Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Dylematy :-| POMOCY!!!!!!

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie Dylematy :-| POMOCY!!!!!!

    witam wszystkich! to mój pierwszy post tutaj:-)

    Czytam juz od wczoraj to forum i myślałem, że jakoś rozwiąże sobie dylemat co do zakupu 10D i szkiełka a tutaj niestety z każą chwilą gorzej. to ze kupuje 10D nie ma wątpliwości bo na 20D mnie nie stać. tylko zastanawiam się jaki(e) obiektyw(y) kupić. L-ki też odpadają. Brat i znajomy coś mówili o Sigmie 18-125 ale troszke ciemna jest, tutaj zaś czytalem o tamronie 28-70, tylko dla mnie brakuje szerokiego kąta. i nie wiem czy kupić sigme czy moze tamrona i KITowy obiektyw po przerobkach(wymiennie z sigma 18-55) czy moze coś jeszcze innego zeby mi się ogniskowe nie pokrywaly. przyznam ze chcialbym miec zakres ogniskowych od mniej wiecej 28 do ok 200. co zrobic? licze na jakąś pomoc. na szklo mam ok 2000 i jeszcze zastanawiam sie czy moze tansze szklo (sigma) i gripa nie kupic.....albo czasowo cos slabego a jak dozbieram to cosik lepsiejszego

    pozdrawiam ryhu

  2. #2
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    sprawdzone polecane i w dobrym stosunku jakosc/cena obiektywy to:

    Canon 18-55 350 zl (sigma jest porownywalna)- jak cos lepszego to juz 17-40 ale cena 3000 zl
    Tamron 28-75 /2.8 nowy 1600 zl
    Canon 70-210 / 3.5-4.5 urzywany 900 zl

    sam musisz zdecydowac co Ci potrzeba najbardziej i konsekwentnie zbierac szkielka
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    widziszjakby tak wszystkie 3 bez Lki zlozyc to bylbym bardzo happy ale tej 70-210 znalesc nie moge nigdzie ;/

  4. #4
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryhu
    widziszjakby tak wszystkie 3 bez Lki zlozyc to bylbym bardzo happy ale tej 70-210 znalesc nie moge nigdzie ;/
    to fakt..ciezko dostac ale czasem zdarzaja sie okazje
    np ostatnio byl na allegro

    sam powoli poluje na niego
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    a jakies komisy w krakowie? bede w przyszlym tygodniu okupowal grod kraka to bym sie powluczyl

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klosiu
    sprawdzone polecane i w dobrym stosunku jakosc/cena obiektywy to:

    Canon 18-55 350 zl (sigma jest porownywalna)- jak cos lepszego to juz 17-40 ale cena 3000 zl
    Tamron 28-75 /2.8 nowy 1600 zl
    Canon 70-210 / 3.5-4.5 urzywany 900 zl

    sam musisz zdecydowac co Ci potrzeba najbardziej i konsekwentnie zbierac szkielka
    Podpisuje sie recami i nogyma choc sam mam Sigme 18-50 bo wole jej wykonanie mimo gorszej jakosci niz Canon 18-55.
    Co do 70-210... ja swojego bede w tym roku sprzedawal... widze ze jest tyle chetnych ze moze i 1 tys zl osiagne (a kupilem przez kup teraz w styczniu gdy prawie chetnych nie bylo ).

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    coraz bardziej przekonuje sie do tamrona :-) widzialem jeszcze na allegro tokine 28-70(chyba jest kilka modeli bo rozne swiatla maja) czy jest jakies badziewie? aha i jeszcze jakby ktos znal jakies sklepy w krakowiegdziemoge tamrona dorwac bylbym wdzieczy

  8. #8
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryhu
    coraz bardziej przekonuje sie do tamrona :-) widzialem jeszcze na allegro tokine 28-70(chyba jest kilka modeli bo rozne swiatla maja) czy jest jakies badziewie? aha i jeszcze jakby ktos znal jakies sklepy w krakowiegdziemoge tamrona dorwac bylbym wdzieczy
    http://kontsevoy.com/lenses/index.htm
    tu masz porownanie Tamrona Tokiny ( 2.8 ) i kilku innych

    dystrybutorem Tamrona jak sie nie mysle jest FotoJocker
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klosiu
    http://kontsevoy.com/lenses/index.htm
    tu masz porownanie Tamrona Tokiny ( 2.8 ) i kilku innych
    Nie, nie, to nie możliwe, ten test to jakaś wroga propaganda ! Przecież powszechnie wiadomo że Tamron jest ostry od pełnej dziury ! ROTFL.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Nie, nie, to nie możliwe, ten test to jakaś wroga propaganda ! Przecież powszechnie wiadomo że Tamron jest ostry od pełnej dziury ! ROTFL.
    Zaraz pewnie dostaniesz ostrzeżenie ;-)
    A tak serio, to mi się wydaje, że w tym teście widać, że mimo wszystko z wyjątkiem f/2.8 (gdzie wszystkie próbki są do kitu, no może z lekkim wskazaniem na tokinę), to tamron jest chyba minimalnie lepszy od pozostałych dwóch nie-canonów.

    [ Dodano: 03-09-2004, 08:19 ]
    Chociaż z drugiej strony...:

    # Auto-Focus is never 100% accurate. Obviously lenses AF-ed on slightly different distances, look all around the picture, find the sharpest things in the corners/center.
    (..)
    the lighting kept changing, and some lenses (Sigma and Tamron) were tested more than a week (!) later, with totally different weather outside and the scene was changed a bit


    Powiedzmy że to raczej taka zabawa w porównywanie niż test (do czego zresztą autor sam się przyznaje).

    BTW. czy tylko mi nie działają "italiki" w postach?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •