plenerek nocny z technik malowania swiatlem.

    Niezbednymi elementami tego pleneru beda mocne reflektory, takie z 1,6-2mln candeli. Mozna to kupic na Allegro, jak kupilem i jestem zadowolony choc baterie padaja dosc szybko. Niestety bez tego nie ma sensu plener wiec kaske trzeba znowu wydac, ale przyda sie taki reflektor w przyszlosci

    Zimno jest, wiec trzeba bedzie ładowac w samochodzie i tu uwaga, jak bedziecie kupowac, to warto aby byla ladowarka samochodowa.

    No wiec mysle ze idąc za ciosem mozna pobawic sie gdzies na Starym Miescie i na moscie wantowym.

    Aby mialo to rece i nogi potrzebny bedzie model lub modelka.
    Nie ukrywam, ze jakas bardzo kochajaca swojego fotografa dziewczyna, ktora zrobi dla swojej milosci wszystko bylaby najlpesza, ale takich ponoc deficyt obecnie

    Wchodzi w gre "kupno" modelki i jak zlozymy sie w 5-6 osob (tyle osób to bylby maks na taki plener) to wyjdzie pewnie kolo 10zl na lebka za jedna laske na 3-4 godziny. Poszukam w lokalnych agencjach.

    Plan:

    - portret nocny z uzyciem swiatla zarowego
    - ruch z uzyciem swiatla zarowego
    - malowanie swiatlem (martwa natura)

    Nie mam wielkiego doswiadczenia w tym temacie, ale mysle ze wspolnymi silami mozna zrobic pare fajnych zdjec.

    Gdyby ktos byl zainteresowany to prosze o swoje propozycje uwagi i ew. zgloszenie w tym wątku. Propozycje zaprzyjaznionych Pan, amatorek modelingu mile widziane.

    Co do terminu, to mysle ze 24 lutego (piątek) w godzinach 20:00-22:00 lub ew. ciut pozniej na moscie (mniejszy ruch samochodowy) po 23:00.

    Uzależniam jednak sesje od pogody!
    Ostatnio edytowane przez iczek ; 07-02-2006 o 16:35

  2. #2
    Bywalec Awatar feder
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    A możesz podać jakiegoś linka do tych lamp? Jak na razie to bym się pisał na to, ale teraz za bardzo nie mogę się wypowiadać, gdyż 24 luty to jak na razie zbyt odległy dla mnie termin.
    Kiedyś miałem EOSa 350d z kitem...

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Błajo
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    40
    Posty
    473

    Domyślnie

    http://allegro.pl/show_item.php?item=84537373 takie cos

    Ambitny ten plener....
    Sprzęt: Canon + wymienne obiektywy + zewnętrzna lampa błyskowa

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Pomysł ciekawy pisałbym się ale gdyby było to tydzień później.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar czeczot
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    3miasto
    Posty
    325

    Domyślnie

    Ciekawe podejście do tematu. Nie mam pojęcia czy starczy światła, jak się robi zdjęcia malowane światłem, wiec wy kupcie światła i wymyślcie jak zrealizować mój pomysł Pewnie kilkoma latarkami oświetlicie cały most Na czym polega rola prowadzącego, za rączkę będziesz ich prowadził czy jak?

    Modelka za 50zł do pozowania przez 4 godziny na mrozie z agencji Jeszcze jej akty poróbcie powodzenia życzę .

    Ja proponuje żeby pomysły takich sesji zgłaszały osoby chociaż o minimalnym pojęciu w temacie ale będę trzymał kciuki za powodzenie

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Błajo
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    40
    Posty
    473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czeczot
    Ja proponuje żeby pomysły takich sesji zgłaszały osoby chociaż o minimalnym pojęciu w temacie ale będę trzymał kciuki za powodzenie
    Ja jestem za tym by Sz. P. Radosław Czeczotka wziol sprawe w swoje rece Mistrz aktu kobiecego

    Ale teraz tak sobie wyborazilem nas z tymi "szperaczami" celujacymi w modelke no moscie... buhaha
    Sprzęt: Canon + wymienne obiektywy + zewnętrzna lampa błyskowa

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czeczot
    Ja proponuje żeby pomysły takich sesji zgłaszały osoby chociaż o minimalnym pojęciu w temacie ale będę trzymał kciuki za powodzenie
    Wow - stary... ales dorzucil do pieca.
    To ma byc przyjemna zabawa, a nie spiecie z żarówką w tyłku wiec luz...
    ZABAWA. Jesli chcesz miec ambitną sesje to nie na tym plenerze.

    Nie mam nic na przeciw abys sie tym zajal... nastepnym razem. Chetnie przyjde i czegos sie naucze o prowadzeniu plenerow i robieniu sesji. Poważnie.
    Zatkalo mnie troche twoje podejscie - ale ok.

    A co do "prowadzenia za rączke", to sprawa jest banalna, zawsze ktos musi decydowac chociaz o tym, w ktora strone isc. Nic wiecej.

    Mama mia - dlaczego w tym kraju na 10 przypadkow zawsze znajdzie sie jeden malkontent, co to zanim sie cos zacznie juz marudzi... dżizas.. .


    A co do terminu to jestem otwarty. Rzucilem propozycje zeby jakos umiejscowic cale zdarzenie w czasoprzestrzeni.

  8. #8

    Domyślnie

    A na marginesie - to chyba rozmijamy sie w temacie "malowaine swiatlem". Proponuje wiec krotka lekcje pogladową. Inna strefa klimatyczna, ale pomysl zblizony (tylko u nas nie bedzie to akt - na Boga!)

    http://www.sportsshooter.com/special...ing/index.html

  9. #9
    Zablokowany Awatar C41photocrew
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    528

    Domyślnie

    dowalcie fura z przeciwmgielnymi

  10. #10

    Domyślnie

    Dobry pomysl - ja chclaem postawic samochod na moscie w poprzek i to stanowiloby tlo dla dziewczyny.
    Taka nocna reklama samochodu
    A poniewaz to JA mam najlepszy samochod w Trojmiescie to pewnie zaryzykuje mandat

    A jeżdże Rover 600si najwspanialsze auto w historii motoryzacji europejskiej (sorry za off-top)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •