Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar wallander
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    witam to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

    planuję od jakiegoś czasu zakup lustra.moje doświadczenia z takim sprzętem: kilkakrotnie pożyczony nikon d60 z kitowym obiektywem - na wyjazdy - architektura/miasto. ostatnio również pożyczony na kilka dni od kumpla Canon 500d (obiektyw kit 18-55). co do Nikona to zdjęcia całkiem przyzwoite, problemy z ostrością ale to raczej moja wina a nie aparatu. prosiłbym o pomoc co wybrać jako sprzęt na wyjazdy , zależy mi przede wszystkim na ostrości zdjęć i ogólnie dobrej jakości zdjęć.

    mam jeszcze pytanie:

    1) do canona przekonuje mnie też możliwość robienia zdjęć w formacie 16:9, czy jednak robienie zdjęć w tym formacie to bzdura bo jednak zdjęcie obejmie mniejszy kadr ale będzie dopasowane do komputera lub TV.

    2) jak wygląda kwestia obiektywów firm typu tamron i sigma, czy canony dobrze współpracują z tymi firmami i czy nie ma problemów z ostrością?

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Kamelg
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    Przede wszystkim powiedz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć ?

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar wallander
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    mhh na puszkę ok 4 tys, chcialbym od razu zakupic tamrona17-70 bez VC

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    Przede wszystkim to radzę poczytać forum i nie tylko to forum, takich pytań jest kilka dziennie!

    Zapraszam na Google

    Zobacz jaki masz budżet, kup za to najlepszy zestaw na jaki Cię stać i będziesz zadowolony

    Zdjęcia warto robić w formacie 2:3, standard przy wydruku. Co do tamronów i sigm - wszystko zależy od sztuki - jak trafisz.

    - - - Updated - - -

    4 tys - za to polecam używane - C 40D + C 18-55 IS + C 28 1.8 + C 85 1.8

    Jeżeli wolisz zoom'y to 17-50 Tamrona jest ok + do tego 70-200 f/4 L i wspomniane 40D.
    Ostatnio edytowane przez Mike7 ; 10-08-2012 o 19:36

  5. #5
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    Albo Pentax K-5 + 18-55 + jakies jasne 50mm albo 35...

  6. #6
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    Tylko po co mu aż K-5? To lepiej jakiś K-r .. , K-x coś w ten deseń

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar wallander
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    nie biorę pod uwagę pentxa wiec prosze o porady dotyczące canona,

    jak wygląda sprawa obiektywow tamrona, nie ma problemów z kalibracją i doborem szkieł?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    Tematy poruszane tysiąc razy. Jak nie chcesz mieć problemów, to od razu inwestuj w szkła canona. Prędzej czy później do tego dojdziesz a szkoda kasy. Też to przechodziłem i nigdy więcej nie kupię żadnej sigmy, tamrona ani innego wynalazku. Napisałeś że masz 4tys. na puszkę, to cały budżet, czy tylko na body? Ile możesz wydać na obiektyw - chcesz jeden czy dwa, jaki zakres itd.
    W przypadku gdy masz jedynie 4tys. na całość kupiłbym używany zestaw 50D + 17-40L. Będziesz miał pewny sprzęt i gwarantowaną ostrość i kolory. To dobry start. Później dokupisz coś dłuższego.
    Jeżeli na body chcesz przeznaczyć ok. 4tys., to kup nowego 60D. Co do szkieł, to w przypadku oryginałów canona na cropa nie ma wielkiego wyboru - albo średniej jakości 18-55, 18-135 i 18-200 albo porządne 17-40 i przerażająco drogi 17-55. Sam miałem sigmy (18-50 i 17-70), tamrona (17-50) i to wszystko zamieniłem na canona 17-40. Całkiem inna praca i efekty.
    Co do body, to funkcjonalność xxD jest znacznie lepsza niż xxxD, więc świadomie polecam ten pierwszy.
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 11-08-2012 o 09:52
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar wallander
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    czyli jak widać po Twoim poście Canon nie bardzo chce współpracować z Sigmą i Tamronem - właśnie dlatego pytam bo słyszałem taką opinie od użytkownika Nikona i postanowiłem sprawdzić

  10. #10
    Coś już napisał Awatar motoko
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Westquarter / Szkocja
    Wiek
    48
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: pomoc w wyborze sprzętu - prośba o pomoc

    Cytat Zamieszczone przez wallander Zobacz posta
    nie biorę pod uwagę pentxa wiec prosze o porady dotyczące canona,

    jak wygląda sprawa obiektywow tamrona, nie ma problemów z kalibracją i doborem szkieł?

    ...czyli jak widać po Twoim poście Canon nie bardzo chce współpracować z Sigmą i Tamronem - właśnie dlatego pytam bo słyszałem taką opinie od użytkownika Nikona i postanowiłem sprawdzić
    Rozumiem, forum Canona, pożyczyłeś Canona, ale ja wydając 4tyś na pierwsze lustro, bez bagażu obiektywów, bez ciśnienia kariery pro wybrałbym to, co za te pieniądze da mi maksimum możliwości, najlepszą jakość obrazu albo inaczej podchodząc co spełni moje oczekiwania i zostawi mi jeszcze parę złociszy w portfelu.
    Co do współpracy Canona (czy jakiegokolwiek lustra) z obiektywami firm trzecich jedynym problemem z jakim borykają się użytkownicy to AF, czyli słynne back i front focusy. Sprawa do rozwiązania mikroregulacją w body lub przez serwis np: Sigmy który wyreguluje obiektyw do współpracy z naszym body.
    Sprzęt bierzesz pod uwagę tylko nowy?
    Ostatnio edytowane przez motoko ; 11-08-2012 o 11:15
    I cyfra i analog...

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •