Strona 24 z 30 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 292

Wątek: Wielki Format - fotografowanie i technika.

  1. #231
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie

    I nastepny post ze zdjeciem nr 3, z kolejnym naszym znajomym fotografem, zapraszam do czytania i ogladania, tym razem moge pokazac zdjecie Michala, nie jest ono umieszczone w poscie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	michal.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	219,4 KB
ID:	3520
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-12-2019 o 13:23
    __________________

  2. #232
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    hydepark'owy post o starej fotografii i nie tylko, zdjecie na blogu

    Zdjecie z Polaroida. Na odwrocie napisalem: mesa oficerska, M/V Ipanema, w Lagos 9 lipiec 1985 rok. Teraz wyjasnienia do zdjecia Ipanema to statek, na ktorym plywalem w 85/86. Frachtowiec zbudowany dla brazylijczykow, stad nazwa pochodzaca od jednej z naslynniejszych na swiecie plaz. Zdjecie zrobione przez elektryka, ktory chyba jako jedyny mial jakis sprzet to fotografowania. Ten facet z broda to ja, obok siedzi pierwszy mechanik. Gdyby nie elektryk to nie mialbym zadnej pamiatki z pracy na tym statku, mam jeszcze gdzies zdjecie w mojej kajucie, na pokladzie i jedno bylo zrobione zdjecie na redzie Lagos z duza barrakuda, ktora zlowilem gdzies okolo polnocy w czasie kilkudziesiaciodniowego postoju w oczekiwaniu na nasza kolejke na wejscie do portu. Tego zdjecia nigdy nie widzialem, tak jak nie widzialem pozniej ryby. Zostala pocieta na drobne kawalki i zalana sokiem z lemonek i sluzyla paru osobom jako zagrycha do picia whisky sporzadzanej ze spirytusu technicznego z dodatkiem herbaty w celu uzyskania odpowiedniego koloru dla szlachetnego napoju. Jak smakowala whisky z apacza (na bialej plastikowej butelce byl wizerunek indianina w pioropuszu z orlich pior) nie mam zielonego pojecia, spirytus techniczny byl chyba produktem destylacji trocin drewnianych wiec na wszelkie propozycje uczestnictwa w libacjach grzecznie odmawialem tlumaczac, ze mi zona nie pozwala pic alkoholu.

    Ale zdjecia zostaly. Dlaczego pisze o starej fotografii z polaroida? Dlatego, ze jak postanowilem uzyc jej do napisania dzisiejszego postu to znalazlem ja w ciagu 2-3 minut. Zdjecia w formie cyfrowej mam zapisane na roznych twardych dyskach oraz na serwerze. Do tych na serwerze nie mam dostepu jak nie mam internetu. Odbitki czy printy sa na wyciagniecie reki. Files na twardych dyskach sa dopuki twarde dyski dzialaja. Jak przestana dzialac z sobie wiadomych powodow, to nie bede mial dostepu do gigabajtow zdjec. Zdjecia z polaroida sa marnej jakosci ale sa. Namacalne. Nie mozna ich "deletowac", nie mozna wywalic je do wirtualnego kosza na smieci. Jezeli ktos chce sie pozbyc prawdziwych zdjec to musi podjac decyzje aby je zniszczyc. Zdjecia cyfrowe nie trzeba niszczyc, jest ich tak duzo, ze po jakims czasie przestajemy o nich pamietac. Na zdjeciu wyprintowanym w labie czy na drukarce moze wystepowac efekt czerwonych oczu. Ale nie wystepuje efekt zombie charakterystyczne swiecace oczy dla zdjec robionych telefonem komorkowym. Zreszta na zdjecia robione komorka nie moge patrzec takie sa obrzydliwe.

    Pierwszy raz poznalem smaku goryczy z powodu glupio utraconych zdjec na video gdy wlamano sie do naszego mieszkania w Sopocie i wsrod skradzionych rzeczy znalazly sie kasety VHS z nagranimi mojej corki gdy miala rok, 2, 3 i 4. Wlamanie bylo w czasie gdy plywalem na Ipanemie, moj synek byl bardzo chory i zona z corka przeniosly sie do mojeje mamy aby bylo latwiej dojechac do lekarza i zapewnic lepsza opieke. Z okresu gdy moja corka byla w wieku 1-5 lat zachowaly sie tylko fotografie zrobione stara praktica. Coraz bardzie nasza rzeczywistosc staje sie zwiazana z wirtuaalna rzeczywistoscia. Korzystam z internetu jak kazdy ale coraz bardzie wszystko sie zmienia. Zachowania i przyzwyczajenia zmieniaja sie. W wielu wypadkach czyjes urodziny sa dokumentowane wiadomosciaami tekstowymi lub zyczeniami na facebook. To jest teraz cool. Wysylamy tekst do kogos kogo znamy 20 lat i "typujemy" "wszystkiego najlepszego z okazji urodzin". Gdy nasze dzieci rosna, gdy na zawsze odchodza od nas ludzi, ktorych lubimy czy kochamy robimy zdjecia komorka albo cyfra bo przeciez to sie przegra na komputer albo na plyte i wydrukuje. Za 30 lat wielu ludzi, ktorzy moze przypadkiem ten dzisiejszy post przeczytaja - beda mieli wylacznie zdjecia, ktore im zrobiono jeszcze wtedy gdy nie bylo powszechnej cyfryzacji i telefonizacji. Reszte beda mieli na facebook'u czy innym shitbook'u.
    __________________

  3. #233
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Powiew nowosci na polskim rynku sprzetu LF i to od razu z grubej rury. Kamera 8x10, bardzo starannie wykonana, wyprodukowana przez czlowieka, ktory robi zdjecia na duzym formacie. Opis kamery w tej aukcji na eBay # 151344783985. Tamze odnosniki do innych informacji o towarze. Cena jest dyskusyjna, producent nie wystawial tej aukcji i nie ustalil dla niej takiej ceny. Cytat
    Tą aukcję wystawił producent matówek,zgodziłem się na jedną sztukę na początek,a widzę że są trzy wystawione.
    Sprzedaż dopiero ruszy,gdy będzie gotowa strona internetowa.
    Jest też gotowy nowy model dla pejzażystów,kamera nieskładana ,wyciąg miecha ok.40 cm,sporo lżejsza.Wkrótce będą zdjęcia.
    Mam ograniczone moce,ponieważ sam to robię,ale z czasem będzie dostępna
    wymienna tylna ścianka z kasetami do kolodionu,oraz kopioramy.
    Aha,no i zakup przez stronę będzie sporo tańszy
    i drugi, wazny cytat
    Cena jest ustalona na 4500 zł + VAT 23%,taniej się nie da.
    __________________

  4. #234
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez trumil9 Zobacz posta
    Temat zwiazany z adapterem do podpinania canon dslr do tylu LF widzialem - nie o to chodzi...
    a czy po tylu latach byłbyś w stanie wskazać ten wątek, bo nie potrafię go znaleźć.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  5. #235
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    a czy po tylu latach byłbyś w stanie wskazać ten wątek, bo nie potrafię go znaleźć.
    Choroba, ja nie wiem po prawie 2 latach o co chodzi, przepraszam to oczywiscie moja wina, moglem tu byc i wtedy bym wiedzial.
    Prawie zupelnie przestalem robic zdjecia na czymkolwiek, i kupowac jakies wynalazki. Bylem dosyc zajety. Kupilem kilka obiektywow, w tym najwiekszy do tej pory B&L, portretowy z migawka Packard, o ogniskowej 12 cali mimo duzego rozmiaru. Zrobilem znosne zdjecie na c5d2, i na Ansco 5x7. Nie moge nic wrzucic bo nie moge wejsc na swoj serwer. Chce tez na nowo ruszyc blog 70fahrenheit, ktory zmienil nazwe na 70fahrenheit & real guns, gdzie dokladamy dzial o broni polautomatycznej. Wkrotce aktualizacja....
    __________________

  6. #236
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Nastepne przykre doswiadczenie. Od kilkunastu lat mialem wykupiona domene z darmowym hostingiem na GoDaddy. Jak zwykle na wiosne zaplacilem za nastepny rok. Wczoraj nie moglem sie polaczyc ftp z serwerem. Dzisiaj zobaczylem, ze GoDaddy bez zadnego ostrzezenia zamienil mi darmowy hosting na platny. W ten sposob nie moge sie dostac do tysiecy zdjec gromadzonych mozolnie od 2008 roku. Zagadka jest czy jak zaczne placic $4 za miesiac dostane sie do moich zdjec, czy zostaly po prostu wyp...ne w powietrze.
    Poniewaz nie mam edycji poprzedniego postu wiec zdjecia, o ktorych pisalem w nocy sa tutaj.



    __________________

  7. #237
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Pisze tutaj, bo nie wiem gdzie. Znajomy dal mi na sprzedaz kilka kaset na film 4x5, ale tu nie ma gieldy, jezeli watek do wymoderowania, to nie mam pytan
    __________________

  8. #238
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez trumil9 Zobacz posta
    Pisze tutaj, bo nie wiem gdzie. Znajomy dal mi na sprzedaz kilka kaset na film 4x5, ale tu nie ma gieldy,.....
    Ej chyba kolega coś źle szukał ;
    http://www.canon-board.info/forum.php#gielda
    Zapraszam.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #239
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Za bardzo czasem spiesze sie i zdarza mi sie nie rozwiazac na zupelnie proste zadanie, czyli znalezienia "gieldy" na cb. Dziekuje za pomoc, jutro dam ogloszenie
    __________________

  10. #240
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Bywa .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 24 z 30 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •