Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Wątek: klechdy i legendy zeiss'a

  1. #1
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebop
    popmart, mały OT w tym wątku: one (te Zeissy) jak na znaczek JENA i DDR pokazują nadzwyczaj dużo. nie mniej nie myl uparcie dwóch fabryk Zeiss'a, z których jedne (ddr) szkła kupujesz po max 100 usd drugie zaś orbitują od kilkukrotności do kilkunastokrotności tej wartości. nie bez przyczyny, bo to one właśnie stworzyły legendę fabryki Zeiss'a.
    dokladnie. Zeiss Jena ma sie tak do Zeissa Oberkochem, jak Kiev do Hassela* albo jak Kaczor do kulturalnego polityka. "prawie" robi wielka roznice


    * przy czym, nawiasem mowiac, Jena robila szkla do Kievow, a Oberkochem do Hassela.
    www albo tez flickr

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie klechdy i legendy zeiss'a

    Cytat Zamieszczone przez popmart
    zobaczymy co pokażą moje Zeissy ...
    popmart, mały OT w tym wątku: one (te Zeissy) jak na znaczek JENA i DDR pokazują nadzwyczaj dużo. nie mniej nie myl uparcie dwóch fabryk Zeiss'a, z których jedne (ddr) szkła kupujesz po max 100 usd drugie zaś orbitują od kilkukrotności do kilkunastokrotności tej wartości. nie bez przyczyny, bo to one właśnie stworzyły legendę fabryki Zeiss'a.

    a żeby nie było że nie w temacie jestem: czekam właśnie na hassela i szkiełko (narazie 80/2.8). będzie okazja do porównania, choć mam wrażenie, że walka nieuczciwa ze względu na format i parametry dwóch _różnych_ fabryk.

    pisanie na różnych aukcjach allegro o legendarnej jakości zeissa (z pomijaniem najistotniejszego czyli że to made in ddr) jest dyletanctwem i zakrawa nieco na oszustwo, szczególnie dla mało zorientowanych. (co nie zmienia faktu, że zeiss ddr to rewelacyjne szkła za tą cenę). to jak Squier by Fender.
    gra i buczy bebop

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    No no ja ma swoje z Jena oczywiście i nie narzekam ... oczywiście są fajniejsze pewnie ale nie na gwint czy SIX mój komplet to 50 MC 1,8, 80 MC 2,8 SIX, 135 MC 3,5, czekam na PLANARA 50 1,4 z Contaxa to będzie coś... a do 200 Euro da się wyrwać Planara 35 2.0 i planara 80 !!!1,4!!! wszystko T*

    z tą legendarnością to ona mnie nie bardzo obchodzi i jeśli myślisz że to właśnie na ten chwyt mnie wzięto to się mylisz bardzo po prostu miałem zoomy srumy i były cieniutkie w porównaniu do nawet Jena i tyle... jestem na tym etapie bardzo zadowolony ze swoich fotek z Jena i tyle.

    aha i nie mylę wcale żadnych fabryk nie wiem z czego to wywnioskowałeś?
    a szkła z hassela można tez zakładać do eos są przejściówki.

    i nie zgadzam się z tytułem wątku jeśli do mnie pijesz bo ja wcale legędy nie tworzę....
    tak jak napisłem znalazłem jakośc za w sumie 600PLN której nie da się znaleźć za sporo większą kasę w AF i tyle. a oko mam dobre i nie mam problemów z nastawami.
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 06-02-2006 o 10:37

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Wydzielilem z watku o fotkach ze Stoczni. Posty ulozyly sie prawie jak trzeba ;-)

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba sie cos popieprzylo, bo ja juz nie wiem kto tutaj kogo cytuje i w czym tkwi meritum sprawy.
    Czy mozecie jakos prawidlowo skleic te wątki..?
    Bo chetni ebym wypiowiedzial sie w sprawie Contaxa RTS i szkiel, ktore mialem oraz Hassela i 80T*.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Iczek: moglbym, gdybym mogl edytowac date postu ;-) Bebop wycial swoj post i zalozyl ten watek, z pozniejsza data. Jesli popmartowi i akustykowi bedzie sie chcialo przepisac posty na dole, to zrobie porzadek na poczatku.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    popirdzieliło się tylko trochę ... wypowiadaj sie opinie każdego są znane...
    a tak wogóle dam moją rybkę z nędznego Pancolara Zeiss Jena DDR za 150PLN robioną na F1,8
    pokazywałem już ale niech tam powtórzę się :


    niech wam się rybka ładna przyśni
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 06-02-2006 o 10:45

  8. #8

    Domyślnie

    Ok - ja tylko chcialem dodac, że mialem 50/1,4 oraz 85/1.4 oraz 135/2,8 i chyba 35/2,8 do RTS's i musze przyznac, ze takiego kopa w kontrascie i ostrosci to nie widzialem juz chyba nigdy potem.
    No moze wlasnie jak mialem Hassy 500CM + 80mm T* to bylo porowjanie bo wieksza klatka, ale tamte Zeissy bylyu niesamowite.
    Szczegolnie 50 i 85! 135 byl ajuz ciut bardziej miekka, ale to byla jaj zaleta.
    Niemniej jak wyjalem Velvie i 50mm z tym sprzegłem to szczena mi opadla.

    Reasumujac - mam wrazenie, ze obaj Panowie macie racje, ale kazdy na innej półce sie znalazl.
    Nie mam wątpliwosci ze szkla z Jeny sa "gorsze" optycznie od tej samej marki robionej pod "prawdziwą" markę.
    Ale jesli je masz to i tak są lepsze od wszelkiego chlamu zalewajacego nas obecnie.

    Jesli isc w sredni to niestety nie mam odniesienia poza Mamiya 67RB, ktora kolega wykonal mi sesje slubna i tak miekkich szkiel jak Mamiya to nie widzialem w sredniaku.
    Moj Hassel 80mm zabija stare 90mm (? dobrze pamietam czy to byla 110mm?) Mamiya na dzien dobry. W ogole nie ma co porownywac.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    popmart - luz. napisałem, że szkła które masz są porządne, zadziwiająco porządne jak na DDR. z tym, że zeiss na hasselu to inne szkło, jak tylko do mnie dojedzie to będę miał zabawę. z tym, że jak piszesz "moje zeissy" to tak jakbym ja pisał "moje Lki". ale luz. ;-) piszę to z przymróżeniem oka.

    niech ten wątek posłuży zrozumieniu różnych rodzai szkieł zeissa i rodzaju ich produkcji zamiast kłoceniu się i docinaniu nt. szkieł. taka jest moja intencja.

    napisz coś o tej przejściówce z hassela na canona. jakieś linki?
    gra i buczy bebop

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    iczek sprzedałeś te szkła do RTS? jeśli tak to ci współczuje bo z EOS robią cuda nawet z 5D dobrze pracują ....

    bebop:
    http://cgi.ebay.co.uk/CANON-EOS-to-H...QQcmdZViewItem

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •