Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 292

Wątek: Wielki Format - fotografowanie i technika.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Albo nie umiem obslugiwac szukaczki albo mam klopoty ze wzrokiem. Czy ktos to ma i pisze na ten temat? Mam kilka kamer w roznych formatach i chetnie wymienie doswiadczenia zwlaszcza chodzi o techniki "szlachetne". Jezeli watke juz jest to prosze o przeklejenie lub o link. Temat zwiazany z adapterem do podpinania canon dslr do tylu LF widzialem - nie o to chodzi...
    __________________

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Tutaj chyba malo osob uzywa, jesli w ogole ktokolwiek. LFumiera, juz nawet maja porzucic produkcje RVP50 w arkuszach. A to piekna rzecz jest. Ladowanie kaset dzien wczesniej po nocy w lazience, potem ustawianie z lupka pod szmata a na koncu male "cyk" i po wszystkim

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Coś się chyba pojawiało ale spokojnie możesz pisać tutaj.
    Jak będziesz miał czas to napisz coś więcej szczegółowo - może jakieś zdjęcia tych zabawek .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Tutaj chyba malo osob uzywa, jesli w ogole ktokolwiek. LFumiera, juz nawet maja porzucic produkcje RVP50 w arkuszach. A to piekna rzecz jest. Ladowanie kaset dzien wczesniej po nocy w lazience, potem ustawianie z lupka pod szmata a na koncu male "cyk" i po wszystkim
    Eee...tam, umiera. Wcale nie. Tak jak nie umiera film mimo istnienia cyfry. To sa zupelnie rozne rzeczy chociaz produktem finalnym jest fotografia. Nastepuja nieodwracalne zmiany w produkcji, firmy ktore kiedys produkowaly rzeczy dla fotografi tradycyjnej zmieniajaa profil i odchodza od pewnych produktow na zawsze. W ich miejsce wchodza inne companie i one wypelniaja pusta przestrzen na rynku. Niestety niektore produkty i niektore procesy znikaja na zawsze. Wiaze sie to z odejsciem np Kodaka od okreslonego rodzaju filmow i slajdow, podobnie ma sie rzecz z Polariod jezeli chodzi a instant film. Natomiast produkcja materialow swiatloczulych i chemii potrzebnej do jej obrobki jest kontynuowana i wypelnia wiekszosc luk na rynku. Mysle, ze wiedza o fotografii analogowej powinna byc opanowana przez uzytkownikow cyfry. Pomaga to zrozumiec fotografie jako taka. Inaczej uzytkownikow analoga beda coraz czeciej pytac o wielkosc matrycy. Standartem dla wszystkich uzytkownikow tego forum jest caly czas rozmiar klatki filmu maloobrazkowego 24x36mm czyli FF a tzw crop to tylko czesc FF. Mysle, ze historia fotografii jako taka jest na tyle ciekawa, ze warto aby nie pokryla sie warstwa kurzu. Mam tez nadzieje, ze tutaj nie bedzie sporow i dywagacji na temat poziomu inteligencji uzytkownikow analoga i cyfry co niestety czasem daje o sobie znac na forach o fotografii, zreszta nie tylko w Polsce
    __________________

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Ja patrzę trochę inaczej. Od końca. W zasadzie chyba nikt nie produkuje analogów. Mam na myśli te na ławie optycznej. Wyprodukowanie matryc większych niż 4,5x6cm podobno jest bardzo trudne i ze względu na straty wynikające z produkcji nieopłacalne. Wiem to z kół bardzo dobrze poinformowanych. Producenci maszyn fotograficznych, procesorów i powiększalników dawno już zaprzestali produkcji choćby Durst. Stąd mi się zdaje, że dni analoga są policzone. Najpierw odpadną slajdy potem C 41 i na koniec filmy czarno białe.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Cytat Zamieszczone przez trumil9 Zobacz posta
    ...Mam tez nadzieje, ze tutaj nie bedzie sporow i dywagacji na temat poziomu inteligencji uzytkownikow analoga i cyfry co niestety czasem daje o sobie znac na forach o fotografii, zreszta nie tylko w Polsce
    Boję się trochę, że jesteś w błędzie...niestety. I nie wynika to z faktu kto-czym tylko z poziomu nadęcia coponiektórych osobników

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    ... Najpierw odpadną slajdy potem C 41 i na koniec filmy czarno białe.
    Najpierw odpadnie C-41, długo długo nic, E-6, a cz-b fotografia analogowa mimo wszystko przetrwa. Moim zdaniem.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Ja to się nawet zastanawiałem czy nie odpalić maszyny do wywoływania filmów i nie uruchomić procesora Jobo do E 6 i czarno białych ale jak poczytałem wątek na temat drożyzny w cenie 5,5zł za wywołanie filmu to temat odpuściłem.

    Proces E 6 jest drogi w utrzymaniu ( mam na myśli ramowe maszyny ) Azot do mieszania wywoływacza... dlatego wydaje mi się, że odpadnie pierwszy.
    Ostatnio edytowane przez Sergiusz ; 10-08-2012 o 23:35
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Kilka rzeczy:
    w spory miedzy cyfra a analogiem nie wchodze, robie na jednym i na drugim.
    sa produkowane aparaty fotograficzne dla wszystkich formatow, 35, sredni i duzy z przeznaczeniem do uzycia kliszy.
    po co masz dawac Sergiusz film do labu, wywolaj sam to jest proste dla BW i troszeczke trudniejsze dla koloru, nawet odwracanego. Wszystkie czynnosci poza zaladowaniem filmu do drum'a czy koreksu wykonujesz w swietle dziennym czy elektrycznym.
    __________________

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Ja wiem, że jest proste i niedawno wywaliłem chyba ostatnią ciemnię rękaw. Myślisz, że ktoś w tym wątku wie co oznacza prawy górny róg emulsja do twarzy? Wątpię. Masz jakiegoś linka do producenta sprzętu ciemniowego?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: wielki format tutaj?

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Ja wiem, że jest proste i niedawno wywaliłem chyba ostatnią ciemnię rękaw. Myślisz, że ktoś w tym wątku wie co oznacza prawy górny róg emulsja do twarzy? Wątpię. Masz jakiegoś linka do producenta sprzętu ciemniowego?
    Wiesz, jezeli ktos sie nie interesowal to nie bedzie widzial gdzie zabkow szukac. I dlaczego to wazne. Nie mam teraz na biezaco zadnych linkow do producentow. Ale mam do sprzedawcow, tylko co Cie interesuje. Ja niestety nie nadaje sie do bycia ortodoksyjnym analogowcem. Negatywy jeszcze ale dalej juz skaner i drukarka, powyzej 8x10 juz tylko stykowki
    __________________

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •