Strona 17 z 30 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 292

Wątek: Wielki Format - fotografowanie i technika.

  1. #161
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    otwiera się co najmniej o 1,5EV więcej niż f3,5.
    Wartość przysłony jest proporcją ogniskowej do średnicy otworu. Liczby (wartość przesłony) które masz napisane na migawce muszą być odpowiednio umieszczone dla obiektywu z którym migawka pracuje.

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    Wartość przysłony jest proporcją ogniskowej do średnicy otworu. Liczby (wartość przesłony) które masz napisane na migawce muszą być odpowiednio umieszczone dla obiektywu z którym migawka pracuje.
    Tak, tak Wyraziłem się, jak bym nie wiedział z czego to wynika. Chodziło mi o to, że migawkę można otworzyć bardziej, niż by to wynikało z oznaczeń na niej. A róznica jest ogromna.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  3. #163
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Dostalem pytanie na pw w sprawie uzycia migawki Packard w kamerze. Ja w tej chwili usiluje zastosowac taka migawke w Sinarze. Wystepuja nastepujace problemy. Migawka nie powinna miec otworu mniejszego niz srednica tylnej soczewki obiektywu. Moja nie ma. W przypadku 2 obiektywow, ktore chce uzywac wymiennie, z uwagi na na szersze krycie jednego z nich. Tyl obiektywu musi byc umieszczony na dodatkowym pierscieniu, ktory dystansuje dupke obiektywu od migawki. Lub migawke od plytki obiektywu jezeli migawka nie miesci sie w przednim otwarciu kamery. Ja mam zamiar zamontowac taki pierscien z przodu plytki obiektywu, tak jak to bylo w orginale. Ostateczna decyzje jednak podejme po rozmontowaniu migawki i wykreceniu srub do synchronizacji lampy (ostatnie zdjecie, wystajace sruby zaznaczone czerwona kropka). Wtedy bedzie wiadomo czy umieszczenie migawki na wewnetrznej sciance plytki Sinara ma sens, czy mozna osadzic plytke w przodzie kamery bezpiecznie. Przy okazji - po odkreceniu migawki okazuje sie, ze luszczy sie z niej farba. Nastepna sprawa do roboty aby uniknac "latajacego swiatla" w kamerze





    __________________

  4. #164

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    jakie ma czasy? ile cię to kosztowało? i najważniejsze.. jaka to średnica?
    gg: 6096145

  5. #165
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez sweetek Zobacz posta
    jakie ma czasy? ile cię to kosztowało? i najważniejsze.. jaka to średnica?
    Kosztowalo mnie i duzo i malo. Zadzwonilem do faceta, ktory wystawial sprzet po swoim tesciu, zawodowym fotografie.
    Musialem pojechac okolo 250km (w obie strony) zeby wziasc cala lote z sprzetem - za kilkaset dolcow. Miedzy innymi byl tam ten shutter, obiektywy, 3 duze kamery i rozne takie tam. Trudno policzyc ile przypadlo na sama migawke. Byloby tanio gdyby nie to, ze przed wjazdem na autostrade chcialem kupic sobie kawe a nie chcialo mi sie przejezdzac w lewo do stacji benzynowej bo po prawej byl starbucks. Gdy wyszedlem z kawa mialem rozwalone drzwi suwankowe i tylny blotnik. I resztki czerwonego lakieru na moim aucie. Naprawa to $600 bo nie majac sprawcy i filmu z monitoringu ubezpieczalnia koszty naprawy sciagnelaby z mojej polisy i skladka poszlaby mi do gory. Na stacji benzynowej maja wszedzie kamery. Kawa kosztowala $3.75. To w temacie ile mnie to kosztowalo. Srednica otwarcia to 2 3/4" czyli jakies 7cm. To jest migawka na gruche bez zadnego ustawiania czasow.
    __________________

  6. #166
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez trumil9 Zobacz posta
    Naprawa to $600
    Nie masz w okolicy żadnych emigrantów z byłego łomżyńskiego? Za 200 chłopaki by wyklepali, że nikt by nie poznał...
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  7. #167
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Nie masz w okolicy żadnych emigrantów z byłego łomżyńskiego? Za 200 chłopaki by wyklepali, że nikt by nie poznał...
    Oni teraz nawet za 300 mlotka do reki nie wezma. Nie maja sily:0). Najnizsza cena za jeden element to 250. Mi robil znajomy, dlatego tanio.
    __________________

  8. #168
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Wykrecilem te sruby od synchronizacji lampy, plytke z migawka przyloznona do tylnej scianki wsadzielem w przedni standard i... niestety, migawka Packard jest za gruba i przy probie docisniecia calosci aby zapiac plytke z obiektywem - frontowa ramka od mieszka jest wypychana z mocowania. Jedyne rozwiazanie dla Sinara bedzie takie, ze beda uzyte 2 klamry zakladane na frontowy standard, z ktorych jedna bedzie trzymala gorna czesc plytki nad obiektywem a druga dol pod obiektywem.
    __________________

  9. #169
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez trumil9 Zobacz posta
    Kosztowalo mnie i duzo i malo. Zadzwonilem do faceta, ktory wystawial sprzet po swoim tesciu, zawodowym fotografie.
    Musialem pojechac okolo 250km (w obie strony) zeby wziasc cala lote z sprzetem - za kilkaset dolcow. Miedzy innymi byl tam ten shutter, obiektywy, 3 duze kamery i rozne takie tam. Trudno policzyc ile przypadlo na sama migawke. Byloby tanio gdyby nie to, ze przed wjazdem na autostrade chcialem kupic sobie kawe a nie chcialo mi sie przejezdzac w lewo do stacji benzynowej bo po prawej byl starbucks. Gdy wyszedlem z kawa mialem rozwalone drzwi suwankowe i tylny blotnik. I resztki czerwonego lakieru na moim aucie. Naprawa to $600 bo nie majac sprawcy i filmu z monitoringu ubezpieczalnia koszty naprawy sciagnelaby z mojej polisy i skladka poszlaby mi do gory. Na stacji benzynowej maja wszedzie kamery. Kawa kosztowala $3.75. To w temacie ile mnie to kosztowalo. Srednica otwarcia to 2 3/4" czyli jakies 7cm. To jest migawka na gruche bez zadnego ustawiania czasow.
    Czy migawka od sinara ma średnicę otwarcia 7,5 cm.

  10. #170
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Wielki Format - fotografowanie i technika.

    Cytat Zamieszczone przez Persi Zobacz posta
    Czy migawka od sinara ma średnicę otwarcia 7,5 cm.
    Cos kolo tego, nie chce mi sie szukac manual do Sinar Shutter ale na zdjeci w aukcji eBay 230863587678 jest przylozona calowka do tylnej scianki migawki, tym niemniej frontowa czesc ma jeszcze dodatkowy rant, ktory pomniejsza wewnetrzna srednice. Manual masz tutaj Camera Eccentric: Info
    __________________

Strona 17 z 30 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •