Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

  1. #1

    Post 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Witam

    Mam taki problem z nowa 5mIII ze obiektywą które posiadam strasznie ciezko złapac ostrosc pod każdym z ustawien AF z kolei ze stara 5mII chodza jak należy.
    Na przykład ta sama odległosc do obiektu ktory chce sfotografować ustawienia w obu aparatach takie same i obiektywy tez w 5mII lapie w moment a w 5mIII tylko glupieje.
    Czy ktoś z was miał tak samo?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar adino
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chełmża/Toruń
    Wiek
    37
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III - subiektywnie oczami użytkowników

    Cytat Zamieszczone przez maggilla Zobacz posta
    Witam

    Mam taki problem z nowa 5mIII ze obiektywą które posiadam strasznie ciezko złapac ostrosc pod każdym z ustawien AF z kolei ze stara 5mII chodza jak należy.
    Na przykład ta sama odległosc do obiektu ktory chce sfotografować ustawienia w obu aparatach takie same i obiektywy tez w 5mII lapie w moment a w 5mIII tylko glupieje.
    Czy ktoś z was miał tak samo?
    wow co Ty tutaj piszesz?? ja mam zupełnie odwrotną sytuację... moja stara 5 mieliła strasznie a w nowej nawet czasami zastanawiam się czy złapał ostrość, ale jest tak szybki że nie zawsze mogę to zauważyć przy niedużych odległościach... oglądając później zdjecia na kompie nie mam nieostrych zdjeć wszystko w cel... w większosci przypadków wciśniecie do połowy spustu równa się ze zrobieniem zdjęcia oczywiście ostrego ( żeby nie było chodzi mi o wciśniecie spusty bez czekanie w połowie na "bip" :P )
    Ostatnio edytowane przez adino ; 18-08-2012 o 22:27
    ____________________________________________
    Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III - subiektywnie oczami użytkowników

    Cytat Zamieszczone przez adino Zobacz posta
    wow co Ty tutaj piszesz?? ja mam zupełnie odwrotną sytuację... moja stara 5 mieliła strasznie a w nowej nawet czasami zastanawiam się czy złapał ostrość, ale jest tak szybki że nie zawsze mogę to zauważyć przy niedużych odległościach... oglądając później zdjecia na kompie nie mam nieostrych zdjeć wszystko w cel... w większosci przypadków wciśniecie do połowy spustu równa się ze zrobieniem zdjęcia oczywiście ostrego ( żeby nie było chodzi mi o wciśniecie spusty bez czekanie w połowie na "bip" :P )
    zastanawia mnie czy z moim jest cos nie tak ... mam go od wtorku i tylko przekładam obiektywy by sie upewnic i w starym smiga wszystko dobrze pod nowym juz nie

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Przeniosłem do oddzielnego wątku i działu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Wymień aparat na inny jeśli możesz, bo nie spotkałem sie jeszcze z podobnym przypadkiem w 5dmk3
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

  6. #6

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Od jakiegoś czasu mam podobny problem
    wszystko było ok od około 3 miesięcy af zaczyna poprostu nie trafiać i to głównie widoczne jest przy zdjęciach ustawianych w grupach ... z trzech zrobionych jedno bardzo ostre
    Problem ten mam z af al servo jak i one shot
    czy to może być wina brudnej matrycy obiektywów
    miał ktoś podobny problem

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Cytat Zamieszczone przez maggilla Zobacz posta
    Mam taki problem z nowa 5mIII ze obiektywą które posiadam strasznie ciezko złapac ostrosc pod każdym z ustawien AF z kolei ze stara 5mII chodza jak należy.
    Na przykład ta sama odległosc do obiektu ktory chce sfotografować ustawienia w obu aparatach takie same i obiektywy tez w 5mII lapie w moment a w 5mIII tylko glupieje.
    Czy ktoś z was miał tak samo?
    Czy masz włączone szukanie ostrości AF po utracie ?

    C.Fn III - tak jest w 5D2, w trójce może inaczej.

  8. #8

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Jeśli chodzi o mnie a to trochę inny przypadek to ja mam włączona to opcję
    U mnie problem bardziej ze niby trafione jest strzelam a tu nie ostre wychodzi

    Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
    Pkt 8 regulaminu forum

  9. #9

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    niektóre zdjęcia wychodzą tak o co chodzi??
    http://www.adriangudewicz.pl/wp-cont...0/AG0_5405.jpg
    mam tak 50/50 pionowe 80/20:/
    Pkt 8 regulaminu forum

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Końskie
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: 5D Mark III - problemy z ostrzeniem

    Cytat Zamieszczone przez gudi Zobacz posta
    niektóre zdjęcia wychodzą tak o co chodzi??
    http://www.adriangudewicz.pl/wp-cont...0/AG0_5405.jpg
    mam tak 50/50 pionowe 80/20:/
    Nie wiem jak inni bardziej doświadczeni, ale ja bym sprawdził czy nie występuje FF/BF. Na pierwszy rzut oka wydaj mi sie byc tutaj FF.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •